bugün

Seve seve eko baskanin dedigine geleceksiniz. Yarim yamalak kararlarla olacak is degil bu.
Bilim kurulu üyesi dillendirdi bile olayı.
HADi GÜZEL HABERLER TAM KAPANSIN KARADENiZ UYUYALIM BOL BOL.
bunun gelmesi için günde 1 milyon insan mı ölmesi gerekiyor.

havalar da ısındığı için yine herkes dışarıda dolaşıp virüsü yayıyor.

devlet sürü bağışıklığına geçti bariz belli.
böyle bir ihtimal konuşuluyor, pek mümkün olmadığını düşünüyorum ama hiç belli olmaz. ben özgürlükçü biri olarak bazen bu tam kapatmayı çok istiyorum. tam kapanmada olur da virüs biterse kurtulmuş oluruz. ama yok bitmezse de siz p*ndemistler haksız çıkarsınız ve çenenizi sonsuza kadar kapatırsınız, biz de kafamızı dinleriz. bu süreçte hayatı kayan milyonlarca insanın vebali de üstünüze kalır.
Artık olmalı. Gizli gizli para kazanan esnafların paralarına el konulmalı ve hapse gönderilmeliler. Paket servisi bile cinayet resmen her yere covid saçıyorlar. Geçen 150 yaşındaki komşunun babası öldü. Sorumlusu kim diye soran yok tabii.
Tam kapanmayla ancak biraz sayı düşer, hastaneler rahatlar. Tekrar açılınca ne olacak? Tekrar kaldığımız yerden devam. Bu işim çözümü kesenin ağzını açmaktır. Öyle Çin min de değil Adam gibi aşıyla aşılanacaksın sonrada ingiltere gibi sürü bağışıklığına bırakacaksın.
vakalar düşmeye başladığına göre artık rafa kalkmalıdır. türkiye sürü bağışıklığında son dönemece girdi. şu saatten sonra ülkeyi kapatmak tarihi bir hata olur. aşılar da var zaten. bırakın doğa yolunu bulsun, süreci daha fazla uzatmayın.
Akp bunu yapmazsa beni kaybeder. Ramazan kapat kardeşim ülkeyi. Hala işe gidiyoz ya.
Herkes olabildiğince gezsin ve birbirine bulaştırsın süreci hızlandıralım. Ölen ölsün kalan sağlar bizimdir.
Gelmeyecektir.
Gelmesi gerektiğini düşünsem de toplumda halihazırda çok zor geçinen insanlar var. Böyle ölmeyin, açlıktan ölün demek de çok insani olmasa gerek.

Tahminen 65 yaş üstü ve 20 yaş altına yeniden sokağa çıkma yasağı gelir.
Okullar kapatılır.
Gece uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının saati 9'dan 5-6'ya çekilebilir. Toplu iftarlara karşı bir tedbir olarak.

Kapanma ise Ramazan'dan sonra bayramda gelir diye düşünüyorum.
insanlar memleketlerine yığılıp sirkülasyon yaratmasın denerek.
gelmeyecek. bunu desteklemek için de 3 gündür vakaları düşürerek açıklıyorlar. son 3 gündür ek tedbir mi geldi de düştü vakalar? hayır.
gelip gelmeyeceği belli değil ama gelmemeli. esnaf yarraa yedi afedersiniz. zaten akşam sokağa çıkma kısıtlaması 9da başlıyor. lokantaların çoğu parayı iftardan kazanacak güya ama saat 9a kadar hiçbir ilde iftarı tamamlayamazsın. lokantalar restuarantlar gene aç. bizim esnafta iyi sabır varmış valla. avrupa da birçok ülkede halk kısıtlamaları protesto etmek için sokağa döküldü.
bence tam kapanma yerine tam açılma uygulayalım, herkes koronasını kapsın atlatsın. zaten atlatanlar 3 ay bağışıklık kazanmıyor mu? o zamana kadar da aşıları vurdururuz olur biter.
şaka lan şaka. tam açıkmayı bilmem ama tam kapanma bence yanlış.
Bizi kıskanan Almanya tam kapanma yaptı.bizde para yok kapanma olmaz.
(bkz: başörtülü yazarlar bunu beğendi)
Bu adam aklımızla oynuyor bakın . Her türlü kongreyi yaptı etti şimdi de iki saat daha uzattı yasağı . Ya cidden artık yani bunları görmemek için kör olmak gerek .
gerçeği görselde görüldüğü gibidir. evet hatta net ötesi...

görsel
korona medyası bilinçli olarak tam kapanma söylentilerini servis etti ki halkın beklentisi düşsün ve kısmi kısıtlama geldiğinde tepkiler az olsun. ölümü gösterip sıtmaya razı etmek yani. günde 2 saatimizi daha kaybettik, bakın görün kimse itiraz etmeyecek!
Daha kötü olacak . işten çıkanlar 7 den önce eve girmek için marketlere yigilacaklar.
(bkz: bir kadını kapatmak)
Bizi kıskanan Almanya tam kapanma yaptı, kıskanılan Türkiye eve giriş saatini 9 dan 7 ye çekti.
Tam aşılanmayla olmadan olmaz.
virüs var diye millet evde mi yaşasın saçmalık.
Öncesinde herkes beklerken neden gelmeyeceğini tane tane nedenleriyle açıklamıştım.
Belliydi gelmeyeceği.

Ama sanki bu defa gelecek gibi. Sıkı tutunun..

Edit: bazıları gözünde çok büyütüyor bu olayı, geçen sene bugünler kapalı bir haldeydik.
ülke ekonomisi, işsizlik, turizm açısından ülkemizde uygulanması zor olan kapanma. tam kapanma olursa mekanlar ardı ardına kapanır, işsizlikten insanlar büyük sıkıntı çeker ve turizm gelirleri ciddi şekilde düşer. bu yüzden asla düşünülmemelidir.
vaka sayılarındaki "sert düşüşe" bakılırsa gelmeyecektir diye düşünüyorum. Bayram haricinde yani.

Edit: geldi. bu nasıl bir ters köşe oldu yarabbim.