bugün

ps2 için çıkan son tekken versiyonu. bundan sonra psp için daha yeni ve farklı bir versiyon çıkarmıştır.
bu oyunda egilip tekme veya yumruk atip adam dovmek oldukca kolay. misal ben jack 5 ile egilip sadece yumruk atarak onume gelen herkesi sikip atabiliyorum. hayir her adami istisnasiz bu sekilde dovebilince bir suphe basti beni. oyunun bir acigini mi yakaladim lan acaba?
dünyanın en iyi grafikli dövüş oyunu. yapılan anketler sonucunda en kaliteli dövüş oyunu seçilmiştir. üretici firması namcodur. tekken 6 da çıkmış olmasına rağmen halen ülkemize teşrif etmemiştir.
tekken* fazla zevk vermeyen oyundur çok kişiyle (multiplayer) zevklidir.
çift çekirdekli ve sağlam ekran kartı olan bir bilgisayarda oynanabilmektedir.

kanıt
http://www.youtube.com/watch?v=NqgxhrsN5Hk
açılış videosunun dehşet-ül vahşet olduğu oyundur. tekken tag olsa tadından oynanmayacak oyundur. ama yinede çok iyidir. gerçekçilik dahada geliştirilmiştir. ayrıca alınan puanlarla oyunculara kıyafet, gözlük, maske alıp, saç sakal değiştirebiliyorsunuz.
yine en büyük dövüşçüsü, büyük üstad lei wulong olan oyundur.
en iyi dovüşçüsü tartışmasız paul phoenix olan oyun.
eger bişey olursa ve stres atmak istiyosanız açın abi tekken, pratice bölümünden karakterini seç karşınıda rasgele birini al joystick kırana kadar döv. oynanası bi oyun süper bişey.
zevkli fakat adeta bilinçsizce tuşlara vurmak olarak oynanan oyun oyleki ps2 versiyonunda tuşlara dirseklerle bile basanlar görülmüstür.
tekken 3 ün biraz ama oyun tekniği değilde oyuncuların biraz yaşlandırılması ile geliştirilmiş dövüş oyunudur..
eddy gordo ile kendime rakip aradığım oyundur. yanı sıra " tekken 6 " da bile rakip bulamıyorum kendime.

eddy gordo wins ! final round.
kanımca müthiş müzikleri olan oyun :
(bkz: ground zero funk); (bkz: snow castle); (bkz: moonlit wilderness)
ps2 deki intro şarkısı: (bkz: sparking)