1. 11.
  (bkz: deist) * *
  ... insomniac
 2. 12.
  tanrı o dini sana yollamasaydı,senin tanrıdan haberin olacakmıydı acaba diyerek tamamlanması gereken soru hedesi düşüncesi. ya da hz.ibrahim gibi düşünerek allahın varlığını bulabilecekmiydin?
  2 -1 ... karpuzkabugu
 3. 13.
  insanlık evresini tamamlamış insanların sorabileceği soru. zira gerçek anlamda evrimini tamamlamış insanlar zaten dinlerin istediği insan formatındadır. bu sözü söyleyebilecek diğer güruha ibadet biraz zor gelmektedir.
  ... grejuva
 4. 14.
  din bir yaşama biçimidir, yaşamın ibadet boyutu ya da farz kılınan şeyleri yerine getirme biçimi değildir sadece. bunu bir forma sokmak mümkün değildir. din 24 saattir, sahurda başlayıp iftarda bitmez. başkasının hakkını gasp etmek ya da birisini karşılıksız iyilik yapmak, sevgi beslemek de dinin kapsamındadır.

  tanrı ile arana din değil hiçbirşey giremez ki o şah damarından daha yakındır, bunun yanında din onu daha iyi anlama, ona yaklaşma yoludur.
  2 ... comanchero
 5. 15.
  *

  -tanri yla aramda bir din olmak zorunda mi ?
  -olmasa nasıl olurdu
  -iyi mi olurdu yoksa
  -iyi olurdu valla...

  -ben meshim ulan !!!
  1 -2 ... balyancho
 6. 16.
  devletin yöneticisi ve o devleti kontrol altına almaya çalışan bir yasalar bütünü varsa şayet allah inancı besleyen insanında allah ın emirler bütünü yani dini görmezden gelmesi olanaklı mıdır diye tekrar soru yöneltilesi bir düşünce
  2 ... toromanx
 7. 17.
  (bkz: hayatla aramda bir tanrı olmak zorundamı düşüncesi)**
  1 ... ecstatic