bugün

-bu entry çok ağır geçmiş içerir-

--spoiler--
nalan seni hiç unutmadım...
--spoiler--
Top Gun filminden akılda kalan, 80'lerin en güzel yabancı şarkılarından biri. Bu filmi izleyip de pilot olmaya özenmeyen çocuk yoktur.
aynı zamanda cümlenin başına "you" gelmiş hali queen'in aşk dolu, yumuşak bir şarkısı.

(bkz: you take my breath away)
popüler müzik tarihinde en tiksindiğim şarkılardan birisi. seveni de sevmem. o başta giren tuhaf org mı ne olduğu belirsiz aletin sesi dahi sinirlerimi zıplatmaya yetiyor.
BERLIN TARAFINDAN SOYLENIR.
Berlini dünyaca ünlü, top gun ı da efsane yapan şarkıdır.
Top gun'un kült bir filme donüşmesinde payı büyüktür.

Şarkıyı şöyle tanımıştım;
Antalya'ya gidiyorduk. Gece çıktık yola ve arabada çalan şarkı take my breath away. o meşhur giriş müziği, karanlıklığın kasvetiyle birleşince korkutuyor,ama yine de şarkının içindeki o saf aşk aklını başından alıyor, ortaya çıkan sonuçsa koskoca bir duygu karmaşası, ve nefes kesilmesi.
Filmin önüne geçen film muziğidir.
Ağlayarak mastürbasyon yaparken dinlenecek şarkıdır.
Gerçekten bu şarkıyı dinlerken nefesim kesiliyor. take My breath awayyyyyy mükemmel mükemmel.
bir neslin marşı.
Zamanında top gun ile kendinden geçmiş neslin şarkısı. 15 sene olmuştur sanırım.

Çıkışı 1986'ymiş. Olmuş mu o kadar be.
Bir zamanların efsane flm müziği.
Seyretmelere doyulamayan, filinta gibi Tom cruise.
Güzel günlerdi beeee...
(bkz: f 14 tomcat)
(bkz: pilot olma hayalleri)
(bkz: 80 lerde çocuk olmak)
görsel
Seksenlerin son yıllarının marşı gibidir bu parça babamın telefon zil sesidir ayrıca.
harika bir şarkı. ne yazık ki beni bana ver adıyla yapılan türkçe uyarlamasında tam anlamıyla katledilmişti.
ingilizce filmlerin türkçeye çevrilen isimleri gibi olmuş.. Tayyip'in de dediği gibi; nerdeeeeeeennn nereyeeee ?
(bkz: Top gun)

(bkz: Berlin)
https://youtu.be/Bx51eegLTY8
görsel

Son birkaç ayda en çok dinlediğim şarkı. Sebebi ise oldukça açık.
Diskoların kapanış müziklerinden bir tanesiydi bir zamanlar.. Hey gidi günler...
şu an play tuşuna bastığım an beynimden vücuduma yayılan bir elektrik boşalması gerçekleştiren şarkıdır. 1986 yılında ilk kez dinlenilen bu şarkı nedense müzik otoriterleri tarafından tür olarak rock başlığı altında yer almaktadır. pop ile rock arasında çok ince bir çizgi olduğunu hep söylerim.
kendisi harika iken, türkçe cover'ı (bkz: beni bana ver) (sanırım neşe karaböcek söylemişti) maalesef fecaat olmuştur.
Top gun filminin, unutulmaz, duygusal şarkısı.
O değil de, tom cruise neydi beeee...
Cücük kadar kalbimizi çarptırmıştı... Kalp kalp..
bir anda aklıma gelince hemen açtığım ve beni çalışıyorum psikolojisinden uzaklaştırıp keyifli bir ruh haline büründüren berlin şarkısı.