bugün

Ansızın denk gelmesin diye dua edilir. ic sizalatandir.
çekilen mekanın, kendine has samimi havasından etkilenmiş dizidir.
1993-1997 arasında yayınlanmış dizidir. özlenendir.
Sımsıcak bir diziydi.
şimdiki dizileri izledikçe insan kıymetini daha iyi anlıyor bu dizinin.insanlık, aşk, iyilik ve aile olmak...bir bölümde alim tebeşir içiyor ateşi çıksın diye insanın aklına direk çocukluğu geliyor.Aile olmak için bir arada kalabilmek için çabalıyorlar. bir de şimdiki dizilere bakıyorum izlemeyi midem kaldırmıyor.babası karısını satıyor, kardeşler birbirinin gözünü oyuyor. akla fikre gelmeyecek entrikalar , oyunlar.iğrenç bir hayat, aşıklar ,her şey bozulmuş.anlayacağınız buralar çok boktan bir yer oldu be fiko.
anlatılan hikayenin güzelliği ve usta işi oyunculuklarının yanında yeni türkünün nefis müzikleri de diziyi son derece sevilir kılmıştır. süper baba dizisi, geçmişe dair hatırlanan saflık, temizlik, kirlenmemişliğin ekranlara yansıtıldığı en güzel yapımlardandır.
son bölümlerini hiçbir zaman bulamadığım dizi. ah ulan ah.
çocukluğumun dizisidir. türkçe garipleştirilerek değişik zamir ve sıfatlarla zenginleştirilmeden sade haliyle kullanılırdı, yeni bölümü de beklenirdi hep.. nedense fikoyla güler onla üzülürdük. alim'de az değildi hani. bir de soundtrackları var ki çok güzeldir.
müziğinin seni ağlatmaya yeteceği müzik.
Kulagimiza gelen bir flut sesidir.
her izlediğimde çimden birşeylerin kopup gittiği, sanki bir film değilde gerçek yaşamın kendisiymiş izlenimi veren, böylesi bir daha gelmeyecek bir dizidir, internette 25-30 bölüm eksiği ile ilk 82 bölümü mevcut, 81 ile son bölümüne kadar olan kısmı bende mevcut, 1997'de bittikten sonra her akşam 17:00 sıraları tekrarı yayınlanmaya başlamıştı ve ben de askerden yeni dönmüştüm boş vaktim olduğu bir döneme gelmişti hepsini video kasede çekmiştim, ilk 80 bölümü internetten indirdim, sadece bu dizi için bendeki kasetlerdeki görüntüleri bilgisayar ortamına aktarmak için gerekli düzenek için aparatları alarak 1 ay uğraştıktan sonra bilgisayar ortamına aktardım ve eksik bölümler hariç tamamını bilgisayar ortamına altardım;şu an baştan itibaren izlemeye başladım, inanın hala aynı tadı alıyorum, 8 yaşında bir oğlum var onunla birlikte izlemeye başladım, o da çok sevdi, nesil değişsede bazı duygular değişmiyor, 3 gün önce pazar sabahı kalktım ne gördüm dersiniz oğlum televizyona bağladığım bellekten açmış tv'de süper baba izliyor, Fırsat bulabilirsem bunları youtube yükleyeceğim herkes izlesin ve etrafındakilerinde izlemesini sağlasın, bilmeyenlerde Süper baba'yı izlesin çünkü bildiğim kadarıyla kimsede yok ve meraklıları arıyor. keşke tekrar bir kanal akıl etse ve yayınlasa da bilmeyen herkesde izleme fırsatı bulsa.
95' in eylülünden itibaren her Cuma izleyiciyi ekran başına kilitleyen efsane dizi. O bir saatlik dizide bulurduk sanki ruhumuzda kaybettiğimiz cenneti. O bir saatlik dizi adeta bir bir ibadet gibi geçerdi. Fiko herkesin kahramanıydı. Yetişkinler kendi babalıkları ile yüzleşiyorlardı, çocuklar ya babalarına kızıyorlardı, yada gürültülü ağlayışlarla bağışlıyorlardı kaybettiklerini.
son senesini izlediğimde 7 yaşında olduğum harika dizidir, müziğide ayrı bir hoştur.
Hayata dair kirlenmemiş benliğimi bana hissettiren 3-4 diziden birisidir.

keşke hep çocuk kalsaydık,keşke en büyük sıkıntımız okuldan sonra evde sevmediğimiz yemeklerin pişmesi olsaydı dedirtir insana.
Demin star tv de şarkısını duyunca nedensiz içimi acıttı.
birçoğumuzun müziğini duyduğunda bile insanın içine acı tatlı karışık duyguları sokan efsane dizidir.
elleri dert görmeyesice bir hayırsever tarafından 82. bölümden sonraki kayıp bölümleri youtube a yüklenmiş olan dizimizdir. ne desem azdır, nasıl teşekkür etsem azdır.
90larda yayınlanan 2000lerin başlarında hayvan gibi tekrarı yayınlanan şu aralar unutulan dizidir.
youtube'dan eski bölümlerini izlerken sebepsizce duygulandığım türk televizyon tarihinin en iyi dizisi. bir yandan süper baba'nın elifleri ,ipekleri ve çok değerli çocukları. mahallenin sermet abisi , evin sevimli dedesi yakup dede. ah ulan çok güzel günlerdi.
http://www.youtube.com/watch?v=Zr333jCe8cA
bir supergirl değildir. *
bütün bölümlerini uzun uğraşlarım sonucu bu gece toparlayıp arşivime kattığım dizidir. jenerik müziği insana anlamsız bir hüzün yükler ve evet burada ki bütün entryler haklı. bu dizi türk dizi tarihinin nirvanasıdır.
Hayatında dizi izlememiş güruhun göklere çıkardığı dizi. Bi de subjektif entry girip formata uymazlar, sonra ciddiye alınmayı bekler bu tipler.
yıllar öncesinden gezi direnişi'nin neredeyse senaryosunu çizen filmmiş meğerse:

https://www.facebook.com/...o.php?v=10152216359006967
bana lise dönemlerimi hatırlatan ve bugünlerde unuttuğumuz komşuluğu, hak aramayı ve ölümüne sevgiyi hatırlatan dizidir. fiko'nun * hayatından boşandığı kıskanç şule *, eczacı ipek *, deniz * geçmiş ve sonunda elif'te * aradığı huzuru bulmuştur. elbette nihat'ı oynayan sümer tilmaçı, arap kadri'yi oynayan nihat nikerel'i, alim'i oynayan eray demirkol'u ve şimdilerde toppuk com markasıyla ayakkabıcılık yapan payende çizmeci'yi * unutmak imkansız. selçuk yula * ve üçkağıtçı şefik rolüyle kartal kaan da konuk oyuncu olmuşlardı.
ikinci bahar dizisiyle birlikte "gelmiş geçmiş en güzel yerli dizi" sıfatına layık olabilecek güzel aile dizisi. jenerik müziği unutulmazdır.
güncel Önemli Başlıklar