bugün

Geçmişte söylenmiş, bugün bile dillerde dolaşan anlatıldıkça anlatılma isteği uyandıran ender rastlanabilir nitelikte zeka ürünü sözlerdir. Bir örnek vermeyi kendimde münasip görüyorum.
- ingiltere Kralı Edward, Atatürk'ün davetlisi olarak Ankara gelir. Yemek düzeni ingiliz düzeni baz alınarak hazırlanır. Garsonluk görevini yapan kişiler de Türktür. Sıra yemek zamanına geldiğinde garsonlardan biri, ayağı halıya takıldığı için elinde ki çorbayı masaya döker. Tabi etrafta bir soğukluk, küçümseyici bakışmalar...
Mustafa Kemal Atatürk'te şu tarihi cevabı verir "Bu millete herşeyi öğrettim, sadece uşaklık etmeyi öğretemedim"
'alemin derdi ben olmuşum; demekki zamanında iyi koymuşum' kanımca
"vivildiiid en donditioo paajjta morekina atekina or dubaya en kutaloo" ,milattan önce orta asya da geçmektedir.
(bkz: veni vidi vici)
"din toplumların afyonudur."

karl marks, selimiye camii cuma namazı çıkışı
Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. mustafa kemal atatürk

cennet anaların ayakları altındadır. hz muhammed
"mülkiyet hırsızlıktır."

proudhon, jaguarına park yeri ararken
sezon 2000-2001 yer kadıköy fb gs maçı.
gs sahaya çıkmaya hazırlanır,yedek kulubesinden kafalar gözükmüştür.
eski maraton fener tribünü:ibneler çıkınca omuzomuza
sen çaldır ben seni ararım
graham bell

(bkz: shock haber)
' gitar gruplarının modası geçti' ( kendilerine plak yapmak için gelen dört liverpool' lu gence - ki isimleri beatles dır- şirket yetkilisinin söylediği söz)

' siz bu müzikle kurşundan bir zeplin gibi çakılırsınız yere. olmamış' (arkadaşlarının yaptığı müziğe bok atıp onların gruplarına verdiği isme (bkz: led zeppelin) ilham kaynağı olan müzisyen)
" ... benim de ablam bayan, benim de eşim bayan, benim de annem bayan..."

osman bey
Yemekteyiz 13 Nisan 2010.

bu laf tarihe geçmezse isyan ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=fCLdPhoinfs&feature=related

07:40 - 08:00 arasındaki 20 saniye.

(bkz: benim eşim mutant)
- müslüm bey arabesk müziğin yeni peygamberi hakan taşıyan diyorlar..?
+ ben öyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum..!
güncel Önemli Başlıklar