bugün

ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünü bitirmiş, 6 Aralık 1995 tarihinde YÖK Başkanı seçilmiştir.
5 aralık 1999 yılında aynı göreve ikinci kez getirilmişti.7 Ocak 2009 tarihinde Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştır Ergenekon soruşturmasının tutuksuz sanığı idi ve 28 şubat soruşturması kapsamında 25 haziran 2012 tarihinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.
http://www.haberturk.com/...ni-kemal-guruz-tutuklandi

layığını bulmuştur zamanında çok çektirmiş faşist biridir.
ne demiş atalarımız ; keser döner sap döner gün gelir hesap döner.

edit: ayrıca bu faşist in başlığının açılmaması uldağ için büyük ayıptır .

edit büdüt: la yarram ne eksiliyorsun . bu adamın faşist olmadığına mı , yoksa zamanında millete çektirmediğine mi .

hangisi rahatsız etti ???
ankara F tipinde şu an orda da yökçülük oynar.
hakkında sadece iki entry girilmesini şaşırdığım yök eski başkanı.
görsel
(bkz: kemal guruz)
(bkz: Fethullah gülen vs kemal gürüz)
zamanında yaptığı zulümlerin karşılığını en acı şekilde tatmasını dilediğim kötü kalpli insan. evet kötü kalpli, net.
tutuklanan eski yök başkanı... kendisiyle 2 sene önce ankara'da askerlik yaptığım sırada tanıştım. çarşı izninden dönerken dolmuşta yanıma oturdu. yarım saat kadar sohbet ettik. akp'nin nasıl bu kadar oy alabildiğini anlayamamış ve nasıl gideceğini de bilmeyen tipik bir laik izlenimini almak benim için çok zor olmadı. dış politika üzerine bu kadar bihaber olması, bu ülkede millet ne kolay bir yerlere geliyor ya da bu kadar kolay makam sahibi olanlar yüzünden bu ülkede tabi beyin göçü olur dedirten, tipik, anladığınız türden bürokrat emeklisi kişilik. hem hayatında ilk defa gördüğün birine, şu an siyasete atılmış bir akademisyenin çok özel bir sırrını vermekte ne oluyor? kısacası kendisi için söylenenler doğru mu, tezgah mı bilmem ama şahsi kanaatim o yarım saat içinde oluşmuştur onu biliyorum.
eşi yemeden içmeden kesildiğini iddia etmiştir.
amerikancıymış kendileri.
http://www.cnnturk.com/20...ciyim/509452.0/index.html
şahsen rövanş mövanş anlamam. 14 sene evvel birgün meslek lisesinden çıkarken, koyduğu takozun * sebebi ile ankara hukuğu kazanacak puana sahipken bugün beni liseden 1. olarak çıkmış bir açıköğretim mezunu işçi yapmıştır. elinden mi öpelim şimdi hele birde benim gibi 1 milyon insan varken.
kendisini zamanın ideolojisine kaptırmış insan. yaklaşık 10 yıl önce yök başkanıyken konuşma fırsatı bulmuştum o zaman süleyman demirel ile gezi maksatlı üniversitemize teşrif etmişti. yani adam resmen komutanın peşine düşen postası gibiydi. konuşurken bir ara yumruk atmayı düşündüm ama çok aciz ve kısık sesle konuşuyordu kendimi zor tuttum.

28 şubat sürecinde eğitimi baltalama sürecinin baş aktörü gibi görünse de sadece piyonuyudu sadece verilen emirleri yerine getiriyordu. imamhatiplerin yanında benim gibi meslek liselileri de kurunun yanında yaş misali yaktılar.

kişilik olarak ne kadar sevmesem de ergenekon kapsamında hapse atılması gerçekten garip önemli olan o değil onun arkasında ki güçlerdi ki şimdi ellerini kollarını sallayıp yeşil sahalarda golf oynuyorlardır.

şu anki yök ve eğitim sistemine gelince yeteri kadar şişirdiler kontejanları neredeyse 10' a katladılar yani her şeyi bir nevi değersizleştirdiler. eğer katsayı meselesi bu memleketin bir ayıbı ise bu kadar kontenjan açıp branşaları ve bölümleri değersizleştirmek de o kadar ayıptır.
ben ve benim gibi bir çok meslek lisesi mezunu arkadaşlarıma hayatı zindan eden zad. kendileri eğitim-öğretim hayatımdan 5 senemi çalmıştır ve 27 yaşında hala beni okumaya mahkum etmiştir. hakkımı zerre helal etmiyorum. Bu arada;

bileklerini keserek intihara kalkışmıştır.

http://www.haberturk.com/...l-guruz-intihara-kalkisti
12 yıl 11 ay hapis cezası almıştır.
yaptıklarının yanına kar kalacağını sanıp yanılan yök eski başkanı.

tarafına gönderdiğim 15 yıllık beddualar bugün ilk meyvesini vermiştir.