1. 1.
    alex garland'a 26 yaşında ingiliz Betty Trask ödülünü kazandıran kitap.
    ... lenada
  2. 2.
    2000 yılında danny boyle tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. leonardo di caprio ve tilda swinton'un oynadığı, enfez manzaraları barındıran film.
    1 ... doriangray
  3. 3.
    önce kitabını okuduysanız muhteşem doğa manzaralarına ve leonardo di caprio gibi bir yıldızın varlığına rağmen büyük bir ihtimalle kitaptaki gizemli atmosferi ve büyülü havayı filmde bulamayacaksınız, en azından ben aynı hissiyatı yakalayamamıştım ki bu da büyük bir ihtimalle yönetmenin sınırlı yetenekleriyle ilgili bir durum olsa gerek.
    ... ditty
  4. 4.
    bir yerde kitap için 'cennetin cinnete dönüşmesi' tabirinin kullanıldığını okumuştum ki oldukça yerindedir. filmin kumandanının danny boyle müziklerden sorumlu bakanının ise angelo badalementi gibi iki nevi şahsına münhasır şahsiyet olduğunu öğrenmek ise filmden hayal kırıklığıyla çıkan bendenizi ziyadesiyle şaşırtmıştır.
    1 ... ditty
  5. 5.
    leonardo dicaprio'nun baş rolünü üstlendiği heyecan yüklü bir macerayı anlatan film.amerikalı genç olan richard(leonardo di caprio) hiç kimsenin bilmediği ve gidemediği bir adaya gitmek üzere hayatını bile riske atar.arkadaşının kız arkadaşına karşı bir şeyler hissetmektedir ve o adaya vardıklarında onunla birlikte olur.ada cennet gibidir,her şey çok güzel gider bir süre;fakat sonra işler kötüye gitmeye başlar.bu arada bu adaya gelmeden önce adanın haritasını bir arkadaşına vermiştir ve adaya insanlar gelmeye başlar.ada artık gizliliğini ve gizemini kaybetmeye başlamıştır.aşk,şehvet,duygular,farklı yaşamlara dair güzel ip uçları vermektedir film bence.insan psikolojisini de deşmiştir.
    ... yenibena
  6. 6.
    ben cennete hala inanıyorum
    ama artık en azından gitmek istediğim gibi bir yer olmadığını biliyorum
    çünkü nereye gittiğinizle değil,
    hayatınızın parçası olmaya başlayan o anlar hakkında hissettiklerinizle ilgili.
    ve o anı bulursanız
    sonsuza dek sürer...

sözleriyle biten güzel bir film.
    1 ... bandito
  7. 7.
    izlenesi filmdir. leo ' da iyi oyunculuk çıkarmış hani.
    ... frosty
  8. 8.
    Tayland'in phuket adasi aciklarinda cekilmis muhtesem doga manzaralarinin sahnelik yaptigi filmdir. Phuket Adasi'ndan filmin cekildigi adaya kisi basi 30 dolara geziler duzenlenmektedir.
    ... haymatlos
  9. 9.
    filmin çekildiği phuket adasının büyük bir kısmı 9.1 lik deprem sonrasındaki tsunami den dolayı sular altında kalmıştır..
    ... player
  10. 10.
    jeux d'enfants filminin julien'i ve aynı zamanda genç kızlarımızın sevgilisi olan guillaume canet'nin de oyuncu kadrosunda bulunduğu filmdir.

filmde kendisinin manitasını di caprio götürmektedir, iyi de yapmaktadır.
    ... zubizarett