bugün

cumhuriyetçi,atatürkçü,beyniyle düşünen mantıklı entryler giren yazar. hoşgelmiştir.
trabzon lu olması muhtemel yazar. * *
herhalde "deme terelelli bana" yazacak iken, demeteren yazmış, sazancı yazar kişisi, politikacı ama kim...
nesilci yazar.
kendi neslinin en iyisi olduğunu düşündüğünü görünce askerlik aklıma geldi.
efendim, kendisi guzel entryleri ve hos sohbeti olan bir sozluk yazarimizdir... ayrica sahsima 1.5 tereyagli iskender sozu vardir, yan cizemesin diye burada yazili olarak da belirtmek ihtiyaci hissettim.
''acaba mitlerde söz edilen (bkz: tarım tanrısı demeter) mi bu'' diye insanı yanılsatan modern eşofman düşkünü 6.nesilin kılavuz kaptanlarından.
fakir mantığı ile yapmayı hedeflediği beyin markajı ancak köy takımlarının ihtiyar heyeti taifesinden seçilen yaşlı amcalar kıvamındadır. tıpkı bana, hmmm, ımmmm, mmmmm birilerini hatırlatıyor.
tanıdığımda "ulan neden daha önce böyle biri ile tanışmadım ki" diye kendimi sorgulamama neden olan insan. düşünce yapısını harfiyyen kendime uygun gördüğüm, samimi, oldukça duyarlı bir yazar. kendisiyle dost olanın aynaya ihtiyacı yoktur genellemesini her zaman savunacağım kalemşör.
nesildaşımdır.hoşgelmiş, sefalar getirmiş.
muhabbeti 10 numara 6.nesil süpersonic yazarımızdır.
Kelimelerin kifyetsiz kaldığı, sohbetine doyum olmayan postmodern yazardır. Ergenliği sancısız atlatmasını temenni ederim *
ağır biçimde kankam olup, dnaegfobia (dişi nick altına entry girme fobisi) hastalığım konusunda bir istisna yapmama sebep olmuş 'abla'dır. pis tehdit eder.
sıkı yazardır, acaip severim kendilerini. aslında çok duygusal olmasına rağmen duygularına yenilip sağduyuyu elden bırakmaması takdire şayandır. evet, kontrast ama öyle.
gamzelerine de hastayım ayrıca. bir kere öpeyim öleyim denir ya, öyle.

edit: tamam gençler, sakin olun, benden başkasının öpmesine izin vermiyor.*
çok beğendiği entry i sadece beğenmekle kalmayip yazara teşekkür edebilecek kadar da kibar bir yazardır. bu sözlüğün böyle yazarlara ihtiyacı var.
(#4907015) nolu entrysi ile, taşı gediğe koymak deyimininin canlı örneğini vermiş yazar ablam. ne güzel yazmışsın öyle..
35 bin vatan evladımızdan 25.000'inin pkk militanı olduğunu bildiğini umduğum yazar.

(bkz: abdullah gül ün kürdistan demesi/#4913751)
son derece kibar ve düşündüğünü sakınmadan söyleyebilme yetisine sahip yazar. üstüne üstlük kemalistliğiyle de yeni entrylerini beklediğimiz yazar kişisi.
dünya tatlısıdır.
hoş sohbet, dört dörtlük bir insandır.
umarım özletmez kendisini.
*
zirveyi renklendirmiştir.
ilk görüşte bende direk laik, atatürkçü ve çağdaş türk kadını izlenimi uyandıran, netekim yanılmadığımı kanıtlayan hanımefendidir.
zirvede neredeyse hiç sohbet edemediğimiz, ama zarafetiyle ortamı güzelleştiren, güven duygusu uyandıran yazar.
özel olarak sohbetinden zevk aldığım, tanıştığım için mutlu olduğum yazar. sözlüğün hakiki yazarlarından.
gülmenin en çok yakıştığı yazardır. bir insan bu kadar mı güzel güler? karayalçıncıdır falandır ama candır, bir numaradır.*
andaç yazısı gibi olacak ama başka bir şeydir o. evet bildiğin seküler yobazdır. önde gidenidir. evet fenerbahçelidir. onunla siyaset, din ve futbol konuşmak benim tahammül sınırlarımı fersah fersah aşar, kovarım, sen giti uyu olur toz ol başımdandır ama kürkçü dükkanıyımdır. o da benim. pamuklara sarıp sarmalanmalılardandır. yaşama sevincidir. bu boktan hayata fazladan daha fazladır. Erken gelmiştir hayata yoksa alırdım yazarıdır.
sen kalk, gecenin bir vakti bilmem nereden estiyse artık, antinle kuntinle uğraş, zirvelere tırman, sonra gel çakıl bir mekanda uyuklamaya başla.
saatler sonra birkaç insan kişisi gelir mekana.
hepsi ilginçtir.
ama bir tanesi daha da ilginçtir.
yaklaşımlarıyla ve tespitleriyle ilk anda bir dikkat uyandırır bu kişi.gülmeyi de çok sever hee, hiç ihmal etmez.
hoş, nerde kaldı tamamen kendini bu tatlı muhabbete vermen.
tüm gece tren tepesinde uykusuzluktan isyana kalkışmakta gözlerin, amatör birer davacı edasında kafa tutmaktadır.
tüm bunlara rağmen muhabbetin çekiciliği ve muhabbet edenin zerafeti yetmiştir isyanı bastırmaya.
tatlı bir ses, mantıklı fikirler, bunları tamamlayan hareketler.
adına demeteren dedi ama ben hala ne olduğunu çözemedim, baya bir sürede çözemiycem heralde.
çünkü bunlar öyle tek bir muhabbette çözülebilecek birisine ait şeyler değildi.
dolu diyorum, hem de çok dolu.
şimdi ikinci bir isyana kalkışıyor gözlerim.fena uykum var.isyanı bastırabilecek kadar dolu bir neden yok yanımda.
uzak, çok uzak.