bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Ekonomik hayatın denetiminin politikacılar yerine mühendislere ve teknisyenlere bırakılması gerektiğini öngören anlayıştır.
    1 -1 ... cell-im
  2. 2.
    toplumsal gelişim gereği, yönetimin teknik anlamda donanımlı kişiler tarafından gerçekleşmesi.
    ... oylumunelumune
  3. 3.
    bizde süleyman demirel, erbakan ve özal aracılığıyla uzun zaman uygulanmış bir modeldir.
    3 ... kiraze
  4. 4.
    bu sistemde, yönetimde teknokratlar belirleyicidir. geleceğin toplumlarını politikacıların değil teknik elemanların yöneteceğini ilk defa ileri süren kişi, Saint-Simon'dur. Saint-Simon, yöneticilerin politikacılardan, bilginlerden değil, tek amaçları halkın günlük ihtiyaçlarını üretmek olan sanayicilerden, teknik adamlardan oluşması gerektiğini ileri sürmüştür.
    ... gonulcelen
  5. 5.
    devlet yönetiminde son sözün yönetim ve ekonomi uzmanlarına bırakılmasına dayanan siyasi yöntemdir.
    1 ... che guevara
  6. 6.
    çağrıştırmaz olaydı

(bkz: teokrasi)
    1 -2 ... leblebi tozunun hastasiydim
  7. 7.
    ülkenin tekno müzik eşliğinde yönetilmesini esas alır. * *
    2 -1 ... taymaskh
  8. 8.
    bünyesinde doğal olarak elitizm barındıran bir yönetim şeklidir.
    1 ... bl
  9. 9.
    türkiye'de nihat erim hükümetinin yönetim şekli. 1 sene içinde bir ülkenin içine nasıl edilir onu göstermiştir bize ayrıca.
    1 -1 ... zedx
  10. 10.
    bir ülkede alınan kararları bireylerin veya kitlelerin ihtiyaçları değil, mevcut teknik imkanların etkilediği yönetim modelidir.
    1 -1 ... linka