bugün

gasp yapıldıklarında medyada balandırılan taksicilerin büyük bir kısmının trafikte insanların hayatlarını hiçe saydıklarıda bir gerçektir.
yaklaşık bir saat önce şişli'den bildiğim bir taksinin sevgili şoförü canımı sıkmıştır efendim.
gideceğim yer şişli'den levent'tir. taksiye biner binmez taksiciye 50 tl bütün paramın olduğunu ve bozup bozamıyacağını sordum. önce cevap vermedi. ardından, çok kaba ve boru gibi bir sesle dövecekmiş gibi 'yokkkkkk' diyerek cevap verdi. taksi devralma saati, belki adamın cebinde parası yoktur diye birşey demedim. biryerde bozalım dediğimde, şurdan bir simit al bana bozmuş olursun dedi. kaba saba bir adam olsa da sesimi çıkarmadım, belki karnı açtır diye düşündüm aldım. simit 1 tl herhalde taksi parasından düşeceğini sandım bu kadar rahat istediği için. levent'e vardığımdan vites kolundan tutarı göremediğim için sordum, 11 tl dedi. verdim. şaşırdım bi helal et yok, simit aldın veya 10 tl ver bile demedi. belki unuttu günahını almıyayım. 1 tl de değilim ama yaptığın çok ayıp taksici amca hem çok kabasın, hem böyle yapıyorsun.
adres bilmeyen ve istanbula yeni gelen biri için kandırmayacakları yol yoktur.

not: bugün itibariyle yaşanmıştır.
yayalara yol vermeme konusunda ısrarcı tutumları ortak noktalarıdır. taksimetre çok yazmasın diye düşünüyorlarsa incelik, yok sebep başkaysa öküzlüktür *.
tanımadan etmeden binlercesine orospu çocuğu der bazı orospu çocukları. evet.
binlercesi orospu çocuğudur.
daha binmeden 'nereye abi' diye sorup, götürmemek için ibnelik yapanlara(ki bunlar yüzde doksanına tekabül ediyor)
izmit veya bursa denilip taşak geçilmelidir.
mesleğini ahlaksizca icra edenler cogunluktadir... Efendi taksici istiyoruz..
bir kez daha orospu çocuklarıdır..
sapına kadar orospu çocuklarıdır. tanımaya da gerek yoktur. orospu çocuklarıdır. bir de öğrendiğimiz kadarıyla parayı çıkartamadıkları için sıkıntıdalarmış. iyi insan olmadıkları, alayının ahlaksız psikopat olduğundan belleri doğrulmaz bir türlü, olması ve yaşanması gereken yaşanır. herşey müstehak.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.