bugün

1980 li yıllarda fiji adalarında çekilmiş. brooke shields i ünlü yapan film.
Görkemli ve bolluk içindeki Güney Pasifik cenneti, Henry DeVere Stacpoole;un 1903 yılında yazdığı roman ile net bir şekilde anlatılıyor. iki küçük çocuk ve geminin kaptanı, bir gemi kazasından sağ çıkan tek kişilerdir ve sağ salim, tropical bir adaya çıkmayı başarırlar. Bir sure sonra kaptan ölür ve çocuklar bir başlarına kalırlar. Günler günleri kovalar ve yıllar geçer. Emmeline (Brooke SHIELDS) ve Richard (Christopher ATKINS) doğanın güzelliği ve egzotik ortam içerisinde kendileri için yaptıkları evde büyürler. Yetişkinlikle beraber gelen fiziksel ve duygusal değişimlerle başetmeyi kendi kendilerine öğrenirler. Olgunlaşmaya başladıklarında birbirlerine duydukları çocukça sevgi, yerini duygusal ve derin bir aşka bırakır. Bir de çocukları olur.**
1980 yılında çekilmiş hoş bir film.
mavi lagün de denilebilecek yer...
fr lagün:göl
mavi göl
(bkz: blue dragon) *
küçükken kanal d yada star tarafından sürekli verilen güzel bir film. bide "mavi göle dönüş" diye ikincisi çekilmişti ordada bebekle birlikte okyanusta yüzüyolardı falan güzeldi ya...
milla jovovich'e karşı beslenen binlerce platonik aşkın nedenidir ikinci film.
iki küçük çocuğun egzotik bir adaya gelerek yaşamalarını konu alan film.

Ergenliğe geçişlerini gösterirken kendilerindeki değişimleri keşfetmeleri çok keyifli anlatılıyor.
güzel filmdir.
fakat: sonuna amına koyim yazılacak filmler.
izlediğim ilk romantik film. tahminen dört-beş yaşlarındaydım. geçenlerde izlemiştik eski kız arkadaşımla. o zamanlar eski değildi tabi.

harikadır efendim. adada geçen zaman, cinselliği keşfedişleri, kavgaları, sevişmeleri...

hep aklıma gelmiştir. neyse ki kız taş gibi bir hatun, oğlan da dalyan gibi yakışıkı bir erkek oluyor. düşünsenize ergenlikten sonra tipsizleştilerini. adada ömür mü geçer lan. hep aynı hep aynı. bide tipsiz..
brooke shields in güzellik abidesi olduğu dönemde rol aldığı filmdir * fiji adasında geçen filmde, Christopher atkinks ve Brooke shields in masumiyeti adem ile havva masalı izliyor etkisi uyandırır. devam filmi olan "mavi göle dönüş" brooke shields oynamadığı için midir henüz karar veremedim ama aynı hissi yaşatmaz izlerken.
izlediğim en güzel filmler arasında yer alan başyapıt. denizaltı görüntüleri müthiş olmakla birlikte belgesel tadındadır. oyuncuların daha ergenlik çağında olması ise filmin o güzel saf yapısını oluşturur. adem'le havva gibidirler. filmin bir diğer güzel tarafı ise o ıssız ada gibi bakir kalmasıdır. bana göre en az titanic kadar etkileyici bir aşk hikayesine sahiptir ama onun kadar tanıyanı yoktur. insanlar o filmi pek tanımayınca mutlu oluyorum. sanki bana ait bir hazineymiş gibi *
Ergenlik çağlarımda ilk izlediğimde şahsım üzerinde tsunami etkisi yapıp beni deniz suyunda boğulamamış fareye çeviren film. Ergenlere izlettirilmesi saçma sapan hayaller kurulmasına sebebiyet veriyor. Bendeniz genç oğlan bilemedim ki bir kadınla baş başa kalınca öyle mutlu saadet macera yaşanmıyor...
--spoiler--
adadaki diğer mahsur zat olan yaşlı amca ortamın en sakata gelen karakteridir.
--spoiler--
1980 tarihli randal kleiser filmi...
internet çıkmadan önce insanların seks manyağı olduğunu gördüğümüz film

görsel
görsel

(bkz: brooke shields)