bugün

Teknik servis işini tekeline aldığını düşündüğüm firma. Ayrı marka cep telefonu ve bilgisayarımı garantiye gönderdim ikisine de teleservice bakıyormuş. Burdan baktım bir sürü marka daha var.
ses açma ve kapama tuşunda problem bulunan lumia cihazımı izmir teleservice bürosuna elden teslim ettim. aynı günün akşamı web sitesinden cihazın durumunu sorguladım. elektronik tamir yapıldığını ve teslim alabileceğimi yazmışlar. ertesi günün sabahı gidip teslim aldım. canım telefonum.

şaşırtıcı bir hız.
Ana kartı bozulan xperia z telefonumu 1180 hayır hayır 180 değil gerçektende 1180 bir de yazıyla bin yüz seksen liraya onarabileceklerini önerdiler saol kalsın diyip geri aldım alınca bir de ne göreyim tel sapasaglam çalışıyor. ilk başta yanlış telefonu verdiler sandım ama yok aynı yerler çizik falan. Ulan acaba içerdeki beyaz önlüklü adam fiyatı görünce acıyıp yaptı da mı verdi ne.
Sony xperia z3 marka telefonumun arizasinin giderilmesi için verdiğim garanti servisi. Az önce telefonuma "xxxxxxxx numaralı cihazınız değişim cihazı beklemektedir" diye mesaj geldi.

Şimdi bu ne demek oluyor? Teleservice'e daha önce işi düşen ya da konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların aydınlatmasını bekliyorum.
Az önce rom yüklemeye çalışırken falafoş ettiğim telefonumu kendilerine ulaşması dileğiyle kargoya verdim. Bakalım neler olacak.

edit: 21.12.2015 te kargoya verdiğim telefonum an itibari(25.12.2015) ile tamir edilip bana ulaşmak üzere kargoya verilmiş.
Abimin telefonu için 2 ay boyunca her aramamızda "cihazınız yedek parça beklemektedir" diyen, 2 ay sonunda ise "cihazınız tamirsiz iade edilmiştir" diyen firmadır.
artık bir telefonu alırken türkiye servisini araştırıyorum ilk olarak.
Üstelik o 2 ay süresince 4-5 kere mail attım. Diyom ki: bunun beklediği yedek parça nedir? cevap yine aynı: cihazınız yedek parça beklemektedir.
çarşamba günü telefonumu servise gönderdiğim firma. ses yok. internet siteleri çökmüş. çağrı merkezine ulaşmak diye bişey yok. ne arayan var ne soran. telefonu çalıp gittiler glb. .s.s