1. 1.
  belçikalı çizer olan hergenin çizgifilm kahramanıdır. kısa ama kahkül tarafı uzun olan saçları, fındık ismine sahip sevimli köpeği ile aslen gazeteci olduğu halde her türlü işe burnunu sokarak dünyanın her köşesinde bin tane macera yaşayan çizgi kahramandır. bir ara tüm avrupa ve türkiyede hastalık derecesinde tutulmuştu. hala belçikada çok büyük bir pazarlama silahı olarak kullanılmaktadır.
  3 ... devedikeni
 2. 2.
  kaptan haddock'u, fındık'ı, dupont'ları, profesör'ü ile dünyanın dört bir yanında maceradan maceraya koşmuş, bir dönem saç traşlarına model olmuş efsane eserler dizisi, çizgi roman dünyasına ilk merhabam.
  1 ... koko
 3. 3.
  çizgi filminden esinlenerek türetilmiş bir erkek saç kesim modeli. saçların önleri arkalara göre daha uzun bırakılarak kabartma metoduyla uygulanmaktadır.

  sipariş için en yakın berbere gidilir;

  - hangi model.
  - ten ten modeli abi!
  - tamam canım.

  (bkz: tavuk götü)
  (bkz: amerikan traşı)
  1 ... blindguardian
 4. 4.
  yoksa bu aşk
  göz göz
  dudak dudak
  ten ten * *
  1 -1 ... pafküf
 5. 5.
  yıllarca saçımızın şekline ismini de vermiş kahramandır. berber amcalarımızın en çok sevdigi saç kesim şeklidir. makinayla girilir ve sadece ön tarafta biraz bırakılır. en fazla 3 dakika sürer bu traş
  1 ... sozlugesozlukdiyenyazar
 6. 6.
  bayıla bayıla okuduğum şimdi bir yerde bulsam hemen satın alabileceğim çizgi karakter. bir de bunların sonradan yapılma biraz ucubik çizimli hali vardır. tenten sarhoş olur vs bu öykülerde ki aslında herkes bilir ki tenten en örnek alınası karakterlerden biridir.
  1 ... st27
 7. 7.
  (bkz: millu)
  (bkz: kaptan hadok)
  (bkz: profesor turnusol)
  ... shyer
 8. 8.
  saçına hasta olduğum maceraperest çizgi kahramanımdır.
  hatta kardeşime tenten modeli saç bile yapmışımdır,
  o derece etkilemiş demek ki beni.
  1 ... jansery
 9. 9.
  hergenin siyasal icerikli cizgi romani serisidir.
  ilk kitap olan tenten sovyetlerde'de komunist rejimin kotulukleri tek tek suratimiza vurulur resmen.
  daha sonra herge ele$tirinin dozunu azaltip mizah yonunu daha bir kuvvetlendirmi$tir.
  tenten zaten hep gezmektedir. fas'a gitmi$tir, kongo'ya gidip al capone'un elmaslarla ilgili planlarini yok etmi$tir, hatta oradan amerika'ya gidip al capone'un kendisini de yok etmi$tir. bu bakimdan bir tom braks'tan, bir mister no'dan cok da farkli degildir aslinda. o tarz kitaplarda oldugu gibi burada da tenten'in bir ba$ du$mani vardir.* her hikayede olmu$ gibi gozuken bu ki$i bir sonraki hikayede birdenbire canlaniverir, yine tentenin kar$isina bir $ekilde dikilir. aramaya inaniyorsaniz* tenten'in tum kitaplarini payla$im programlarindan bulabilirsiniz. hatta herge'nin olumunden dolayi bitiremedigi bir kitap da var bu dosyalar arasinda. hergenin bitiremedigini ba$ka insanlar kendilerine gore bir senaryoyla bitirmi$ler. ilginc bir cali$ma olmu$.
  sonuc olarak tenten hergenin yarattigi bir adalet semboludur, hatta kendi fikirlerini dunyaya yansitma cabasidir. kucukken okuduysaniz buyudugunuzde bir daha ve daha dikkatli okuyun, inanin gozunuze cok farkli gelecektir.
  ... temporarypeace
 10. 10.
  gay olduğu iddiası bir zamanlar bazı yabancı yayın organlarında tartışılan kahraman. göya kaptan hadok'la aralarında birşeyler olabilirmiş.. köpek balıkları adına!
  sonra dikkat ettim ki gerçekten tentenin hemen hiç bir serüveninde aşık olduğu ya da kesiştiği bile gözükmemiştir ya da ben atlamışımdır.
  tamam da çizgi roman kahramanı nasıl gay oluyo onu çözemedim işte...
  2 ... woolloomooloo