1. 1.
  Tenten'in Maceraları (Les Aventures de Tintin), Belçikalı çizer Hergé tarafından 1929 yılında yaratılmış olan çizgi roman dizisidir. 20. yüzyıl Avrupa çizgi romanlarının en ünlülerindendir. Diziden 200 milyondan fazla kitap basılmış ve dizi 50'den fazla dile çevrilmiştir.

  Serinin kahramanı, genç bir gazeteci ve gezgin olan Tenten'dir. Maceralarında ona köpeği Milu, arkadaşı Kaptan Haddock ve başka pek çok renkli karakter eşlik eder.

  Bu çizgi roman serisi temiz fakat manalı çizimi (Hergé'in kendi geliştirdiği bu tarza ligne claire denir), sürükleyici öyküleri, ve sonraki hikâyelerdeki titiz araştırmalar ile uzun süreden beri büyük takdir toplamıştır. Öyküler pek çok tarzı kapsar; fantezi, polisiye ve bilimkurgu elementlerini başarıyla bir araya getirir. Bunun yanında tüm Tenten öyküleri mizah içermektedir, ayrıca tüm öykülerde zeki bir hiciv anlayışı ve politik/kültürel eleştiri bulunmaktadır.
  aynı zamanda da tv' de yayınlandığı zamanlar da saç traşı oldukça moda olmuştu kendisinin
  not: wiki' den alıntı vardır.
  1 ... condilizm
 2. 2.
  Garip bir çizgi filmin başrol kahramanı çizgi filmin adıyla Kahraman'ın adı aynı.
  ... drcip
 3. 3.
  yıllar sonra netten bölümlerini izleyip, en kaliteli çizgi filmlerden biri olduğunu düşündüğüm, bir gazetecinin başına gelenleri anlatan ve diğer çizgi filmler gibi dandik olmayan belçikalı çizer hergé tarafından ortaya çıkarılmış kahraman.
  1 ... mathilda
 4. 4.
  Mükemmel ötesi bir çizgi filmdi. Özellikle Kaptan her gördüğümde beni benden alırdı. Başıbozuklarrrrrrr! diye girerdi sahneye. BBir heyecan yaratırdı. Seneler geçti üzerinden ama onun gibisi asla gelmedi.
  ... kingofcomedy
 5. 5.
  bir köpeği canlandıran milu aslında başrolü hakeden bir kahraman *
  ... banghkok
 6. 6.
  japon ingilizcesinde 20 dir.
  http://youtu.be/4DgUtE31CT0
  ... zihinkrizi
 7. 7.
  küçüklüğümden beri çizgi romanlarını okuduğum ve fiziksel olarak (saçtan dolayı) benzetildiğim karakter.
  1 ... lucky strike
 8. 8.
  tenten den farklı olarak narutodaki bir karakterdir, kendisinin en büyük olayı silah fırlatmadır, çağımızda yaşıyor olsaydı muhtemelen en azılı silah kaçakçılarından biri olurdu zira bu ablanın bir dövüşte kullandığı silahla bir ordu donatılır, nejiyi sürekli över ve zannımca lee ye aşıktır.
  ... cheb hasni
 9. 9.
  (bkz: ali atay)
  1 ... microcosm
 10. 10.
  küçükken izlediğimiz saçına imrendiğim çizgi film kahramanı.
  ... taksiciye yol soran sperm