sut ile cıkolatanın karısmasıyla ortaya mukemmel bir lezzet cıkar. bir kere icenin birdaha bıraktıgı gozlenmemistir.
(bkz: white chocolate mocha)
Muz aromalısına bittiğim içecek.Şiddetle tavsiye edilir.
bir çok kafenin sıcak çikolata anlayışı malesef suyun içine toz sıcak çikolata karıştırmak ya da en iyi ihtimalle sütün içine bu tozu karıştırmak.
zaten insanın kanını kaynatan çikolatanın,2 kat kan kaynatma gücüne sahip sıcak içeceği.
sicak iceceklerin en guzeli,en harikasi
kral içeceklerin başında yer aLır...kafeye gidersiniz...sıcak çikolata söylersiniz bir bakarsınız kakao geLmiş...sonra cıngar çıkartırsınız...* *
5-6 bira sonrası henüz sevgilim olmayan sevdiceğimle beraber burger king'e gidip içtiğimiz cihaz,,özellikle soğuk kış günlerinde çay ve kahveden kat kat iyidir
fantazi denemelerinde kullanılmaması gereken çikolata çeşidi.
(bkz: merci pour le chocolat)
burger king'te asLa içiLmemesi gereken içecek..
soğuk kış gunlerinde sıcacık bir cafede *içilmesi şiddetle tavsiye edilen içecek.
kahvelisi agır olan sıcak içecektir.
cikolata filmindeki merak unsuru. **
burger king'teki bi b.ka benzemiyo. herhangi bir cafede bile daha güzellerini bulmak mümkün.
moralin bozulduğu zaman sakinleştirici görevini gerçekleştiren sıcak içecek.
coffee & chocolate'de içilirse uzun bi süre akıldan çıkmayan sıcak içecek.
16.yy da, meksika'ya giden kaşiflerin, fransa'ya,ingiltere'ye, kuzey ülkelerine ve sonra buralara kadar getirdiği lezzet ötesi bir şey.
kahve dünyası'ndan alınmış bitter couverture çikolatanın eritilmesi ve içine istenilen miktarda sıcak süt ilave edilmesi suretiyle de hazırlanabilen, enfes bir içecek. ya da siz uğraşmazsınız, gidip bir kahve dünyası'nda içersiniz onlar da yapıyor ama evde yapılanı bir başka oluyor*.
çay içmeyenlerin alternatif içeceği.
içine bir top dondurma konulduğunda lezzetine lezzet katan içecek.
bana "çikolata" isimli filmi hatırlatan eşsiz tat.
panik atak riski olanların, panik atak geçirme riskini yüzde yüz artıran içecek.
içine yine de 2-3 şeker atılan, müthiş bir içecek. nesquik toz ile de yapılır:

boş bardağa 3-4 kaşık nesquik toz atılır. üstüne çok az, bardağın çeyreğinden az süt konulur. 2-3 veya 4 şeker atılır. önceden kaynatılmış suyu bunların üzerine boşaltıp karıştırdıktan sonra, işte sıcak çikolatanız.
makinasını alıp eve koydurmayı düşündüğüm müthiş içecek. günde 28 kupa içtim bundan, evet saydım da.