siyaset, futbol, mizah, geyik, aşk, tespit, polemik, hayattan alıntılar, müzik, sinema, tarih, edebiyat, romantizm gibi alanlarda yazdıklarıyla tarzını oluşturmuş ve sözlüğün çoğunluğuna ve okurlara bunu kabul ettirmiş, daha başlıklara bakılarak nicki tahmin edilebilen, dolayısıyla hem beğenilen, hem de isimleri ön plana çıktığı için tartışılan yazarlardır.

tiesta gera - sözlüklerin sol frame' lerinde bazen çok eğlenceli, bazen de çok sinir bozucu durumlara yol açabilen tespitçi yazarlığın , uludağ' daki öncüsüdür.

deep - geyik çevirmek herkesin kalkıştığı, ama bazılarını kıçüstü oturtan bir davranıştır. bunu dille yapmak başka zordur, yazıyla yapmak daha bir zordur. bu işin üstadı da sevgili deep ' tir. sadece geyik çeviriyormuş sanmak büyük hata olacaktır. esprilerinin içinde genel kültür birikimi göze çarpar.

montajelemanı - neredeyse kimsenin tartışmayacağı kalitede , hem üretken,i hem her alanda yazabilen ve bunu her entrysinde zevkle okutturan bir yazardır. uzun yazıları sıkılmadan okunan yazar, askerlik görevi sırasında bile döktürmeye devam etmiştir.

stevemcqueen- sanırım ne desek boş!

edit: sadece üstteki isimleri kişisel nedenlerden dolayı sevmedikleri için bu entryi eksileyenler gibi sığ düşünceye sahip insanlar bu sözlüğe hakim olurlarsa, bu isimler gider tarzlarını başka yerlerde de kabul ettiririler. çünkü kaliteli, donanımlı adam her yerde aynıdır. sığ adamı ise kimse iplemez zaten. bu başlığa yalakalıkgözüyle bakanlara söyleyeceğim tek şey var; komiksiniz, küçük adamsınız, küçük hesaplar yaptığınız için herkesi aynı sanıyorsunuz.

yoğun üzüntüyle gelen edit: tamam lan tamam yeter kötülemeyin artık .ölücem gülmekten. kıyamadım size. siz de kabul ettirdiniz tarzınızı.. çamur atma tarzında üstünüze yok. valla.
KARAKTERiMDEKi ADiLiK NEDENiYLE GELEN EDiT; TAMAM LA TAMAM. ÖZELDEM MESAJ ATIN. 50 KONTÖR KARŞILIĞI SiZiN NiCKi DE EKLiCEM BAŞLIĞA. YALAKAYIM YA, HERŞEYE MÜSAiT BÜNYEM.
jacky joner - başlı başına bir ekol o. onun olmadığı yerde ayaklar baş olmuş, gönüller ferman dinlememiş, her dala konmuş. ama ondan sonra bu sözlük asla eskisi gibi olmayacak, herkes haddini bilecek. bilmeyene de ağır sol kroşelerle bildirilecek. sevin onu, muhtaç sevginize. hassiktir lan sevmeyin onu, kötü biri o. hem de çok. acımaz kimseye, kimsenin gözünün yaşına bakmayacak kadar da adi ve agresiftir.
mülayim - birinci nesil yazarların en üretkenlerinden olan mülayim ; 80 lerin kültürüne, sokak, mahalle yaşamlarına, o dönemin popüler kültürüne son derece hakim. hem çok yazıyor hem uzun yazıyor. hemde sıkıcı olmamayı başarıyor.
scurteL- yazilarini ayri bir tat ayri bir dokuyla okuyorum. cok iyi yaziyor. yazilarini okurken 5 duyu organimda zevk aliyor bir hos oluyorum.
ruhunla sev - büyük hesapların peşinde, saflığının derdiyle anketvari bir başlık açmış, bunu hepimize kabul ettirmiş, neredeyse kimsenin tartışmayacağı yazılarıyla yazarları sığlığın derin çukuruna gömen gayet ciddi, kimsenin tartışmayacağı kalitede,
kimsenin tartışmayacağı kalitede, kimsenin tartışmayacağı kalitede, kimsenin tartışmayacağı kalitede...*
sığlık konusunda ders veren, kendini kabul ettirmiş yazar..
imitasyon: oldukca inatcı ama durmasını bilen karakterde iyi niyetli olmaya calısan...
her yazarın zaten bir tarzı vardır ama bazılarınınki başkalarını taklit etmektir. Diğerleri de kendiliğinden ön plana çıkar.
çamur atmanın kolay olduğu yazarlardır malesef. ve başlıkta birazdan sözlüğümüzün klasiği olarak, uuserlerin kankalarıyla dolup taşacaktır. başlığı açan bendenize de yalakalıktan tutun da bilmemneye kadar saldırılar olacaktır. hepsine amenna ama , içinin sesini dinleyen, buraya kin ve çirkef kusmak yerine iki dakika düşünen adamlar zaten anladı anlayacağını. tarzını oluşturmuş demek , tarzını oluşturmuş demektir olm. daha ötesini berisini niye deşiyosunuz. azcık sıkın maçanızı da siz deoluşturun tarzınızı. sizi de yazalım. sonra birileri de çıksın size de yalakalık yaptığımı söylesin. bana koymaz. çünkü kendimi biliyorum o bana yeter.
engin ardıc kalite ötesi. *
anket yapan yazarların tümü.*
(bkz: TARZAN)*
KÖTÜLEME EDiTi : TARZINI KABUL ETTiRMEK NE DEMEK YA , iNSAN HERHANGi BiR TARZI KABUL ETTiRMEK iÇiN SEÇEBiLiR Mi?VEYA KABUL EDiLEN TARZ MEŞRUiYET KAZANIR MI?EĞER VARSA ÖYLE BiRŞEY , ADOLF HiTLER'E HAKSIZLIK ETMiŞ iNSANLIK.
sözlük celebrity lerinin acaba beni de yazacaklar mı diye heyecanla takip ettiği kategorizasyondur.*

(bkz: dünyanın en yüzeysel yazarı)
(#2028176)
(bkz: alimacgraw)
teselli için: (bkz: ruhunla sev)
binbir türlü farklı konu üzerinde bıdı bıdı yorum yapmak yerine, tek bir konu üzerinde yoğunlaşıp bütün birikimini aktarabilen yazar türüdür. misal (bkz: divan edebiyatı) ve (bkz: yasak merve) gibi.
abberline - electro ; her ikisi de sinema alanında hem kaliteli bilgi , hem de sinemaseverlerin ilginç bulacakları, detay, replik ve link vermektedirler.
sözlükteki sığlığı ortaya koyan edit - bu başlığa yazdığım şeyi anlayıp da kötü oylayan tek kişi olduğuna asla inanmam. ama asla anlamayacağım şey bu entryimi neden kimler kötüler. bu iki uuserin sinema hakkında yorumsuz verdikleri birsürü link, bilgi var. yani nesini inkar edebileceksiniz de eksiliyorsunuz. sadece nefret yaptırabilir insana bunu. ya da basitlik. ne yazık ki sözlüğümüzde bu ikiside fazlasıyla var.allah kalplerimizden nefreti, iftirayı, bozuk mayayı söküp atmayı nasip etsin inşallah. umarım evlatlarının, daha 20 yaşını bile görmemiş oğullarının, kızlarının bu kin dolu, anlamadan dinlemeden saldıran hallerini anaları babaları bilmezler. vallahi yüreklerine oturur.
karga - hiciv' in prensi.
bir de şöyle bişey var;
sözlükte tarzını silah zoruyla kabul ettirmiş yazarlar
DOMAiNE HASRET YUMUŞAK G - AŞK, SEVGiLi, AYRILIK ÜZERiNE DERiNLEMESiNE TESPiTLERi OLAN, YAZILARI YAŞANMIŞLIK KOKAN YAZAR, SANIRIM SÖZLÜĞÜMÜZÜN AŞK DOKTORU OLMA YOLUNDA HIZLA iLERLiYOR.
ruhunla sev: birini de tanıma be kardeşim. herkese de yorum yapılmaski denilesi yazar.

edit: yoğun istek üzerine "de" ler ayrılmıştır.
not: ben değil ayıranlar utansın
ilk entryde sözü geçen yazarların çok sayıda çekemeyeninin olduğu gerçeğini ortaya çıkaran ve eksi oy alma rekorumu kırmama sebep olacak yazarlardır. * * *
(bkz: herkes kalitesi kadar yaşar)
(bkz: tarzan yazarlar)
robertocarlosunçorabı sıradışkı yazılarıyla sözlüğe karı lacivert renk katan yazarımız.
(bkz: zargana)
zargana *
alkislar hepimize...