1. 1.
  acilimi: tusas aerospace industries olup, ucak imalati, modernizasyonu, satis sonrasi kontrolleri gibi islevleri vardir. akinci-ankarada bulunup teknolojik anlamda Turkiye'nin en onde fabrikalarindan biridir.
  https://video.uludagsozluk.com/v/tai-2017/

  2 ... patojen
 2. 2.
  teknoloji yönünden Türkiye de ilerleme kat etmiş fabrikalarından biridir , fakat ne hikmetse %90 işlerini Bursa sanayiine yaptırırlar . Zor işi herkes yapamaz tabi . Yalnız aklıma takılan bir soru var bilemem kaç yüz adet mühendis orda ne işe yarar acaba !!??
  2 -1 ... yamuq
 3. 3.
  ortadogu ve balkan'larin en buyuk kompozit tesisi burada yeralmaktadir. ayrica cok buyuk bir makina parkina sahiptir ki turkiye'deki bircok ozel sektor firmasi makina parkindan faydalanmaktadir. (tabii ucret karsiligi)

  ilk kadin pilotumuz olan sabiha gokcen'in adinin verildigi bir ar-ge birimi vardir ki lisans arastirma projemi buradaki stajim esnasinda tamamlamis idim.

  su andaki en onemli projelerinden ikisi a400m ve baris kartali'dir. (project peace eagle)

  bu projeler kapsaminda uretilecek ucaklar da buyuk ve gercekten onemli ucaklardir. gerci a400m icin sadece ic aydinlatma tesisati, atik su uniteleri ve cikis kapisi gibi gorece kucuk fonksiyonaliteler tasarlamaktaysalarda tecrube tecrubedir.

  barış kartalı için ise alinacak 4 ucaktan ilki boeing'in seattle tesislerinde uretilmis olup ulkemize getirilmistir. diger 3'u tai'de uretilecektir.
  1 ... fdegir
 4. 4.
  futbol takımında oynadığım * daha sonra bu branşı başarılı olmamıza ragmen kapatlarından dolayı beni takım aramaya yönelten antreman sahamınızın yanında uçakların inip kalktığı uçaklarla hayli haşır neşir oldgumuz uçak fabrikasıdır.*
  -1 ... don michael corleone
 5. 5.
  bozkırın ortasında ormanlık tesislere sahip işletme.

  demek ki istersek yapıyoruz
  3 ... roots
 6. 6.
  türk havacılık ve uzay sanayii a.ş'nin kısaltmasıdır.15 mayıs 1984'te kurulmuştur.şirketin hissedarları türk silahlı kuvvetlerini güçlendirme vakfı, savunma sanayii müsteşarlığı ve türk hava kurumudur.ankara'da bulunan üretim tesislerinde bir çok uçak ve helikopterin parçaları üretilmekte ve monte edilmektedir.
  ... rakimalboga
 7. 7.
  (bkz: kobe tai)*
  3 ... dark darkest darko
 8. 8.
  F-16 Savaşan Şahinler'i tasarlayan güçlü kuruluş. *
  -2 ... sulh
 9. 9.
  mükemmel beyinlerin çalıştığı kuruluştur. * * uçak mühendisliğini kazanıp orada çalışmayı çok istemişimdir küçüklüğümden beri. fakat öss denilen aptal sınavda iyi bir puan alamamamın sonucu * maden mühendisliği okuyacağım. kaderin gözü kör olsundur.
  1 ... bonusssimo
 10. 10.
  zu online da bir clan.
  ... silent passenger