bugün

Orada sadece kahve satıldığını bile bilmediğim hede.
kahve 1 ytl'ye filan içilmemektedir. saf mıyım 4.5 ytl verdim. -*-

filtre kahvenin anavatanı sayıyorum valla. dükkan kısmında çok ıvır zıvır var ama kahve insanın aklını başından aldığından bakacak hal kalmıyor.
harika kahveler, çok uygun fiyata çektirilebilir, evde kahve zevkini duble yaşayabilirsiniz.
reklamları tek kelimeyle (bkz: skindirik) olan herbiboku satacağını iddia eden.
capacity şubesi hariç, çok pis mekan, hem çalışanları hem de kahve yapılan ortamı hijyenden uzak ve çok iş yapmamaktadır.
not: şimdi hepsini saydırtmayın amk.
çalışanlarına alman disiplinini dibine kadar hissettiren, mağazalarına adım attığınızda burnunuza gelen kahve kokusu ile insanı mutlu eden, alman standartlarına göre olduğundan mıdır nedir m bedeni insana xl gibi gelen, keşke starbucks, kahve dünyası gibi yayıla yayıla oturup zaman geçirebilecek yeri de olsa dedirten firma.
guatemala kahvesini ucuza kıstığım mekan. *

kahvesi de görgüsüz sıtarbaksa göre daha güzel ve ucuzdur. kalitesi ta öteden hissedilir.
cappucinosu on numara, frambuazlı cheesecake'i de ağzınıza layık. fiyatlar cep yakmıyor, gidin yiyin efendim.

edit: valla tchibo'da çalışmıyorum, okuyorum lan ben.
kampanyalarıyla gönüllere taht kurmuş markadır. şu nişantaşında 5 liraya hem sandviç hem kahveyi kaptığım karnımı bugünde ucuza doyurduğum fevkalade bi yerdir.
ev ahalisi olarak her kafadan farklı telaffuzları saf etmiş, ( şibo, çibo, tişibo..) doğrusunun şibo olduğuna karar vermişizdir. banyo, mutfak gereçleri ile indirim günleri en sadık müşterisi de annem olmuştur. 50 lirayı geçen internet alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
ihlibadi şibo.
filtre kahvesi 2.5 tl olmuş kahveci. çok bir şey değiştirmemiştir. rastgele bir kafede neskafe denen dandik şeylere 3-4 lira verirken. bu kahveye her türlü verilir, vesselam...
Kahvesi gerçekten güzel ve ucuzdur. Sinirimi bozan entel görünümlü müşteri kitlesidir.
çoğu zaman sattığı ıvır zıvırlarla ucuz görünümlü olan ama gerçekte deli pahalı olan mağazalar zinciridir. boş karton kutuları bile düzenleme/saklama kutusu diye 30liraya kaktırmaya çalışır.

ayrıca ufacık kahve bardağıyla filtre kahvesini 2,5lira yapmış. starbucks ortaboy diye kovayla veriyor aynı kahveyi 5lira.
Reklamlari da sinir bozandir.
kağıt filtrelerini internet üzerinden temin ettiğim kahve ve bilumum alakasız şey zinciri.

hiç merak edip de kahvesini tatmadım. ama filtrelerin okkalı olduğunu söyleyebilirim.
duble espresso'yu 3.95'e satan mağaza. aynı ürünü 10 liraya kakalayan özsüt'ün yanında vaha gibi.
alman hayranlığımdan mıdır bilemiyorum ama, çok değişik, tasarım harikası, kaliteli ve kullanışlı ürünler bulabilirsiniz burda.
özellikle küçük evler için yer kaplamayan fonksiyonel çözümler,mutfaklar için şık ve tatlı aksesuarlar,küçük ev aletleri hepsi çok güzel.
En son kendime doğumgünümde bir ayak masaj aleti aldım burda. yeminle her akşam iş çıkışı onun hayaliyle eve gidiyorum.
Ayrıca kahveleri, bilhassa guatemala kahvesi bir harika dostum.
Yani uzun lafın kısası, (bkz: adamlar yapıyor yaa)
Her Çarşamba yeni alman malı ürünlerle dolan mağaza. Bi de kafesi vardır dukkanin içinde. Şibo diye okunur.
Cocukken tahir diye okudugum tukkan.
atkıları ve boyunlukları çok kaliteli olan marka çok iyi sıcak tutuyor.
starbaksı itici bulduğumdan tercih ettiğim kahvecidir. ayda bir kahvem bitince ugrar alır çıkarım. birdahaki ay içeri girerken kılık değiştirmeyi plastik makyajla yaşlandırma yapmayı düşünüyorum.. genel müşteri kitlesi 40 yaş ve üzeri.
sadece alman kahvesi için uğradığım almanya menşeli mağaza.
christmas zamanı kampanya yaparlar, bi kutu kahve bedavaya gelir.
Oturup yaşlı kokona teyzeleri kesmek için guzel kahveci.
külot ve kahvenin yan yana satıldığı güzide, elit dükkan
az önce bere ve siyah polar kapşon aldım tek kelimeyle müthiş.
bi saattir gözümü alamadığım kıyafetleri çok hoş giyim ve kahve mağazası.
"Tchibo ! Bize karı getir ulan allahsız !!"
gibi isteklere maruz kalabilecek bir pazarlama anlayışına sahip kuruluş.
her çarşamba konsept değişiyor, nerdeyse her hafta alacak bişey buluyorum, değişik, kullanışlı ve modern ürünler var en çok da mutfak eşyalarını seviyorum.