bugün

antalyasporun adopen tribününü dolduran ateşli seyircisi
öle diiil o iste antalya da gencler tarafindan kurulan ve daha cok arkam var 07 gencliktenim diye hava atan kisilerin gruplari... o grupta olmak isterdim... *
bu grubun üyelerinden bir kaçı ile bursaspor antalyaspor kaşılaşması öncesi sabahlanılmıştır..
takımlarına yürekten bağlı ve taraftarlık bilinçleri üst düzeyde insanlar..
takımı, çıkar, para pul için değil, karşılıksız kovalıyorlar..
antalyasporun hali hazırdaki durumunda, yaptıkları işe saygı duyuyorum..
http://www.07genclik.comdan ayrıntıya ulaşılabilir..
ayrıca, ürünler konusunda ilerlemiş bir gruptur..
Antalyaspor'u seven gençler tarafından 1981 yılında kurulmuş grup.Adopen tribünü yapılıktan sonra curva nord özelliğini kazanmıştır.Bu günlerde zor günler yaşamaktadır hala onlarla aynı tribüne giderim ama bölünmeler can sıkar.içlerinden de kimseyi tanımam nedense.
(bkz: liseli akrepler)
10 yıl önce gerçekten bir ultraslan, bir çarşı gibiyken günümüzde daha çok ülkü ocakları sistemine dönmüş, maçlarda yaptıklarından çok dışarda ettikleri kavgalarla gündeme gelmeye başlamışlar bu kişiler.. tehlikeyi 5 yıl evvelsi farketmiştik ama naparsın işte.. temizlenene kadar 07 gençlik bitmiştir benim için.. dağdan inip 07 gençlik'e katılan bir sürü dallama var çünkü..
bir zamanlar düzgün fakat son zamanlarda bozulmaya başlamış taraftar grubu...önceleri sadece maç izlemeye giderlerdi; fakat artık psikopatlık seviyesine yükselmiş bir taraftar grubu olmuş ve maç izlemeye değilde kavga etmeye giderler...
antalyasporumuzun atesli taraftar grubudur.
türk tribün kültürüne plaka gençlik kavramını getirmiş olan taraftar grubudur.
(bkz: 17 gençlik)
(bkz: 57 gençlik)
(bkz: 62 gençlik)
(bkz: 03 gençlik)
(bkz: 27 gençlik)
resmi internet sayfası http://www.curvanord07.org olan antalyaspor'un ilk taraftar grubu.
(bkz: since 1981)
(bkz: curva nord)

edit: dernekleşen ilk taraftar grubudur. daha önceleri 66 gençlik adında bir grup altmışlı, yetmişli yıllarda antalyaspor'u desteklemiştir. 1981'den bu yana ise 07 gençlik adı altında faaliyetler sürdürülmeye devam etmiştir, etmektedir.

edit
* adres http://www.07genclik.com olarak değişmiştir.
** fibonacciyim hiçbir gruba, oluşuma üye değildir, hiçbir grubun veya oluşumun içinde veya dışında değildir. *
saygı duruşunda küfür eden taraftar grubudur.
http://www.youtube.com/wa...gDlaU&feature=related
ilk saniyelerini dikkatle dinleyebilirsiniz.
taraftarlığı kavga etmek sanan garip bir grup. çoğu anadolu kulübünün taraftar gruplarının yaptığı gibi beşiktaş'a ve çarşı'ya saldırarak gündeme gelmeye çalışmışlardır.
bir zamanlar üyesi olduğum zamanla özelliğini yitirmiş, centilmen taraftarların yerini tinerci balici takımı almış antalyasporlu taraftar grubu.
izmir'e deplasmana gelip, altay seyircisinin tum iyi niyetine ragmen yenik duruma du$unce izmir ataturk olimpiyat stadinin koltuklarini sokup sahaya atan taraftar grubu. sonra da polis tarafindan coplanip bir ust tribune $utlanmi$lardir. bunun uzerine koltuklari yakip, yanan parcalari polislere atmi$lardir.

altay taraftarlarinin tepkisi ise $oyle olmu$tur:
(bkz: antalya di$ari)
antalyasporun efsane taraftar grubu. eskiden hatırı sayılır bir tribüne sahipken şimdi tüm taraftar grupları içerisinde alay konusu olmaktadır. ben bile üzülmekteyim durumlarına. hala eski günleri hatırlayıp ah ulan be adopende takıma bi küfür ettğimizde işittiğimiz azarları bile özlüyoruz diye iç geçiriyoruz.

ama son günlerde grup tam bir liseli oluşumuna dönüştü. tüm organizasyonlar liselilerin önderliğinde gerçekleştiriyorlar. hele son yaptıkları tam bir saçmalık.

antalyaspora tarihinde görülmemiş gelişmeleri gerçekleştiren hasan akıncıoğluna yaptıkları istifa çağrısı. görülen sebep takımın kötü gidişi olsa da esas durum tüm antalyada bilinmektedir. kendileri stad içerisindeki büfeleri başkandan istemişlerdir ve daha sonra saçma sapan nedenlerle yönetime bindirmeye başlamışlardır. daha maç 1-1 iken 2.yarı başlar başlamaz başlayan yönetim istifa seslerine tüm stad anlam verdirememiştir.

en son organizasyonları olan tarihin en büyük tepkisi! de fiyaskoya dönmüştür. yaşları 15 ile 18 arasında değişen tamı tamına 16 kişi başlarında 2 tane 30lu yaşlarındaki adamla tesislerde antreman sırasında takıma, yönetime ve teknik direktöre küfür etmişlerdir. haliyle şuan da antalyada kendileri dışında kimse stadyuma girmelerini istememektedir.

07 gençlik geçen yıl yaptığı red soldiersı silah zoruyla engelleme girişiminde de başarız olduktan sonra gittikçe değerini kaybetmekdedir antalyada.

hala eskiden kalma 07 tişörtlerine bakıp üzülüyorum.
türkiyenin ilk taraftar grubudur eski efsane tribünden çok uzak olsa da iyiye doğru her geçen gün adım atmaktadır.
Akdeniz akşamlarını en iyi söyleyen grup.
buca fan club'ın kan kardeşidir hasanıma verdiğiniz kanı utan şerefsizdir. ben
(bkz: antalyayı bucanın kan kardeşi olarak görüyorum)
Zamanında adopen tribününde iyi işler çıkaran ama stad degisimleri sonrasi erimeye yuz tutan taraftar grubudur malesef.
din iman 07 gençlik ulan.
10 sene kadar önce çoluk çocuk tayfasıydı, bu yüzden red soldiers kurulmuştu falan. Şimdilerde ne haldeler bilmiyorum. Galatasaray Ve Beşiktaş maçlarını kapalıdan izlemiştim, idare eder gibiler.
o eski halinden eser yok şimdi , nerede tek meselenin antalyaspor olduğu o tribün...