bugün

Kendi tarihimizi bir yana koyuyorum, açık ara büyük iskender'dir.
Yavuz sultan selim.
Yıldırım Beyazıt.
Hazreti muhammed sallahu aleyhi ve sellem.
(bkz: erwin rommel)
Hz muhammed sav.
M.kemal atatürk
Fatih sultan mehmet
Muhteşem süleyman.
osmalı devletinde tartışmasız sarayın 17 odasını hazineyle dolduran yavuz sultan selim'dir. sizin muhteşem süleyman ise bu 17 odayı 12 odaya düşürmüştür. yaşadığı dönem boyunca 5 oda hazineyi harcamıştır.

Ama Türkler için Mustafa kemal atatürk'ün yeri başkadır. onun gibi bir komutanı, dünya görmemiştir. saygılar atam.
hazreti imam ali ibni ebu talip aleyhisselam.
(bkz: Napoleon Bonaparte)
(bkz: Cengiz Han)
(bkz: Atatürk)
(bkz: Fatih Sultan Mehmet)
(bkz: Timur)
(bkz: Büyük iskender)
birden fazla isim yazanlarda dahi selahaddin eyyubi ismine denk denk gelmediğimden dolayı mini bilgi geçme ihtiyacı hissettim. vakti olan, ilgisi olanlara eyyubi 'nin hayatı hakkında belgesellerden birini izlemelerini veya yazıları okumalarını tavsiye ederim. pişman olunmayacağını düşünüyorum.

kendisi hakkında okuduğum ve seyrettiklerimden aklımda kalanları çok kısa bir pasaj geçmek gerekirse:

"arsuf ormanı 'nda, haçlı ordusu komutanı (ingiliz kralı) richard ile savaşırken ve meydanın gerisinden savaşı takip ederken, haçlı komutanı richard 'ın atının öldürüldüğünü görünce; eyyubi 'nin ahlaki değerleri, avantajı ele geçirme arzusuna üstün geliyor ve richard 'a 2 adet yedek at gönderiyor. Eyyubi 'ye göre, bir kralın ayakları üzerinde savaşması yakışık almayan bir durummuş."

rivayetlere göre de bu hareketin, eyyubi 'nin yenilmesinde önemli bir rol aldığı söylenir.
kimse bismarck i yazmamış.

askeri zekası kadar politik zekası da güçlü şimdiki almanya nın kurucusu. demir şansölye.

(bkz: otto von bismarck)
(bkz: cengiz han)
Timurlenk
Fatih
Atatürk.
mele mustafa berzani.

qazi muhammed.

şex mahmude berzenci.
cengiz han

mustafa kemal atatürk

jül sezar
komutan ve asil kelimeleri bir araya gelince isim zaten cikiyor.

bu kadar özdeslesmis canimmm benim..
en güçlüsünü söylemek gerekirse (bkz: seyit onbaşı) tonlarca ağırlıktaki mermiyi başka kim kaldırabilirdi ki?
Başta Mustafa Kemal tabi ama Rommel, Montgomery ve von Manstein da listede yer bulur.
Bismarck yazan ve beğenenler: Bismarck bir komutan değil, bir devlet adamıydı, siyasetçiydi.
herkesler Atatürk yazmış zaten.

Adolf Hitler.
saymakla bitmez.

1-timur
2-alp arslan
3-sultan baybars
4-barbaros hayrettin paşa
5-atilla
6-mete han
7-fatih sultan mehmet
8-mustafa kemal paşa

saydığım komutanların hepsi üstün türk ırkının kanını taşımaktadır. " her türk asker doğar" sözü sadece lafta değildir.

var olsun oğuz beylerimiz.
Başta tabiki mustafa kemal atatürk.

Daha sonra emir timur, fatih sultan mehmet, attila diyebiliriz.
arka sokaklar rıza baba iyidir ya *
Fatih sultan mehmet han,
Kanuni sultan süleyman
Mustafa Kemal Atatürk.