bugün

önce kenarlarındaki tuzu sıyırıp sonra fondip yapılma işlemiyle içilip en sonda keyif limonunu emerek tamamlanır . kolay kafa yapar yeni başlayanlar için 5 shot bardağı anca keser. Uzmanlar için 10mu diyim 20mi diyim bilemedim çünkü bardak çok küçük.
(bkz: bira bardağında shot içmek)
limonun içine tuzda dökün *
içildiği anda bünyede şok etkisi yaratan ufacık tefecik içi dolu turşucuk bir nimet.
tekila en iyi alkol, tekila shot ise en güzel eylemdir. sevelim, geliştirelim.
hayat sıvısı. shot the night !
olsada içsek.
orjinali; kadınların tuzu göğüslerinden boynuna serpip erkeklerinin ordan yalaması ve shotın ardından limonu da kadınların ağızdan ağıza geçirmesiyle olur.
öncesinde tuz, sonrasında limon olan tekila aktivitesidir.
shot yazmaktan aciz yazarların kullandığı ifadedir.insanın shut the fuck up diyesi gelir
lezzetin, müziğin, neşe ve eğlencenin tavan yapmasıdır. kahkahalara boğar bir de. *

sağlam dostlarınızla devirdiğiniz anılara yenilerini ekleyiverir.
en sevdiğim üçlüdür.
(bkz: bir shot bardağı olarak çay bardağı)
bir hazırlık aşaması vardır. limonlar kesilir ufacık ufacık, tuz konur bir yere. bardak önce limona sürülür sonra tuza bastırılır. içine tekila konur. bir ele limon, diğer ele bardak alınır. tuz yalanır, tekila kafaya dikilir, limon ağza atılır. tekila boğazdan giderken hissettirir. yakar geçer. limon titretir. "tekrar yapıcam ben" hissi uyandırır. çok eğlencelidir. grup aktivitesidir.
ilk denemede 11 tane içtiğim ve sonrasını hatırlamadığım bir daha olsa asla yapmam dediğim durum. iğrençtti!!
5ten fazlasının adamı fena çarptığını anladığım içki.

çarpmaktan kasıt tokat değil bildiğin tırdır.
süper bir şey ilk kez içtikten sonra ağzı ve mideyi yakıyo ama. öncesinde bira ya da vodka içmekte fayda var
Mükemmel.
buram buram sevilesi.
geçen gittiğim bir mekanda 10 lira olduğunu öğrenince uzun süre kendime gelemediğim içkidir.

ispanya'da 1 euro idi la o.
güzel eylemdir. ahlak ve etik anlayışı farketmeksizin tüm dünya da iyi olarak bilinir. gel gelelim bir de body shot var ki o da filmlere konu olabilir.
içki kariyerime başladığım olaydır.
doğum gününde insanın önüne tepsi şeklinde ve ortasında mumla geliyorsa ayrı bir keyif verendir. buradan bütün tekila sever sözlük yazarlarına tavsiye: arkadaşınıza doğum günü pastası yerine tekila shot tepsisi sunun ve suratındaki ifadeyi görün.
içmesi güzel içkidir.istanbulda, istiklal caddesinde t-box'n hemen yanındaki arada içen arı diye bi mekan var. yukarı katlara bakarsanız görebilirsiniz. orada 3 lira mıydı neydi tekila shot, müzikleri de güzeldi. hatırladığım kadarıyla tekila diye kolonya falan da içmedik yerindeydi tadı.
acısı gecenin ilerleyen saatlerinde ve sabah çıkan eylemdir. yapmayın demiyorum tabi, dibini görmeyen sevgilisini görmesin.
6 tl' ye filan içilmez. o şişedeki ucuz votkadır. şimdi bir shot 4 cl ise bir 70' lik tekila şişesinden 17 shot çıkar. 6 tl' den 17 shot' ı 102 tl yapar ki market fiyatı 60 tl üzeri olan bir içki için bu çok azdır. tekila shot' ı 10 tl' den aşağı bulamazsınız, asıl çarpan tekila da odur zaten. diğerleri bildiğin ucuz votkadır tekila şişesinde. gerçi bu ülkede herkes alkol gurmesi olduğundan kesin anlar ama tekilanın gerçek olup olmadığını, ben de diyorum ki hele tuz ve limonla bok anlarsınız gerçek tekila ile çakmasını. yani anlayanlar çıkar ama binde birdir.
5 sene barmenlik yapan bir arkadaşın anlattığına göre kendisine absolut-portakal diyen herkese yerli votka-portakal vermiş. bir kez geri gönderilmiş içki bu absolut değil diye.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar