1. 1.
  ing. tutmak, durdurmak. futbolda* top çalmak, rakibi faul yapmadan durdurabilmek anlamına gelir ki dmc* mevkisinde oynayan futbolcular iyi yapar bu işi.
  2 ... jackmartins
 2. 2.
  ing : palanga.
  ... laedri
 3. 3.
  pokemon game boy oyunlarında pokemonların öğrendiği ilk saldırı. doğduğu anda yürümeden önce bu saldırıyı biliyo bu küçük pezemengler.
  1 ... yok thevénin nalı
 4. 4.
  amerikan futbolunda Guardların yanında duran oyunculardır. Karşı takımın oyuncuları genellikle onların yanından geçerek quarterback ve diğer hücum oyuncularına ulaşacakları için iri olmakla beraber hızlı olmaları da gerekir. Center ortada olmak üzere iki guard ve iki tackle takımın "offensive line"ını oluşturur.
  *
  ... iktidarsiz jigolo
 5. 5.
  ing. mücadele etmek.
  ... kalem0101
 6. 6.
  amerikan futbolunda top elinde koşturan ofans oyuncusuna müdahale edip yere yığmak. Bir de sack var bundan ayrı olarak.
  ... dick advocaat
 7. 7.
  Amerikan futbolu savunma oyuncularının karşı takımın forvet oyuncusuna fiziksel saldırıda bulunarak yere düşürüp topu alanlarına verilen ad. Bu hareketten dolayı bir sürü amerikan futbolu oyuncusunda kalıcı sakatlıklar meydana gelir. Hatta bazen beyin sarsınrçtılarına bağlı ölümler ve uzun vadede parkinson,alzheimer gibi rahatsızlıklara sebebebiyet verir. Bir insan bu kadar tehlikeli bir hareketi rakibi olması dışında hıc bir sucu olmayan birine yapma ya vicdanı el veriyorsa kusura bakmayın ama net or***u çocuğudur.
  ... bir tirrek sevdim uzaklarda