bugün

kabarik bir listedir. mesela ;

anina da al git burdan.
ben bu ulkeyi pazarlamakla mukelefim.
elhamdurilah seriatciyiz. gibi
saymakla bitmeyecek liste. ufak ve kaba bir hesap yapacak olursak;
kasım 2002 yılında bu parti iktidar oldu. şu ana kadar 4 yıl 5 ay falan olmuş. bu da yaklaşık 1610 güne tekabül etmektedir. günde en azından iki gafı olsa, 3220 gaf eder. ha bu arada sadece başbakanlık dönemini hesapladım. önceki dönemlerdeki gaflarını bulmak için bu sayıyı 10 ile çarpın.
Hepsi buradadır . Yazan arkadaşın eline sağlık .
(bkz: #1537739)
muhtemelen bu başlığa da bir gaf yaparak cevap verecektir kendileri.
serbest çağrışım

(bkz: ahmet necdet sezer in af listesi)
işte RTE son 12 yılda söyledikleri.

+Belediye başkanlığı döneminde

-"ben yılbaşına karşıyım."
-"tekkeye değil dergaha gittim."
-"ataya saygı duruşunda sap gibi dikilmeye gerek yok."
-"her 10 Kasım' da yaygara kopartılıyor."
-"içki yasaklansın."
-"istanbulu medine yapacağız."
-"bütün okullar imam hatip olacak."
-"ben istanbul'un imamıyım."
-"maya reklamı şehvet sömürüsüdür."
-"milli piyango zulünmdür."
-"cumhur başkanının imam hatipli olacağı günler yakındır."
-"taksime camii temelini iyşallah atacağız."
-"camiler kışla, minareler süngü, kubberler miğfer, müminler askerimizdir."
-"demokrasi bizim için amaç değil amaçtır araçtır, amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız."
-"demokrasi bizim için bir tranvaydır, amacımıza gelince ineceğiz."
-" "sen ne mutlu türk'üm"dersen, onunda "ne mutlu kürdüm" demek hakkı vardır."
-" "egemenlik kayıtsız şartsız miletindir" lafı tam bir yalandır. Egemenlik kayıtsız şartsız allah'ındır.

+Başbakan olduktan sonra

"Yahu bu millet yatı kalkıp size mi çalışacak?"( Erzurum'daki çiftcilere sesleniyor.)
"Askerlik yan gelip yatma yeri değildir"(Şehit annesine)

(bkz: El emeği göz nuru)
"sayın öcalan"*
cocukları miktar olarak gormekten cok, verimli ve basarılı olacak insan olarak gordugumuz gunumuzde tayyipin sadece kelle olarak saydıgı zihniyetiyle 'herkesin 3 cocugu olmalı' lafı bu listeye ilk 3ten girer.
(bkz: ananı da al git)
basta kendisi olmak uzere, agzindan cikan her turlu sestir.
(bkz: ayak takımı)
(bkz: biz yoğuz)
insanı düşündüren sözleridir.
(bkz: kara kara düşünmek)
(bkz: ben değiştim)***
keşke gaf olsa dediğim başbakanımsımızın ciddi sarfettiği sözcüklerdir.
(bkz: Oy veren utansın)
"-"her 10 Kasım' da yaygara kopartılıyor."
vatan için kelle vermek gerek.
Karaelmas Üniversitesi'ni biz kurduk.
Miting esnasında bingöl halkına: Diyarbakır.. Diyarbakırrr... sesin çıksın diyarbakırr...
diyarbakır

ses ver diyarbakır

ses vermiyorsun diyarbakır

bingöl mitinginde bingöl halkına seslenirken yaptığı büyük gaf.
1.) "Bu mesleğin kaderinde ölüm var!"

Mayıs 2010'da, Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı kömür ocağında mahsur kalan 30 madencinin yakınlarıyla görüştü. Ocağın önünde toplananlara seslenen Erdoğan, geçmiş olsun dileğinde bulunarak “Üzüntümüz büyük. Ama bu bölgenin insanı bu tür olaylara alışık! Şöyle 20 yıl gerisine gidiyorum. 90'lı yıllardan bugüne Zonguldak'ta bu tür faciaları hep yaşadık. Kömür ocaklarına ben de indim. 2 bin metre derinlikte madencilerin nasıl çalıştığını gördüm. Onlarla iftar yaptım. Bu mesleğin kaderinde bu var.”

2.) "Maaşını ödediğin yazara hâkim ol"

Şubat 2010'da, AKP Genişletilmiş il Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmadan: “Köşe yazarları her istediğini yazamaz. Patron gerekirse kusura bakma sana burada yer yok demelidir. Herkes çizgisini bilsin. Köşe yazarlarını uyarmak zorundayım. Maaşını ödediğin yazara hâkim ol!”

3.) "Ben aşı olmayı düşünmüyorum".

Kasım 2009'da, partisinin grup toplantısı sonrasında gazetecilerin, "Siz aşı (domuz gribi aşısı) olmayı düşünüyor musunuz?" yönündeki sorusuna, "Ben aşı olmayı düşünmüyorum. Bu konuda Sağlık Bakanım (Recep Akdağ) ile aynı düşünmüyorum. Kimseyi icbar edemeyiz. Bu konuda vatandaşım kendi isteğine bağlı olarak böyle bir yolu tercih ederse, eyvallah. Ama etmiyorsa, ‘muhakkak yaptırmanız gerekir' diye böyle bir kampanyanın sürdürülmesi doğru değildir, yanlıştır" yanıtını verdi.

4.) "Senin çocuğun da işsiz kalsın"

Mart 2006'da partisinin Keçiören ilçe Kongresi'ndeki konuşmasında, bir vatandaşın, “Çocuğum işsiz” tepkisiyle karşılaştı. Başbakan, vatandaşa müdahale eden korumalara önce “Bırakın” diye çıkıştı. Vatandaşın yeniden “Çocuğum işsiz” diye bağırması üzerine ise Erdoğan, şöyle tepki gösterdi: “Senin çocuğun da işsiz kalsın. Otur, otur. Bana kişisel sorunlarını getirme, genel sorunları getir. Genel nerede ona bak.”

5.) "Askerlik yan gelip yatma yeri değildir"

Eylül 2006'da, Balıkesir'de yaptığı konuşmada terörle mücadeleye değindiği sırada dinleyicilerden bazılarının “Şehit cenazesi görmek istemiyoruz” tepkisi üzerine “Askerlik yan gelip yatma yeri değildir canım kardeşim” diye cevap verdi.

6.) "Gavur izmir' tartışmaları"

Aralık 2005'te, AKP izmir il Teşkilatı 'nın düzenlediği toplantıda, “izmir'in üzerinde zaman zaman bazı yakıştırmalar vardır ya, inşallah bu yakıştırmaları ilk seçimde silip atacaktır” dedi ve ‘Gavur izmir' tartışmaları başladı.

7.) "Söz söyleme hakkı din ulemasınındır"

Kasım 2005'te, Avrupa insan Hakları Mahkemesi'nin üniversitede türban yasağını onayan kararını yorumlarken, “Türban konusunda mahkemenin söz söyleme hakkı yoktur. Söz söyleme hakkı din ulemasınındır” dedi.

8.)‘Sakatatçı dükkânı değil burası'

Nisan 2005'te Uşak'ta şehir meydanında halka seslenirken meydandaki vatandaşlardan biri “Satılık böbrek var” yazılı döviz açınca sinirlendi ve “Kusura bakma, sakatatçı dükkânı değil burası” dedi.
''sayın öcalan aldığı kellelerin cezasını çekiyor'' katile sayın, şehide kelle, hey yavrum hey.

edit: buna eksi verenin beyninden şüphe ederim, akp'lilerden bahsetmiyor bu yazı senin kardeşin, onun çocuğu, birinin kocası, birinin babası olan bir askerden şehitten şehitlerden bahsediyor isyan buna şehitlere kelle denmesine ama ne anlatıyorumki ben klavyemi eskittiğime değmez!!!
kilise açarken ya allah bismillah diye bağırmak.

dünyanın gelmiş geçmiş en inanılmaz mantık hatasıdır.
''askerlik yan gelip yatma yeri değildir'' buda vecizelerinden biridir, merak ediyorum kendi çocukları askerlik yapıyormu acaba?
"benim zamanımda nice arkadaşım vardı, çok okurlardı, kütüphaneleri vardı. hep 10 alırlardı. şimdi sefilleri oynuyorlar".

RTE'nin ve yandaşlarının nasıl bir kafa taşıdıklarını özetleyen gaftır.