bugün

her yerde yenilmemesi gereken yiyecek. tavuk dediğin biran önce tüketilmesi gereken bir et. öyle 2-3 gün pişirilip - soğutulan, sonra tekrardan pişirilen tavuk yenmez. hem tadı kötü olur, hem zehirleme ihtimali yüksek olur. ama bunları tespit etmek de zor işte anasını satayım. bazı yerler var çok temiz oluyor, ama döneri bok gibi olur. bazı yerler de öyle ayaküstü, pek hijyene önem vermeyen yerler ama döneri her zaman günlük oluyor. beşiktaş' ta vardı misal böyle bir yer. yaklaşık 8-9 sene önce gider yerdik. 1 liraya tam ekmek tavuk döner verirdi. öğrenci kimliğini gösterince içecek bedavaya gelirdi. limitsiz ayran tarifesi vardı. bildiğin leş gibi bi yerdi, ama haftada 2 yememize rağmen kimsenin bir kere midesi bile bulanmadı. bu da böyle bir anımdır. tavuk döner görünce dayanamıyorum, yazıyorum.
öğrencilerin vazgeçilmez yiyeceği ve her 100 metrede bir rastlaya cağın yiyecek türü.
tavuk ekmeği ısırırken ekmekten ağzıma doğru uzayan 10 santimlik devasa deriyi unutamıyorum. :D

NOT: AKŞAMLARI YEMEKTEN KAÇININIZ..!
bunun et dönere alternatif olarak çıktığı zamanları hatırlıyorum. çoktan et dönerin yerini aldı hayatımızda.
bir, cağ döner değildir.
dana etine göre daha hafif hazm edilmesi daha kolay.
öğrenci işi ziyafettir. et dönere göre bitme konusunda çabuk olan dönerdir. şükeladır üstelik.
içine mayonez basınca tadından yenmez. *
et dönerin yanında pek bir bayağı kalmaktadır. zamanında az mı yedik lan bunu!**
kömür ateşinde daha bi güzel olan güzel yurdumun öğrenci işi yemeği.
et dönerinin yerini tutmasa da et ile tavuk dönerin fiyat farkından dolayı vazgeçemeyeceğimiz öğrenci yemeğidir.
inek memesi, gdo'lu soya, deri, işkembe ve az miktarda tavuk eti ile yapılan yiyecek.
eğer malzemesi müsaitse soğanlısı denenmelidir az ketçap ve turşuyla.
(bkz: donas)
ankara haricinde hiç bir yerde tadını beğenmediğim hızlı yemek. yapamayanları geçtim, bu yaşına kadar gerçek bi tavuk döner yiyememiş zavallı arkadaşlarım sık sık adam zehirleyen donasa hayran değiller mi, işte o insanı çileden çıkarıyor.

uludağ sözlük cömaatinden ricam, fastfoodçularda yavan döneri yiyip de şımarık şımarık "ay çook güzel yapıyo orasııı" demeyin.

ha unutmadan söyleyeyim. dönere ketçap-mayonez sıkılmaz, salak salak iş yapmayın, bu konuda hassasım. gidin hamburgerinizi yeyin o bulamaçla. dönerin bi şerefi var.
(bkz: kasap döner et döner gün gelir tavuk döner)
tavuk döner: et döner gün gelir hesap döner
tavuk döner berekette yenir. başka yerler mideyi alt üst ediyor ya. uff neydi o be en son gittigimiz bi yer vardı leş.
Her Allah'ın günü yediğimden yumurtlayacağım yakında yahu
(bkz: chicken translation) * *
tavuktan yapılan ve et dönere göre fiyat nedeni ile daha fazla satılan dönerdir. et döner daha lezzetlidir şayet doğru yere gidilirse et döneri aratmaz yanında şalgam suyu varsa tabi.
1.5 liradan başlar.
görsel
etibeyaz'da yenir.
bekar yaşantılarında günde iki öğün yenilen döner.
iş yoğunluğunun olduğu ortalama semtlerde günde tonlarca tüketilen lezzetsiz yemek.
güncel Önemli Başlıklar