Advertisement

1. 1.
    Türkiye’de Saadet zinciri ile kurulan ‘Çiftlik Bank’ olayının ardından bu seferde aynı yöntemle kurulan ‘Tanker Bank’ olayı ortaya çıktı. 5 yıl önce başlayan ve hayali tanker alıp hisse sahipleri adına çalıştıran Mustafa Ç. topladığı 70 milyon lira parayla kayıplara karıştı.
    https://www.cnnturk.com/t...nker-bank-dolandiriciligi
    5 ... recomax
  2. 2.
    --spoiler--
    5 yıl önce başlayan ve hayali tanker alıp hisse sahipleri adına çalıştıran Mustafa Ç. topladığı 70 milyon lira parayla kayıplara karıştı.
    --spoiler--

https://www.cnnturk.com/t...m&utm_campaign=buffer
    1 ... true
  3. 3.
    gemilerimi batırma necmi ayarını akla getiren bir vaka.
    1 ... usualsuspects
  4. 4.
    Sonuna "bank" eklediğiniz herhangi birşey ile, bu ülke insanını istediğiniz gibi silkebileceğinizi gösteren vaka.
    8 ... karpuzkabugu
  5. 5.
    daha iki gün önce haberlere çıkan bir kadın, okuyup üflemesi ve bereketlenmesi için 2 bileziğini verdi. bunu görünce tankerden parayı kırmamak zor bizim ülkede. dolandırmak kolay demek istedim yani.
    4 ... masklavi
  6. 6.
    beter olsunlar ,baktım giresun esnafı yoğunluklu tereyağı'na patates ,bitkisel yağ karıştıran esnaf.

175 bin lira yatırmış,her ay 8 bin lira alacakmış 6 ayda almış .
    olta tabi.
    en baba banka 175 bin liraya vergi harici 2500-2650 lira verirken ki bu arkadaşlar 8 lirayı cebe atarken vergisiz , sigortasız çok mutlu idiler.
    ha birde sorsan komünistler vatan haini, muhalefet dinsiz polisimiz kahraman ,reisimiz başkomutan.

hocam vergi ?

-aaa olur mu harp diyarındayız (dârülharp) bu devlete vergi verilmez arabistan'da olsak servetimiz islam'a feda olsun,yalan hazır...

ben giresun'un vergi dairesi başkanı olsam bu kerizlerin hemen muhasebe hesaplarını denetim altına alırım ..

yazmıştım zamanında epey oldu mecidiyeköy'de imar bankası mağdurları (tam merkez) sürekli mağduruz diye zırlarlardı
    ,off-shore mağdurları ,
    neymiş türkiye bankaları (aklımda kalan) mesela %50 faiz verirken yılda bunlar %125-150 faiz ile anlaşmışlar .(rakamlar örnektir )

sonra battık devlet bize zararımızı ödesin ..bu arada kendini yakan vardı benzinle,beter olsun

bakın afrin-din- millet-osmanlı diye para toplayan çiftlikbank-*mehmet aydın paraları şampanya patlatarak latin-arap kadınları sikerek yiyor ,havyar cabası.

yüz binlerce mağdurdan ses yok.

neymiş mavi yumurta'dan zengin olacaklarmış.

tankerciye parayı kaptıran evini arabasını satmış yetmemiş uyanık ya kredi çekmiş ,kurnaz ya çalışmadan zengin olacak .

sorsan dini bütündür para pulda dünya malında gözü yoktur.

bitmez bu milletin kerizi..
    insan tufaya gelir hani insanlık hali.
    mesela istanbul burjuvası banker olaylarında parayı kaptırdılar o kaptırış. bir daha tufaya gelmediler.
    ama anadolu'nun muhafazakar kerizi hiç bitmedi sürekli söğüş.

kelle ve dil söğüş. aman sabahlar olmasın..

https://youtu.be/xVCHUxSXI7w
    7 ... baris hemen simdi
  7. 7.
    tosun kardeşimizden sonra necip türk milletinin üstün zekası, girişimciliği ve kolay yoldan para kazanma arzusunun bir araya gelmesiyle ortaya çıkmış, çiftlikbank benzeri ponzie dir.

düşünüp uygulayan ve şu an 70 milyonu çatır çatır yiyen arkadaşı tebrik ederim. inşallah tosun kardeşimiz gibi karıyla kızla gününü gün ediyordur.

bir koyup 3 alacağını sanan çakallara gelince, memleketteki tek uyanığın kendileri olmadığını acı bir şekilde öğrenmiş oldular. ders çıkartsınlar. muhasebede böyle bir gelir gider dengesi yok yarrağım.
    4 ... petrauskas
  8. 8.
    Kolay yoldan zengin olmak isteyen çok oldukça bunlar eksilmez.

(bkz: tanker bilo)
    3 ... zenci forvet
  9. 9.
    yalnız tankerci vatandaşa teessüflerimi bildiririm ne o 70 milyon falan hiç yakıştıramadım ,koydun mu 700 milyon yada 7 milyar koyacaksın ki ses getirsin arkadaş insaflı imiş birde 5-6 ayda mutlu olsunlar diye parada vermiş.

bu arada tankerci arkadaşa tiyo vereyim bu gibi kerizlerin membası niğde,kayseri,nevşehir ,konya ,karaman falandır ..
    giresun'un kerizi fazla değildir. alucra,çamoluk falan orada ekmek çıkar . ama

bilhassa niğde ,sokağın başında % 50 kar payı diye bağır anında sanki miting var misali sokak lebeleb dolar.

bu iyiliği mi de unutma.
    4 ... baris hemen simdi
  10. 10.
    Yakinda ben de keriz bank kuracagim.

Hedefim 2 milyar tl cik.
    1 ... otisabim