1. 1.
  bu burcun erkeği pek romantik,akıllı, sevecen,adalet duygusu ile dolu olur...Pek çok astrologa göre en ideal erkek burcudur.bunların gözlükleri olur burunlarına düşer.saçlarının yanları hafif hafif ağırmaya başlamıştır.iş yapmak yerine sözlüğe girmeyi yeğlerler.sonra bu iş bitmemiş denince en güzel bahaneleri birbiri ardına sıralarlar.
  sonracıma çok güzel yemek yaparlar.bir türlü kas yapamazlar.ama naz yaparlar...
  böyle nasıl diyeyim en bi güzel insandır bunlar.öle böle diildir.ankette girerler siyasi entry de doldurular ama,sırf bunlarla iştigal etmezler.ufukları açıktır...
  not:evet terazi burcuyum
  111 -14 ... karga
 2. 3.
  (bkz: erkek olsun çamurdan olsun)
  10 -4 ... sıçtırtma lamasına
 3. 4.
  (bkz: gizemli olmak).
  6 ... hendrix
 4. 5.
  3 dakika içinde 3 farklı görüşü savunabilen kişilerdir. dengesizlikleri dışında kötü bir özellikleri yoktur.
  31 -5 ... witch
 5. 6.
  bir terazi erkeği, kesinlikle güzellik ve estetik hastasıdır. Masadan sandalyeye, yoldaki taştan civardaki binaların boyasına kadar her türlü nahoş görüntü onu rahatsız eder. Cins-i latif konusunda hiçbir zaman emin olamaz ama dış görünüm güzel ise bu bir çok sorunun cevabı olabilir. Uyumludur asla aşırı itirazlarda bulunmaz, tepkisini dile getirir, çoğunluk ona karşı ise ısrarcı olmaz, sürüye uyar, koyun değil demokrattır!
  36 -2 ... yastivirseba
 6. 7.
  hovarda diye tabir edilen erkeklerdir, yalancı, dolancı, bir kadını elde edene kadar elli takla atan elde ettikten sonra koşarak uzaklaşan tiplerdir, çoğu denyodur.
  35 -50 ... ahu
 7. 5.
  Bildiğin erkek ve insan olmanın dışında çok fazla önemli ve ayırt edici özelliği yoktur. Erkektir sonuçta. Sadece insanlarca sonradan bu adamlara bir kulp* takılmıştır. Eğer hepsi benim gibiyse zaten boktan insanlardır.

  (bkz: kendimden biliyorum)
  7 -2 ... baybars
 8. 6.
  TERAZi BURCU ERKEĞi
  Terazi erkeği,Tüm sorunlarınıza kusursuz çözümler bulacak ve sorduğunuz her soruya cevap verecektir. Ancak onda tüm genç kız rüyalarınızın cevaplarını bulacağınızı sanmayın. Onların bir kısmını değiştirecek, diğerlerini de tartışacaktır. Bir Terazi erkeği huysuz ve dengesiz olabilir ve aşk da içinde olmak üzere herşeyi mantığa uydurma çabası sizi çıldırtabilir ya da yenikliğe uğramanın ezikliği içinde bırakabilir.

  Gene de bir kez Terazinin çekiciliğine kapılıp ağına düştükten sonra, ondan kurtulmanız kolay olmayacaktır. Eğer kaçmaya çalışırsanız, sizi öyle mantıklı, zekice tartışmalarla kalmaya razı edecektir ki, buna engel olamayacaksınız. Sizi o eşsiz mantık gücünün etkisi altına almakla kalmayıp, ayrıca öyle tatlı ve nazik bir insan olacaktır ki, daha önce sizi altüst edip, hayal kırıklığına uğratmış olan kararsızlıklarını unutacaksınız.Sonra size gülümseyecek ve içinizde birşeyler olacak. Ondan sonra savaşı kaybedeceksiniz. Onun rüyaları sizin rüyalarınız olacak ve sizin için dünyada hiçbirşey onu mutlu etmekten daha önemli olmayacak. Susuz bir yolculuğun suyu aradığı gibi, hep o gülüşü arayacaksınız. Terazinin çekiciliği mantıklı ve gerçektir, hiçbir doğa üstü yanı yoktur. Onda kara büyü yoktur, yalnızca sağ duyuyla cennet gibi havasına kapılmak vardır.

  Öte yandan, o en çok sevdiği sihirli sözcüğü söylemesi için, Terazinin kefelerinin çılgınca bir çelişkiyle ileri geri sallandığı zamanlar olacaktır. Onun dikkatini çekmek ve onu harekete geçmeye zorlamak için onu havuza itmek veya başınızın üstünde amuda kalkmak zorunda kalacaksınız. Venüs'ün etkisinde olsa bile, Terazi erkeğiyle bir aşk ilişkisinin sonsuza dek düzgün ve sakin yürüyüp gideceğini sanacak kadar saf olmayın. Gene de kefelerin dengede durduğu zamanlarda, Teraziyle yaşanan bir hayat, tanrıların altın içkisinden bir kase içmiş kadar sarhoş edici, kahkalarla dolu ve rahat bir özgürlükle dolu olacaktır.

  Terazi erkeğinin bir şeye karar vermesi, vahşi bir boğayı ehlileştirmekten daha çok gayret isteyen bir iştir. Bir kez kararını verdikten sonra da yanlış bir şey yaptığından kuşkuya düşerse, hiçbir uyarıda bulunmadan kararını değiştirebilir.

  Aşk sözcüğüyle Terazi sözcüğü kesinlike eş anlamlıdır. Romantik aşkı Terazi keşfetmiştir ve bu konuda hayli söz sahibi olan Aslandan, Akrepten ve Boğadan çok daha incelikle bu işi bir sanay haline getirmiştir. Aşk tanrısı Küpid'in nazik stratejileri yaratılıştan Terazinin yetenekleri arasındadır. istediği kızı kazanmak için büyük kolaylıkla her hileye baş vuracak ve çok nadiren başarısızlığa uğrayacaktır. Bununla birlikte bir kez kızı elde ettikten sonra onunla ne yapacağını pek bilemez. Çekiciliğiyle onu kendine bağladıktan sonra duraksar. Kafasında çekişme başlamıştır. Terazi erkeği en az doksan yaşına gelinceye kadar karşı cinse ilgisini kaybetmeyecektir. Mutlu bir evliliği varsa, bu tümüyle akademik bir ilgisi olacaktır. Gördüğü her güzel kızı hayalindeki baloda fırıl fırıl döndürmek gibi sözde kalan spekülasyonlar yapsa bile, bu konu onu hiçbir zaman sıkmayacaktır.

  Aşk yapma sanatı Terazi erkeğine çok kolay ve çok erken geldiği için ve aşk ormanına yaptığı romantik gezilerde hemen hemen her zaman başına zafer tacını giydiği için, ayağına da bir sürü asma dalı dolaşır. Terazi başkalarının duygularını incitmekten nefret eder; bununla birlikte, kavgacılık huyu tuttuğu zaman kırdığı kalplerin hiç farkında olmaz. Hayır demekten nefret eder, ama hiçbir mutluluk şansı olmayan bir ilişkiyi kesin atmaktansa oyalayıp durmanın daha kötü bir davranış olduğunu da pek az farkeder. Bunun karşıtı olan bir durumda, karşılıklı duygular dünyada hiçbir insanoğlunun erişemediği bir güzelliğe erişmek üzereyken, uzadıkça uzayan bir kararsızlık da aynı derecede çarpık bir davranıştır. Yalnızca bir Kova burcu insanı bir yöne doğru kesin harekete geçmekte daha çekingendir.


  Terazi erkeklerindeki dönekliğe eğilim inkar edilemez. Özellikle geçlik yıllarında, oyalanmaya eğilimleri fazladır. Terazinin doğal davranışı, karşılaştığı her üç ya da dört kadından birini ölçüp biçmek ve gerçek can yoldaşı olup olmayacağını tartmaktır. Teraziler çoğunlukla arkadaşlıkla aşkı umutsuzca birbirinr karıştırırlar. Şaşırtıcı olarak, tüm gönül eğlencelerine ve denemelerine karşın Teraziler çoğunlukla kalp kırıklığına uğrayıp acı çekmezler. Az görülen o olağanüstü durumlarda ise, Terazi erkeğinin çektiği acı, hayal bile edilemeyecek kadar yıkıcı olabilir; ancak bu o kadar az rastlanan bir durumdur ki, pek örnek bulamazsınız.

  Sizin bütün sırlarınızı öğrenmek onun pek fazla ilgisini çekmez. Terazi burcu erkeği karışıklıktan nefret eder; ruhsal dengesini koruyabilmesi için gerçekten herşeyin uyum içinde olmasına ihtiyacı vardır. Onun evi, dış dünyanın gürültülü karmaşasından uzak , güzel, sessiz bir vaha olmalıdır. Yoksa şu kefeler sürekli olarak dengesini yitirebilir. Niyetini açıkça belli etmediği için, siz onun neden hiç eve gelmediğini veya neden hep uyuduğunu tahmin edecek kadar zeki olmak zorunda kalacaksınız.

  Çocuklar onun adalet duygusundan her zaman yararlanacaklardır. O büyük çocukların bebeği hırpalamamalarını ve en küçüğün en büyük kardeşin bisikletini kırmamasını sağlayacaktır. Terazi burcundan babalar sakin bir otorite kuracaklar ve nadiren öfke ile verilen cezaların, mantıklı nedenlerini açıklamaya çalışacaklardır. Sizin gibi, çocuklar da onun çekiciliği karşısında eriyecekler, sizin gibi, onlar da babalarının sürekli tartışmaları ve meydan okumaları karşısında sinirleneceklerdir. Her iki cinsten Teraziler için önce eş sonra çocuklar gelir. Aile genişledikçe onun size olan sevgisinin azalmasından korkmanıza hiç gerek yoktur.

  kaynak: http://www.hürrüyetim.com.tr
  20 -1 ... hendrix
 9. 7.
  (bkz: yükseleni terazi olan terazi burcu erkeği)**
  2 ... jkofte
 10. 8.
  terazi burcu erkeği ki terazi erkeklerinin en mükemmelini baz alarak açıklıyacak olursam * çok çekici olur.konuştukça batan tipin aksine konuştukça çekerler sizi içlerine doğru.cezbesine kapılmamak elde diildir.her konuda bi fikirleri vardır.okumayı yazmayı araştırmayı bilmeyi severler çünki.akılları potansiyel bi güçtür ellerinde. onu kendi zararlarına kullanmazlar ama başkalarının zararına da kullanmazlar.mükemmel zekaları onları herkese yararlı bi hale getirir ancaaaaaak zalime yardım etmezler onun karsısında dururlar bi tek.
  sevdilermi deli gibi severler sadık olurlar hem de çok.şaşırtıcak kadr hani.saklayacak bişeyleri yoktur şeffaftırlar.olgundurlar ve şımarıktırlar sevilme konusunda.hep daha fazla sevdirmek isterler kendilerini ve bu ne denle türlü şirinlikler yapıp her an daha fazla sevdirirler kendilerin sevdiklerine.
  canınız sıkılmışsa onlar yeter güldürmeye sizi.kalbiniz ellerine korkmadan bırakabilirsiniz hiç bi zarar vermezler size çünki.her an kanınıza daha çok işlemekten gayrı.
  17 -1 ... şakayık