bugün

taraftar gruplarında en önemli olan şey sadakattir.çıkarsız, karşılıksız sevmek.hemen hemen her takımın bir taraftar grubu var ülkemizde.ancak, bjk çarşı yaptığı bestelerle,adeta bir sivil toplum örgütü gibi sosyal mesaj vermesiyle adından oldukça söz ettiriyor.çarşının yaptığı görsel şov, genelde maçtan daha çok dikkat çekiyor.
gfb grubu taraftardan çok kopuk.kendi bildiğini okuyor çoğu zaman.stadyuma
gelen taraftarları ürkütüyorlar, ondan dolayıda yönetim tarafından dışlanıyorar.galatasarayda da ultraslan grubu ali sami yen stadyumunda bjk çarşının inönüdeki yarattığı ambiansı yaratamıyor,o kadar etkili bağıramıyorlar.aslında anadoluda da çok iyi gruplar var.izmirde ksk-ksk çarşı,sakarya-tatangalar,bursaspor-texas,ankaragücü-gecekondu,göztepe-yalı.bu grupların ünü o kadar olmasada,yaratıcılıkları,bağlılıkları en az istanbul grupları kadar vardır.üstelik bu taraftarlar,yönetim bize bedava bilet dağıtmıyor,istifaya davet edelim diye düşünmezler.onlar için önemli olan şey kendi çıkarları değil,takımın başarısıdır.armanın değeri her şeyden üstündür.
Tribünleri gerçekten tanımayanların çarşı'yı diğerlerinden farklı görerek yanlışa düştüğü durum. Türkiye'de(özellikle büyük takım için) gerçekten sağlam tribün yoktur. Tamamen çıkara dayalı, karaborsacılık sektörü haline gelmiştir. Galatasaray, Beşiktaş ve fenerbahçe başta olmak üzere karaborsa'nın yapıldığı her tribünde karaborsa bizzat bu takımların taraftar grupları tarafından yapılmaktadır. istanbul tayfası haricinde bütün anadolu temsilciliklerini mağdur eden, kendi taraftarına karaborsa yapan ve tuttuğu takım üzerinden rant sağlamaya çalışan gruplar "sakadatli" falan değillerdir. Yaklaşık 3 yıl önce marsilya tribünlerinin bir düzüne karaborsacıyı linç ederek, biletleri bedava bileti olmayan insanlara dağıttığını düşündüğümüz zaman gerçekten ne uA, ne çarşı ne de gfb takımlarına sadıklardır.
boyle bir baslik acmadan once taraftar gruplarinin isimlerini ogrenmek gerektigini bize ogretmistir. ultraaslan degil, ultraslan.
derebeyleri malatyasporun malatya ve istanbulda bulunan taraftar gruplaridir. sezon sonunda takimin küme düsmesiyle bu gruplar dagilabilir.
adanaspor - turbeyler
adana demirspor - şimşekler
ankaragücü - gecekondu
antalyaspor - 07 gençlik
beşiktaş- çarşı
bursaspor - teksas
eskişehirspor - kızılcıklı
fenerbahçe - genç fenerbahçeliler
galatasaray - ultraslan
göztepe - yalı
karşıyaka - ksk çarşı
kocaelispor - hodri meydan
sakaryaspor - tatangalar

türkiyedeki en önemli taraftar gruplarıdır.
90 dakika boyunca bağıran, bulundukları şehirdeki duvarlara sprey ile yazılar yazan, maç günleri her yere zarar veren
boş insanlar topluluğu.
konyaspor-nalcacilar
denizlispor-57 gençlik
samsunspor-şirinler
çaykur rizespor: mekansızlar
afyonspor: afyok

diye devan eden listedir.
(bkz: türkiye tipi sivil toplum örgütleri)
türkiyede her takımın iyi kötü küçük büyük bir taraftar kitlesi var ancak bazıları varki akıllara pankartlarıyla besteleriyle icraatleriyle kazınmıştır benim gözümde türkiyenin en delikanlı en atarlı en yaratıcı en düzgün taraftar topluluğu gecekondu ve teksas tır ikiside işçi sınıfına hitab eden herkezin istanbulu desteklediği günümüzde anadoluyu ayakta tutmaya çalışan cesur taraftar grublarıdır...
ulan biz her gün birbirimizi yeriz, küfür de ederiz kavga da ederiz.

siz de her gün bize bok atarsınız, işsiz serseriler diye. futboldan başka bir bok bilmeyen salaklar dersiniz.

bugün galatasaraylısı fenerlisi beşiktaşlısı göztepelisi karşıyakalısı omuz omuza direniyor.
tek ses olup taksime yürüyüşe geçmeliler.. gece uzun.. konu mühim.
tayyip erdoğan'ın bugünkü konuşmasından sonra ihalenin bir kısmının kalacağı gruplar.

durup duruken kulüplerden falan bahsetmezdi bu adam.

neyseki maçlar bitti. sadece basketbol finali var.

biliyorum şu an banvitle aramız limoni ama polis zaten bize hırslı olay çıkarmamak gerek.

oynanacak olan maçlarda polisin ciddi sertlikler göstereceğini düşünüyorum taraftara.