bugün

Tanrı yoktur, Allah vardır. Allah'ın 99 ismi arasında "Tanrı" kelimesi geçmemektedir.
öncesizden sonsuza daimi ve mutlak.
olan $ey.

fidel, saramago, nâzım, lennon ve semih saygıner gibi..

üreten amma en fazla tüketen.

allah'tan farklı. karı$tırmayınız.
tüm şansızlıklarını ve suçları o'na atabilirsin; çünkü asla cevap vermez...
varlık/yokluk...
evrenin özünde, herşeyin içinde bulunan değiştirilemeyen, yok edilemeyen yada sonradan yaratılamayan saf enerjidir.bu yüzden bu kadar büyüktür ve güçlüdür.bu yüzden herşeyi bilir ve görür.çünkü herşeydedir zaten..
tüm insanlığın taptığı soyut varlık.
(bkz: müslüman) (bkz: islam) (bkz: musevilik) (bkz: hristiyanlık) (bkz: kabala)
yardım çağrısının yankısı.
tek olan varlık...
onu bulmak en büyük hediyedir.
Adamın biri bir gece bir rüya görmüş:

Upuzun bir kumsal boyunca yanında Tanrı ile yürüyormuş. Onlar yürürken de,

Tam karşılarında gözyüzünden bir film şeridi gibi adamın hayatından sahneler

Geçiyormuş.

Kumsal adamın hayat yolu imiş sanki.

Adam kumda iki çift ayak izi kaldığına dikkat etmiş. Ayak izlerinin bir çifti kendisine,

Diğeri ise Tanrı ya aitmiş.

Hayatının son sahnesi de gökyüzünden geçtikten sonra adam, kumdaki ayak izlerine

Boydan boya bir daha bakmış.

Ve birden bir şey dikkatini çekmiş:

Hayat yolunun pek çok bölümünde kumda sadece bir çift ayak izi görülüyormuş ve

Adam dehşet içinde fark etmiş ki; ayak izleri, hayatının en kötü, en acı anlarında

Teke iniyor.

En acı zamanlarda hayat yolunda yapayalnız yürüdüğünü fark etmek onu fena halde

Rahatsız etmiş. Ve Tanrı ya sormaya karar vermiş:

Tanrım, eğer sana inanırsam, senin yolundan gidersem her zaman yanımda olacağını

Ve her zaman yanımda yürüyeceğini söylemiştin...

Oysa hayat yoluma bakıyorum. En zorlu, en çetin ve en acılı anlarımda sadece bir çift

Ayak izi görüyorum kumda. Anlamıyorum Tanrım anlayamıyorum.

Hayatın kolay günlerinde yanımda yürüyorsun da, sana en muhtaç olduğum anlarda

Beni niye terk ediyorsun?

Tanrı gülümseyerek cevap vermiş:

Ben seni çok sevdim ve hiç terk etmedim. Hayat yolundaki o zorlu sınav günlerinde,

En acılı ve en kötü anlarında kumda hep bir çift ayak izi gördün.

ama onlar benim ayak izlerimdi;

Çünkü o günlerinde ben seni kucağımda taşıyordum!
dilin anlatamadığı olasılıksal kavram. şu dilimiz var ya şu dilimiz. herşeyin müsebbibidir işte o. tanımlayamadığına tanrı der.
eline simcity verilmiş çocuk.
türkçedeki tarihi gelişimi: tengri>tenri>tanrı
insanın çevresinde olup ama bir türlü anlamlandıramadığı olayları bir faile bağlamak için ötelerde bir yerlerde ikamet ettirdiği, tapınası, sevilesi, uğruna ölünesi ve hatta öldürülesi! hayali varlık. Kısaca "Man Made God" durumudur. Bunun yerine *
"tanrının tek eksiği varolmayışıdır"

şoholov
kelime anlamıyla "ilah" demektir; tapılan.

"Allah" lafzıyla aynı anlama gelmez. "Allah" lafzı, ilahlığı da kapsar, ancak fazlası da vardır.
cikardigi 2 adet cocuklara oykuler kitabindan ve bir adet korku klasigiyle kalbimizde yer tutmus varlik. cikardigi 3 kitabda bestseller olmasina ragmen nobel baris odulunu alamamistir. ben bunu jurinin ateist olmasina bagliyorum.
tanışmak için zaman zaman hepimizin acele ettiği ve çok matrak biri olduğuna inandığım soyut varlık.
woody allenin bu oyun yanlızca okunmak için yazılmıştır yazmasına rağmen çeşitli topluluklar tarafından oynanan komedyasıdır.
allah'ın 99 ismi arasında "tanrı" kelimesi geçmemektedir; çünkü "tanrı" arapça değil eski türkçeden devşirilmiş bir kelimedir. (bkz: tegir) (bkz: tengür) ya da bir söyleme göre (bkz: dingir).
sanıldığı gibi gavurların icad ettiği bir kelime değil öz türkçedir!
(bkz: there is no god only allah)
bazıları için:

(bkz: ferhan sensoy)
Tanrı" kelimesi öz ve öz Türkçe bir kelimedir. Tengri , Kök-Tengri (Göktanrı) 'den gelir. tapınılan ibadet edilen anlamında kullanılır. ~http://www.hukuki.net/for...ive/index.php?t-2217.html~
Doğru gitmediği için kendi yaptığı saate kızan saatçi...