bugün

Bu sözlükte yıllarca yazan biriyim. ilk yazarlığımı sildirdikten sonra bunu aldım.

Bu yıllar içinde birçok entry girdim. Çoğu kişinin entrylerini de takip ettim. Beğendiğim kişiliklerle tanıştım. Bazılarını facebook'ta ekledim, bazılarıyla telefonla görüştük, bazıları ile gerçek hayatta buluştuk. Hatta bu şekilde bir sevgilim bile olmuştu.

Ama sözlük, şuna dikkat ettim ki tanıştığım veya konuştuğum hepsinde bir anormallik vardı kesinlikle. Erkek arkadaş koleksiyonu yapan kızlar mı dersiniz, kendi yüzü dışında cinsel organının resmini atan erkekler mi dersiniz.. Hepsiyle karşılaştım.

Genellikle de 10 erkekle aynı anda konuşan kızlara rastladım. Bunun sebebini sorduğumda bazıları anormal olduğunu düşünüyor, bunun artık pis bir alışkanlık olduğunu kabul etseler de ilgi bağımlılığı yüzünden bırakamıyorlar. Geri kalan kısmına sorduğumda da buna gayet normal diyip "yoksa bana mı yazıyorsun, neden soruyorsun" moduna girmişlerdi. Bunun yanlışlığını defalarca vurguladıktan sonra konuştuğum kimse kalmadı.

Erkeklerden tanıştıklarım da genellikle kendine pek güvenmeyen veya asosyal yapıları olan kişilerdi. Yeteneklerinin farkında değiller ve yanlız oldukları için üzülüyorlar. Aldatılma ve terk edilme hikayeleri, korkuları var. Derin bir kendine güven kaybı. Hep onları iteklemen ve kendisini göstermesini beklemek gerekiyor. Bu da beni çok yorduğu için düzenli konuştuğum kimse kalmadı.

Anlayacağınız, anormal olan herkes bu sözlüğe doluşuyor. Bu topluma neler oluyor? Bunun sorumlusu nedir ve çözümü nedir diye hep düşünüyorum. Bu sebeple çok kişiyle konuşuyorum, tanışıyorum. Ama anlayacağınız, benimki hep hüsran hep hayal kırıklığı oldu.
Toplumsal normlara uyan biriyim ve bu sözlükte gayet normal insanlar da var.

Edit: eksi versen de gerçek bu. Herkes ilgi bağımlısı veya ozguvensiz değil.
bi arkadaşım başka sözlükten zengin koca bulup evlendi. şimdi istanbul'un sayılı semtlerinin birinde oturuyor. Bu da kader
sosyal medya araçları zaten tanışmak için kullanılır.
sözlük olarak fayt kılap gibi bir kuruluş kursak , hem birbirimizi dövmüş oluruz elektriğimizi attıktan sonra da tanışırız herkes birbirine atarlı zaten .
böbrekler sağlamsa neden olmasın durumu.
Oytunkaran beni rehberinden mi sildin whatsapptan mı engelledin çok kırıldım kırdın beni god damn it!
daha buluşamadığım için yorumsuzum.
her insanın illaki anormal tarafı vardır sonuçta çok da şeyapmamak gerek. muhabbet gidiyorsa geri kalanlar önemli değil. Sipariş verir gibi insan seçilmez.
Normal insanın burada işi ne ki?

Sokakta kim bizim burada yaptığımız gibi imla kurallarını gücünün ve bilgisinin yettiği kadarıyla kullanmaya çalışıyor?
istanbul içi mümkünse de erkek olsun.
Eksileyenlerin kız olmasını umuyorum.
Urangu ile oturup 3 4 çay içtik valla güzeldi keşke yine olsa.
yanlış kişiyle vals yapmaya kalkmış, kalbi kırılmış limonlu keek için üzgünüm.
işletiliyo da olabilirsiniz. Mesela size kıl olan bir yazar fake hesap açıp kişisel bilgilerinizi Soysal medya adreslerinizi isteyebilir. Ve tüm sözlüğe madara olabilirsiniz dikkatli olmak lazım.
şunu söyleyeyim kendimiz de dahil ciddiye almanamız gereken şeyleri ciddiye alıyoruz..
bundan mütevellit bu sözlükte ki veyahut herhangi mecrada ki bu tür analizler benim için bir anlam ifade etmiyor..
bir gün tekrar algılarımın sınırlarını kaldırdığımda şu konuya denk gelirsem bir kuble yazacağım çünki sanırım ciddiye alınması gereken bir konu..
Kodumun normalleri.
Normal bir tanışma sürecidir,arkadaşlıklar vb. ilişkiler ortaya çıkabilir.

Abi nikah kıymıyoruz ya?
(bkz: sözlükten biriyle tanışmak arkadaş olmak)
belki benden belki gerçekten böyle olmasından ama anlamıyorum nasıl insanlara güveniyorsunuz huyunu suyunu bilmeden.. ve burda yazan herkesin bir çıkarı oluyor saçmasapan şeyler. gerçekten arkadaşlık kurmak isteyen kimsenin olduğuna inanmıyorum. herkes bir garip gerçekten ve sadece burda değil bütün sosyal medya sitelerinde. sosyal medyadan iyi niyetli bir insan çıkarsa karşınıza ne mutlu. ben sorunluyum bana yazanlar benden sorunlu yada ben öyle hissediyorum. söyleyeceklerim bu kadar.
(#32352024)

söylediklerime hala katılıyor aynen tekrarlıyorum. buradaki insanlardan normal birisiyle ben henüz karşılaşamadım. yok efendim belki de sen anormalsin diyenler de olacaktır, saygı duyarım. ama sonuç hepimizde aynı. her zaman illa ki bir kazık atıyor veya yiyorsunuz.

size de önerim, kimseyle çok muhabbet etmeden çok samimi olmadan, çok bağlanmadan arada bir online olmanız ve entry okumanız. arada bir artı eksi oylama yaptıktan sonra çıkış butonuna tıklamanız. ve mümkünse kimseyle gerçek kimliğinizi paylaşmamanız.

dış dünyada belki aileniz, güzel arkadaşlarınız var. onları ihmal etmemek gerekiyor.
bir insanın her konudaki fikrini burada öğrenebilirsin. tanışınca konuşacak şey de çok oluyor.
erkek bir yazar olarak kendimi sapık gibi hissetmeme sebep olan entryleri barındıran mevzudur..

arkadaşlar endişelerinizi anlamak ile birlikte sanki hepimiz potansiyel tecavüzcü, ifşacı, şantajcı en olmadı böbrek kovalayan organ mafyası elemanlarıymışız gibi yazıyorsunuz lakin durum böyle değil. inanın değil.. tanışılacak adam yok yazıyorsunuz bu bile başlı başına haksızlıktır hepimize. hatta kendinize bile. madem burası böyle sapık pislikler ile dolu bir yer girmemeniz sizin için çok daha hayırlı olacaktır..

şahsım adına 15 yıldır bu sözlüklerde yazıyorum. bu 15 yılda binlerce farklı insan ile mesajlaştık tanıştık konuştuk bilgilerimizi paylaştık arada dengesiz çıkanı da oldu ama 2-3 tanedir en fazla gerisi gayet sıradan sen gibi ben gibi insanlar. böbreklerim yerinde duruyor tacize uğramadım herhangi bir yerimin ifşası yapılmadı. erkek olmam sanırım bunlardan muaf olmam anlamına gelmiyor yapan banada yapar.

insanları daha birinci dakikadan gömmeyin. erkek olmamız dediğim gibi sapık olmamıza veya kız düşürme amacı ile buralarda olduğumuz anlamına gelmez. aramızda iyi insanlarda var ve sayıları düşündüğünüz gibi çok azınlıkta değil. böyle platformların gerçek hayattan çok farkı yok. dışarda tanıdığın insanın yüzde yüz saf birisi olma ihtimali ile burada tanıştığın insanın öyle olma ihtimali denktir. çünkü dışarda tanıştığın insanlar zaten buralarda yazanlar..
Garip gelecek belki ama sözlükte muhabbetini çok sevdiğim insanlar var.

Tamam çok güvenilir bir platform değil ama gerçekten çok hoş sohbetli, zeki ve kültürlü insanlar da var içinde.

Dikeni var diye güle küsmemek lazım.
birbirini sözlükte tanimak aski siirlerden ögrenmek gibi degil mi?
olabilir. her şeye açık olmak lazım diye düşünüyorum. tabii yalnızsan!