1. 1.
  tusaş engine industries. f 35 lerin güçlü motoru f 136 ların parçalarını üretmeye hazırlanan kuruluş. general grubu bu kurumun yaklaşık yarısına sahiptir.
  ... goliath
 2. 2.
  yarısı general motors'un, yarısı ise biz türklerin elinde olan kuruluş.
  malesef %100 türk bir kurum değildir, eskişehir'de bulunmaktadır.

  bu arada 2011 yada 2015 yılında * ilk yerli jet uçak motorunu piyasaya sürecek kurum, ya da yarı yerli kurum.
  1 ... eses taraftari porsuk canavari
 3. 3.
  ilk yerli jet motorunu "nah" piyasaya sürecek kurumdur..*
  şu an sadece bir adet iha amaçlı motor üretebilmiş firma olmakla beraber.. hala daha bir jet motorunu üretebilecek kabiliyet ve donanıma sahip değildir..
  ama çalışıyor çocuklar yalan yok..*
  1 -1 ... maniacdepressive
 4. 4.
  açılımı TUSAŞ(türkiye uçak sanayi anonim şirketi) Engine Industries olan bu kurumun; %51'i devletin, %3'ü thk ve tsk güçlendirme vakfının, %46sı da amerikan GE motors'undur. hava sanayide ülkenin tai ile birlikte önde gelen kuruluşlarından biridir. ana merkezi eskişehirde bulunmaktadır. gebze'de sadece ar-ge için açılmış bir ayağı vardır. askeri ve sivil alanda jet motorları için komponent üretimi, motor bakımı yapmaktadır. boeing, airbus gibi büyük ticari firmalarla komponent üretimi anlaşmaları bulunmaktadır.
  1 ... redwood original
 5. 5.
  Türkiye Teknoloji Merkezi'nde General Electric ile ortak Ar-Ge çalışmaları kapsamında uçak motorları için yazılım geliştiren kuruluş.
  -1 ... bizde cok sakat var
 6. 6.
  sanıldığı gibi bu kuruluşun yarısı general motors'a ait değildir hatta GM ile hiç bir alakası yoktur. general electric bu kuruluşun %46'lık hissesine sahiptir sadece. geri kalanlar %50,5 tai, ve %3,5'luk hissesiyle tsk vakfı ve thk'ya aittir.

  eskişehir baseli çalışır.
  ... lucky strike