1. 1.
  yeni bir altıncı nesil yazar. *
  -4 ... anelia
 2. 2.
  3-5 ay sonra hesabını kapattığı sözlüğe dönmüş.
  -6 ... tetwanii
 3. 3.
  altıncı nesil çaylak.
  2 ... teoman in ustunde oturdugu bar taburesi
 4. 4.
  pkk lehine entryler girip üstüne birde imralıdaki it soyu için devrimci diyen yazar.
  10 -4 ... ifrit
 5. 5.
  demokratikleşme hareketlerini şahsım gibi "hepimiz için bir kurtuluş" amacıyla değil de "bağlı bulunduğu ideolojik kesmin * kurtuluşu" için desteklediği açıkça belli olan demokrasiyi bir dönem milli görüşçüler söylemiyle, araç olarak kullanan yazar. demokratikleşme hareketi, ancak bir amaç olarak görüldüğü zaman gerçek anlamda başarıya ulaşır. demokratikleşme hareketi kürtçülüğe alet edilemeyecek kadar kutsaldır.
  4 -2 ... stratosfer
 6. 6.
  sözlükteki bölücü ekolün hiperaktif üyelerinden.

  solcu yazarlar kendisine hiç bok atmasın. bu ve bunun gibi bünyeler sizinle aynı ideolojiyi benimsemişler, aynı devrimci jargonla konuşuyorlar, sizin savunduğunuz mahir çayanları, deniz gezmişleri, ibrahim kaypakkayaları savunuyorlar, sizin gibi ahmet kaya'ya, yılmaz güney'e, yaşar kemal'e sahip çıkıyorlar, sizin 1 mayıs'ta taşladığınız polisi taşlıyorlar.

  neden?

  çünkü sizin kucağınızda yetişti bunlar, sevgili solcular. sizin devrimci abilerinizle birlikte zamanında milliyetçilere kurşun sıktılar. evlatlıktan reddetseniz ne fayda? memleketin başına sardınız bu belayı bir kere.
  9 -7 ... david brent
 7. 7.
  içinde olduğu durumlardan dolayı hazzetmediğim bir yazar. fakat kendisine yapılan eleştiriler çok genel olduğu ve beni de kapsadığı için bir açıklama cüreti buluyorum kendimde.

  solcularla bağdaştırılmış bu adam, yılmaz güney'i, mahir çayan'ı, kaypakkaya'yı savunmuş bizler gibi.

  kimsenin "bizim" kucağımızda yetiştiği yok. çok uzağa gitmeye gerek yok bunu anlamak için, 70 lere, 80 lere gitmemiz kafi. abdullah öcalan denen hain, istanbul üniversitesi'nde okurken milliyetçilerin gurur kaynağı abdullah çatlı ile samimi arkadaşlardı. buradan hareketle bu adamların kimlerin mandasında yetiştiğini söylerken daha dayanaklı olmakta fayda var.

  http://img194.imageshack.us/i/joucct7t.jpg/

  bu fotoğrafı gören milliyetçiler neden bir gürültü ile ortamdan uzaklaşıyor onu da sormak isteriz.

  kesinlikle kabul etmiyorum "sol" ile ilişkilendirilmesini bu tarz hareketlerin, etmeyeceğimde.

  edit: çatlı'nın nevşehir'de ibrahim şahinlerle beraber takıldığı iddia edilmiş, mevzu bahis zaten çatlı ve öcalan samimiyeti değildir. 82 darbesinin hazırlandığı ortamda bulunan insanlardır. kim neyin mandasında ortama sunulmuştur onu anlatıyoruz. öcalan'ın da bu darbe dahilinde kullanıldığını zaten kendi ağzından duyduğumuz aşikar. ekstra olarak şöyle de bir yazı var;

  http://www.candundar.com.tr/index.php?Did=5983

  şimdi burada asıl komik duruma düşenler kendilerini fütursuzca aklamaya çalışmak yerine özeleştiri yapsalar daha doğru bir hareket olur diye düşünüyorum.

  --spoiler--
  Darbe ortamının nasıl oluşturulduğunu ise Erol Mütercimler şöyle açıklıyor:  Ülke 71'den 12 Eylül 1982 ye kadar planlı programlı şekilde terörün, anarşinin içine sokuldu. Sonunda gelinen noktada, artık sokağa çıkamayan, can güvenliği olmayan, beş dakika sonrasından emin olamayan Türk halkı darbeyi, askerleri yalvaryakar ister hale getirildi. Bu cinayetlerde kim kullanıldı? Abdullah Çatlı gibi, Oral Çelik gibi, Mehmet Ali Ağca gibi, Haluk Kırcı gibi daha bir yığın isim sayabiliriz. Bunun içinde polisler de var. Bunun içinde rütbeli insanlar da var ne yazık ki
  --spoiler--
  3 -7 ... beyaz musluman
 8. 8.
  sola saldırmak için yıllarca kürt hareketini bahane eden sağcılar ile, kendine solcu diyen ulusalcı tayfanın hazetmediği adam. bir ateşten gömlek misali birbirine atıyorlar. eyvallah. eyvallahımız var da...

  mahir çayan'ın, deniz gezmiş'in ve özellikle büyük devrimci ibrahim kaypakkaya'yı sahiplenmemiz birilerinin zoruna gitmiş. neden kürt olduğumuz için ötekileştirmek adına..sağcıların sığ fikirlerini anlıyorum da beni ve benim gibileri "sol" ile ilişkilendirmek istemeyen ulusal tayfa, sizi sol ile ilişkilendiren kaç kişi kaldı, uluslararası sosyalist örgütler bile solcu olarak kabul etmez iken sizi..

  özetle sosyalist yılmaz güney, önder ibo ve diğerleri her zaman ışıktır bizlere...yormayın birbirinizi. milliyetçilerin ve ulusalcıların ortak derin devlet teşkilatı kimin kimin kucağında yetiştiğini gösteriyor. bulaşmayın bu ülkenin gerçek sosyalistlerine, devrimcilerine.
  3 -13 ... tetwanii
 9. 9.
  hakkında dile getirilen gerçeklerin bazılarının zoruna gittiği yazar.

  öyle ki; abdullah öcalan'ın istanbul'da okuduğu yıllarda çatlı'nın henüz nevşehir'de lise öğrencisi olduğunu, yine çatlı'nın istanbul'a yerleştiği 1979'da, öcalan'ın çoktan dağların yolunu tutmuş olduğunu bilmeden uydurmasyon senaryolar üretiyorlar. komik tabi.

  ayrıca bir de yüzyılın fotoğrafını delil olarak sunmuş ki, o da ayrı bir komedi. birileri tarafından hükümetin milliyetçileri ve vatanseverleri tasfiye etme davasında kullanması için servis edilmiş, çatlıyı andıran bir şahsın bulanık bir fotoğrafını ellerine oyuncak etmişler. kimsenin ciddiye almadığı bu fotoğrafı delil olarak sunup kendilerini komik duruma düşürüyorlar.

  ulan ben de bu adamlara laf yetiştiriyorum. ben de komiğim anuna koyim.
  4 -4 ... david brent
 10. 10.
  Demagog kişi.
  3 ... bugun variz yarin yokuz