bugün

heykel'de 2*, altıparmak'ta ve mudanya'da birer şubesi olan, popüler fastfood'çu. fiyatları oldukça ucuzdur. misal; 2 kişi gidip karnımızı tıka basa doyurduk ve 5 lira verdik. tabii hijyen ve sağlık konusuna girmeyeceğim.

diğer şubelerini bilmem; ama altıparmak'taki emoların ve liselilerin favori mekanıdır. günün hangi saati önünden geçersem geçeyim, lise üniformalı veletlerle dolu oluyor. haftasonları da, emo'lardan tezgahı göremiyorsunuz. nedir sırrı, çözebilmiş değilim.
hijyen konusunda sınıfta kalan; bu yüzden de her gittiğimizde, yediğimiz şeyin içindekileri sorgulatan büfedir. misal; mekan kapanmak üzeredir ve arkadaşlarla son kalan ekmeklerden yapılmış patates-ekmeği yemekteyizdir. ekmeğin içindeki mayonezin tadı biraz gariptir. arkadaşlarla bu konuyu tartışırız:

ben: ya bu mayonezin tadı biraz garip mi ne?!
arkadaş: evet yaa. niye söyledin şimdi, midem bulandı.
ben: lan acaba adam mayonez bitince kendi sermayesinden mi koymuş ekmeğe?!!
arkadaşlar: öğğğğ!
**
tam bir öğrenci mekanıdır. çok cüzzi fiyata karnınızı doyurabilirsiniz. heykel şubesinde 'ne alırsan al ayran bedava' kampanyası başlatmışlardır. *
bursa erkek lisesi nde okuyup da, tan dersanesine giderken, neredeyse her gün gidip de, o 1 tl'lik ekmek arası patateslerinden hüplettiğimiz, aslı mudanya da halitpaşa caddesi'nde bulunan mekan.

sahibi de uzun boylu, yine mudanyanın köylerinden olma kapasitesine sahip bir abiydi. bizim için önemli olan o patates ekmekti, ki her daim yenilenirdi patatesi. atom ekmeğine, bolca patates, ketçap, mayonez ve de turşu. şu anda da bir sürü şubeleri var. geçenlerde gittiğm üzre, 7-8 sene önce 1 liraya yediğimiz ekmek arası patates* hala 1 lira.

edit: zafer plaza nın altına açmışlar, ya da yeni gördüm. yine bir tl idi, patates ekmek. 3 arkadaş patates ekmek, 3 adette ayran, 20 tl verdim, üzerine de 15 tl gibi bir miktar çevirdiler. ilginç iş vesselam.

bu arada, bursa nın fast foodçusu olmaya doğru gidiyorlar sanki. her yerde açılmaya başladı. ki bir tl ye yenilen herhangi bir mamülde herhangi bir yanlışlık aranır, yiyen kişi işkillenir; ama bu abilerde maraz olmaz diye düşünüyorum, ki adamlar senelerin esnafı. neyse her daim açık olsunlar, ki cepte para olmayınca, 1 liraya adam gibi doyalım.
görükleye şubesi açılmıştır. sahibi ak parti il başkanlığında görevli bir başçalan hayranıdır.