bugün

çekil şuradan, ben entry yazacağım.

kedim cama sıkışıp biri beni tutuyor sanıp cinnet geçirdi.

tanrım ne kadar tatlıyız.
Cilveden midem ekşidi.
Söyleyecek bir şey bulamadım. Yazayım dedim yazacak birşey de yok.

Yoktan bir günü bitirmeye çalışıyorum.
(img:#2279536)

çok tatlı değil mi.
yine bir cinnet anıydı balım.
Gelmeyeceğini bilsem de şansımı denedim öylesine.
Aslında bu tur değil de, 2. Etaptan gerçekten umudum var. Bakalım hayırlısı.

Ankara, Nevşehir, konya, Sivas, Çorum, Erzurum, çubuk, Sinop, Yıldızeli, Koyulhisar..
Hayırlısı olsun.
Yaşlı bir amca, demin yanıma gelip, ben yimeğimi tek yiyemiyorum sen de gel dedi, şu an kardeşimi arıyorum dedim ki arıyordum, parmağını dudağına koyup şşştt yaptı. Telefona alo deyince uzaklaştı.

Şimdi de köpekle ya da kaldırımla konuşuyor anlayamadım. imdat.
Yaşlılardan uzak durun. Her ortamda.
uyanıp hemen tost yaptım.
sinirsel açlık.
size de oluyor mu.
Bir yıl daha yaş aldık. Ömürden bir yıl daha silindi. Koskoca 365 gün vayy bee yazmak ne kadar kolay. Acısıyla tatlısıyla koskoca bir yıl bitti. Eskiden her yeni yılı heyecanla karşılardım. Şimdi içim hüzün dolu. Ömür bitiyor be sözlük. Ölüme bir yıl daha yaklaştık.. Allah'ım dopdolu musmutlu sağlık dolu sevdiklerimin yanimda olduğu güzel yıllar nasıl et çok amin..
Yıl olmuş 2023 mıattab oldumuz tiplere bak.
çOk fazla birşey beklemeyin yeni yıldan.
Ocağınız tütsün, nefesiniz yetsin, sevdikleriniz gitmesin yeter.
Erkeksi bayan buse de hep olaylara şiddetle karşılık veriyor. Ağzını burnunu kırmak falan. Çok da erkeksi biri, ben düştüm kendisine.*

Geçen Cicero'nun kardeşi Quintus'un siyasetle ilgili kitabını okuyordum. Adam bildiğin zamanımızı anlatmış. insanın yıllar geçse de coğrafya değişse de genelde aynı olduğunu gözler önüne seren bir kitap. Okuyun efendim biraz kültürlenin, evet.
okumayacağını tahmin ettiğim için yazıyorum.. hatalar yaptık. çok yanlışım oldu sana karşı. pişman mıyım? evet. belki de hata yapmasam gitmezdin. bunca zamana rağmen seninle beraber birbirimize gülerken yepyeni bir yıla girmek isterdim..

bilmiyorum sence öyle mi ama içimi dökmeyi hak ediyorum.. konuşmayı hak ediyorum kendimce.. çünkü konuşulmadan bitmiyor bu şey.
Dolap çevirip adamlık taslayanların adı batsın..
(img:#2280400)

küpenin teki kayıp mı, kendimden şüphelendim şimdi.

çok içmedim de.
Bugün de sayemde prim yaptınız lütfen kıymetimi bilin *
Denizin altında yüzerken kemikler kütleyince garip bir ses çıkıyor.
Toplumsal ikazlarda bulunduğum başlıkta sözlüksüz 5 günün ardından cumaya giden sözlük yazarlarından bir ricada bulunma amacıyla geldim.
Cumaya otururken bile yukarı çıkacak kadar kısa paçalı pantolonların altına babet çorabı giyerek gelmeyin. Tüm Türkiye'ye duyurudur.
Bu işkenceyi cemaate uygulayan tiplerin genelde kolundan saat eksik olmaz, kirli sakallıdır ve kurt adamdan hallicedir. Rahatsızlığın başlıca sebepleri arasında da ondan ötürü kısa paçalı pantolonundan saçı kadar olmuş bacak kıllarının gözükmesidir. Zaten biliyorsunuz, babet çorabı başlı başına facia bir çorap türü. Hele öyle herifler cumaya babet çorabıyla gelince insanın namazdan sonra gülmemek için eve kaçarcasına gitmesi gerekiyor.
Bir bak kardeşim dayılara, camiye ne kadar temiz düzgün geliyorlar. (tabii hepsi değil)
sen gelmişsin kısa paçalı pantolonun altına babet çorabı giyiyorsun. Gerçekten insanların kılıklarına laf etmek bana düşmez lakin o zaman laf ettirmeyecek hareketler yapınız.
Gecenin bu saatlerinde yaşadıklarını sorgulamaya başlıyor insan. Nerden nereye diyorsun, bir zamanlar her şeyin olduğuna inandığın insan bir yabancıya dönüşüyor. Onca emek ve sevgi bir hiç oluyor. Bu pişman olmamız gereken bir durum değil tabiki de, iyi ki hepsini yaşadım diyebilmeliyiz. En önemlisi yaşadıklarımızdan çıkaracağımız dersler olmalı. Bir ilişki bitince her iki taraf da vicdanını rahatlatmak için karşı tarafı suçlayacak. Kendinden eminsen ve vicdanın rahat ise karşı tarafın manipülasyonları pek de umrunda olmaz. Her iki tarafın kendi doğruları ve öncelikleri vardır. Zamanla bu doğrular çatışmaya başlar ve sorunlar üst üste gelmeye başlar. birbirinizi anlamamaya başladığınızı düşünürsünüz. Kaybetme korkusu olan taraf, karşı tarafı yaptığı her harekette suçlamaya ve sürekli eleştirmeye başlar. Bide uzak mesafe ilişkisi yaşıyorsanız bu tartışmaların arasına zaman girmeye başlar ve bir sorunu halledemeden bir bakmışsın başka bir şey için tartışıyorsun. Bu böyle uzayıp gider. Size tavsiyem ise asla değersiz hissettiğiniz yerde tek bir saniye bile durmayın. Her gün bağıra bağıra ben değersiz hissediyorum bir şey yap dediğiniz halde hiçbir şey yapmayan bir insanın yanında durmayın. Hele siz böyle hissederken size, sizin ondan sıkıldığınız için böyle davrandığınızı söyleyen ve sadece sizi eleştiren birinin yanında asla durmayın. Sizin gösterdiğiniz çabanın yarısını göstermeyip üstüne bide sizin de yaşadığınız zorlukları gelip size bahane olarak göstermesine izin vermeyin. Sadece bir tek o sevmiş, o emek vermiş, bir tek onun onca yılı harcanmış gibi davranan ve bunu dile getirip sizi hiçe saymasına izin vermeyin. ilişkiniz bitmek üzereyken sadece oturup şöyle üzüldüm böyle ağladım diyen ve yine hiçbir şey yapmayan birini dinlemeyin bile. Siz ilişkiyi bitirmek istediğinizde hiç sevmemiş, hiç çabalamamış olmuyorsunuz. Çabalamaktan, sürekli kendinizden vermekten, beklentiye girmekten, eleştirilmekten, sürekli tartışmaktan ve sürekli kendinizi değersiz hissetmekten yorulduğunuz zaman bu ilişkiyi daha fazla yürütemeyeceğinizi anlıyorsunuz. Kendinizi sevin ve asla birinin size böyle hissettirmesine daha fazla izin vermeyin. ilişkiyi bitirdiğiniz için de asla pişman olmayacaksınız. Hayatınızda da değişen hiç bir şey olmuyor. Yine işe gidip eve geliyorsunuz. O zaten yanınızda değildi...
Yeni günü görme arzum ne vakit tükendi, anımsamıyorum. Yahut en son ne zaman içten davrandığımı...
Ben bu rolü, rolleri oynamaktan yoruldum.
Her geçen gün daha da mutsuz ve umutsuzum. Nereye kadar devam edecek böyle bilmiyorum..
bacina yapsam hosuna gider mi, evlatlık al kardeşim. Çok basit bir çözüm. Ben öyle yaptım.
Bazı insanlardan vazgeçmen gerekir. Umursamadığın için değil, umursanmadığın için….
Mental dental ve enstrümantal olarak sıfırım.
Söyleyin rahat edin herkes haddini bilsin böylece.