bugün

gasp yapıldıklarında medyada balandırılan taksicilerin büyük bir kısmının trafikte insanların hayatlarını hiçe saydıklarıda bir gerçektir.
yaklaşık bir saat önce şişli'den bildiğim bir taksinin sevgili şoförü canımı sıkmıştır efendim.
gideceğim yer şişli'den levent'tir. taksiye biner binmez taksiciye 50 tl bütün paramın olduğunu ve bozup bozamıyacağını sordum. önce cevap vermedi. ardından, çok kaba ve boru gibi bir sesle dövecekmiş gibi 'yokkkkkk' diyerek cevap verdi. taksi devralma saati, belki adamın cebinde parası yoktur diye birşey demedim. biryerde bozalım dediğimde, şurdan bir simit al bana bozmuş olursun dedi. kaba saba bir adam olsa da sesimi çıkarmadım, belki karnı açtır diye düşündüm aldım. simit 1 tl herhalde taksi parasından düşeceğini sandım bu kadar rahat istediği için. levent'e vardığımdan vites kolundan tutarı göremediğim için sordum, 11 tl dedi. verdim. şaşırdım bi helal et yok, simit aldın veya 10 tl ver bile demedi. belki unuttu günahını almıyayım. 1 tl de değilim ama yaptığın çok ayıp taksici amca hem çok kabasın, hem böyle yapıyorsun.
adres bilmeyen ve istanbula yeni gelen biri için kandırmayacakları yol yoktur.

not: bugün itibariyle yaşanmıştır.
yayalara yol vermeme konusunda ısrarcı tutumları ortak noktalarıdır. taksimetre çok yazmasın diye düşünüyorlarsa incelik, yok sebep başkaysa öküzlüktür *.
tanımadan etmeden binlercesine orospu çocuğu der bazı orospu çocukları. evet.
binlercesi orospu çocuğudur.
daha binmeden 'nereye abi' diye sorup, götürmemek için ibnelik yapanlara(ki bunlar yüzde doksanına tekabül ediyor)
izmit veya bursa denilip taşak geçilmelidir.
mesleğini ahlaksizca icra edenler cogunluktadir... Efendi taksici istiyoruz..
bir kez daha orospu çocuklarıdır..
sapına kadar orospu çocuklarıdır. tanımaya da gerek yoktur. orospu çocuklarıdır. bir de öğrendiğimiz kadarıyla parayı çıkartamadıkları için sıkıntıdalarmış. iyi insan olmadıkları, alayının ahlaksız psikopat olduğundan belleri doğrulmaz bir türlü, olması ve yaşanması gereken yaşanır. herşey müstehak.
bir kez daha şerefsiz orospu çocuklarıdır. taksici yakını, arkadaşı filan olan 'delikanlılar' varsa özelden de yazabilir. bu itleri savunan veya savunmaya çalışan kim varsa sabaha kadar tartışırım. bunlara her fırsatta köpek muamelesi yapıp, her fırsatta nereye bağlılarsa oraya şikayet edicem. kısacası uğraşacağım bu köpeklerle. ellerine fırsat geçince insanları kasıtlı olarak mağdur eden bu tipler kesinlikle bu şehrin virüsü. virüsler, pislikler de temizlenmeli.
Şu ülkede başlarına kötü şeyler gelse üzülmeyeceğim kişilerdir. Diğerleri minibüs şoförleri turizmciler, esnaf.
ne güzel bunları bir ara vurup vurup gebertiyorlardı..Düzenbaz, sahtekar orospu çocukları..
Evet tanımadan etmeden hepsine orospu çocuğu şerefsiz ne kadar ağır laf varsa düz gidiyorum. Yarası olan varsa yazsın. Ara sokakta filan kazara bunlardan önce yola girin hemen eller kollar havada bir isyan bir kabadayılık. Sanki herkes onlara yol vermek zorunda sanki bütün yollar bu şerefsizler istedikleri gibi slalom yapsınlar diye dizayn edilmiş. Başkalarının yaşam hakkı yok. Cehalet kabadayılık gani gani.
Evet tanımadan etmeden hepsine orospu çocuğu şerefsiz ne kadar ağır laf varsa düz gidiyorum. Yarası olan varsa yazsın. Ara sokakta filan kazara bunlardan önce yola girin hemen eller kollar havada bir isyan bir kabadayılık. Sanki herkes onlara yol vermek zorunda sanki bütün yollar bu şerefsizler istedikleri gibi slalom yapsınlar diye dizayn edilmiş. Başkalarının yaşam hakkı yok. Cehalet kabadayılık gani gani.
görsel
yavsaklara mesafe beğendiremiyoruz.

üsküdardan çengelköye 150 tl istiyorlar.

birde türk bayrağı asmış taksisine.

allah'sızlar.
Orospuları ve torbacıları dünyadaki herkesten iyi tanırlar..
yüz verilince astarını isteyen, cahil, eğitimsiz, kalabalık olunca güçlü ve haklı olduğunu sanan ticari hizmet erbabı kimse. (bkz: orospu çocuğu taksici)

maalesef büyük çoğunluğu eski hükümlü olduğundan (hüküm giymiş olması sorun değil ama bunu üstünlük gibi görüp sağa sola racon kesmeleri sıkıntı), hala içerideki kuralların dışarıda geçerli olduğunu sanıp şiddet eğilimi göstermekteler.

bunları trafikten bırak, sosyal hayattan bile def etmek gerekir.

özellikle anadolu şehirlerinde yaşayan bir kısım taksiciyi tenzih ediyorum. mesleğine saygılı, hala giyimine kuşamına, arabasının temizliğine ve müşterisine gösterdiği hassasiyete önem veren kısmı da yok değildir.
Dünya bir evren ve içindekiler de sıfat teşkil eden bir obje olsaydı taksiciler kesinlikle iki yüzlü sıfatını tanımlardı.
izmirde binmiştim çok cana yakın sevecen konuşkandı yani.
bir diğer adı ile trafik canavarları.
uber'in adaletsizliğine karşı recep tayyip erdoğan'ın talimatı ve ak partinin sayesinde haklarını kazanmışlar ve kazançlarını baltalayan uber'den kurtulmuşlardır.
demin haberlerde polislerin bunları denetimine denk geldim. polis yolcu olarak yakın mesafe gitmeyi soruyor almıyor tabi sonra cezayı yiyor. ama ilginç kısım şu hala kendini haklı görmeye çalışıyor ve böyleleri taksicilik yapabiliyor.

aslında kiralık olarak çalışıyordur yani yasak bir şekilde. yasada plaka sahipleri kullanabilir şeklinde ifade varken böyle durumlar da var. ama polisler buna bakmıyor. taksicileri savunup uber gibi işini yapan insanları haksız kazançla suçlayan bir hükümetin bu desteğini de unutmamak gerek. yani şu an trafikte olan taksilerin çoğu bir suç işliyor.

bir de bir uber sürücüsü yine taksicilerin yaptığı bir olayı telefonuyla kaydetmiş. hem yerli müşteriyi almıyor kısa mesafe almıyor hem de yabancı turistin parasını sahtesiyle değiştiriyor. uber sürücüsü de kaydedince diğer taksicinin tepkisiyle karşılaşıyor.

yani bu ülkede işini düzgün yaparsan sevilmiyorsun. bu bana yeşilçam filmlerini anımsatıyor işte.
Bugün 20 dakikalık mesafeye 48 lira alan soyguncudur gözümde , 2018 model egea 24 saat kira bedeli 150 lira