bugün

Kendimi içinde buldum. Ertesi sabah uyanır uyanmaz telefonuma baktım. Her sabah aynı yüz ifadesi ile bana bakan o küçük ekranda bir önceki gece çektiğim fotoğraf duruyordu. Heyecanla uzanıp yazmaya başladım;
''Bayan Q, henüz başıma gelen bu şeyin bana neler yapacağını bilmiyorum.Gözlerimi açar açmaz sizi düşündüm, sizi düşünmenin ne anlama geldiğini henüz bilmiyorum ama gri gökyüzünün bütün olumsuz anlamlarından sıyrıldığını gördüm.
Hemen yanımda olmasanız da,esamenizle uyanılan bütün günler böyle güzel mi olacak, eğer öyle ise şimdiden tarihleri aklımda tutmaya başlamalıyım, zira ben bir insanı ebedi özlemenin böyle dayanılması zor olduğunu bilmiyordum.
Eğer kendimi küçük düşürecek bir şey yapar ya da aptalca şeyler söylersem beni bağışlayın, siz de bilirsiniz, aşk çocuklaşmak, bildiğiniz her şeyden sıyrılmak, kusursuz olsun diye uğraşırken hatalar yapmak ile doludur.''
Günaydın Güneş sistemi.

ö.s.ö
dişim ağrıyor ve son gittiğim doktordan sonra dişçilerin hepsi gözümde kasap.
Artık faceden arkadaşlık daveti mesaj almaktan bıktım bilmem kaç sene önce 1.2 hafta beraber çalıştığım kişiler bile arkadaşlık daveti yollayıp hal hatır soruyor .
nargile içiyorum, dumanında ben de kayboldum. hani olur ya sisten göz gözü görmez ama bilirsin ki baktığında görmek istediğin şey yakın olsa da fludur. benim içtiğim nargilenin dumanında sen varsın, nefesimde çıkan dumanda senin yüzünü görüyorum hep. flu...
Bu sabah kalktığımda aklıma gelen tek şey artık hayata ya da hiçbir şeye bir anlam yüklememek. Mutsuzluğumun bir sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum. Her şeyden bir beklentim var , her şeye bir anlam yüklüyorum. Biraz planlıyorum ne olacağını. Ama böyle yaşamak beni mutsuz ediyor. Artık hayata değil hiçbir şeye bir anlam yüklememek. Umarım bu dediklerimi uygulayabilirim.
Her günü yeni bir başlangıç olarak görmeli insan. Her yirmi dört saate yeni bir umut bağlamalı insan. Kendi mutsuzluklarını yaşarken gözlerini açıp etrafına bakmalı insan. Neden hayatım bu kadar kötü diye düşünmek yerine bu kötülüklerden neler öğrendiğine, kendisine neler kattığına odaklanmalı. Insanoğlu gelip geçici, ve tam da bu yüzden her günün değerini daha çok bilmeli. Ve dünya da bir tek onun mutsuz olduğuna, hatta en çok onun acı çektiğine inanmaktan vazgeçmeli. Mutsuz olmak için bahaneler aramak yerine gözlerini bir yeni sabaha daha açabildiğine mutlu olmalı. Kendi kendine sürekli söylenmek yerine, biraz gülümsemeli. Çünkü gülmek yakışır herkese, her insana.
Haftada 4 gün çalışıp 3 gün tatil yapmak istiyorum.
Öğrenciyken daha zengindim.
Ruhi olarak pejmürde bir hayat yaşamaklığımız mı iktiza ediyordu?

Oysa az biraz feraset yetecek gibiydi.
Uykum geldi ama açlıktan yatamıyorum tam yatacam gözlerimi kapatıyorum dumanı üstünde salçalı makarna zihnimde canlanıyo burnuma da acayip sucuklu yumurta kokusu geliyo gece gece. Neyse bi sigara daha içeyim geçer belki.
çok pis yazasım var sana..

edit: death note..

edit: kontrolsüz bir öfkeyle, hunharca, gözü dönmüş şekilde. ne zaman ne saatte ne şekilde olacağına dair fikrim yok dayanma gücüme bağlı ama acı içinde ve işkenceyle vahşet kelimelerine yeni anlam kazandıran boyutta detaylı bir doğaçlama. sonrası malum.

edit: hasiktir kendi ismini yazamıyordun ya.

edit: '8.kural: Ölüm Defteri'ni kullanan kişi ne cennete ne de cehenneme gider' hmm bak bilmeden arafa itmişim varsa eğer..

dedim ya 'çok pis yazasım var sana..'

(bkz: etik değil)
n6 girmeyenleri sevmiyorum. evet siz de bana çok meraklısınız. neyse günaydın.
en umutsuz olduğum anda başvurduğum bir iş yerinden kabul telefonu aldım sözlük çok mutluyum lan gelin sarılalım.
iyi dinle, geçen her gün biraz daha eskiyoruz. Etrafta birseyler değişiyor ve artık yakalayamıyoruz. Takılıp kaldığın o arabesk tadında ayrılığı az da olsa modernize etsen olmaz mı?
Anlamalısın artık istenildiği gibi yaşanmıyor aşk, bana kalsa yürüdüğün yola taş olur serilirim,günde bir kez avuç içine dokunabilmek için çıktığın kapının kulpu olurum ancak aşk olamadıklarınla yazılmış masal ve Kış hep yağmur değil, su sanıldığı kadar temiz değil,sen de değilsin,ben hiç değilim.
Tarih birbiri için yaşamlarından vazgeçmiş kahramanları yazarken detaylara girmez, ben giriyorum. Olduğu gibi kabullemekle mükerrer aşk..
Bak buradayım,
Konuşsan anlayacağım,dokunsan ağlayacağım.
Sen de biliyorsun içini kemiren o sızı ben elimi sürmeden geçmez.
Parmaklarımızın arasındaki boşluktan daha mı geniş sanıyorsun hayranlıkla izlediğin evren.
Senin zehrine diş bilemiş bir ben,
rica edicem ya güzel bir sey söyle,yüzümün rengi değişsin ya da uzan oradan bana bir okyanus kıyısı çöl sarılması ver.

ö.s.ö
ilaç kullanmıyorken bile hissizim. Sanki bir zamanlar kullandığım ilaçlar ömürlük tesir etmiş.
uçkuruyla düşünüp ağzıyla homurdanan gençliğe birkaç sözüm var.
allahıma,dinime,müslüman kadına,başı kapalı başı açık kadına,orucuma,peygamperime,atatürküme laf söyleyenlere sadece bu şiir.
ve allah'a şükürler olsun ki zalimler için yaşasın cehennem.
görsel
seviyorum desem hata, sevmiyorum desem acı oluyor.
yaklaşık 4 ay önce senden ayrılarak hayatımdaki en doğru kararı vermişim demek isterdim ama kafam karışık ne diyeceğimi bilmiyorum işte öyle.
Kırdığın şeylerin hepsini yeniden inşa ediyorum haberin olsun!
Saatlerce konuşabilecek kadar dolu fakat tek kelime edemeyecek kadar yorgunum.
Bir insanı çok fazla tanımak istemiyorum artık. Ne kadar çok tanırsam o kadar boku çıkıyor. Mesafe en iyisi.
Önceden cesaretim yoktu fakat açılacağim bir sürü karşı cinsim vardı etrafımda, şuan tüm cesaretimi topladım ama açılacak kimse kalmadı. Hayat bazen çok tuhaf.
Etrafımda bir sürü insan her şey yolundaymış gibi davranıyor. Umarım rol kesiyoladır. Çünkü ben daha yolu göremedim.
şu çaylak kalksada başlık girebilsem keşke .
Tam olarak canının ne istediğini bilmeyenlerdenim, hayatın tekdüze olmasından şikayetçi, olacak olan çoğu şeyi önceden kestirebilen ve hazırlığımı ona Göre yapan biriyim.. Mutlu muyum? Elbette hayır. Ufacıkta olsa bir sürpriz görmek, hayatımda beklenmedik dakikalar yaşamak istiyorum. Hayatın rutininden mahvolmuş, çaresiz kalmışlardan sadece biriyim. Ne olurdu büyümeseydim de beş dakika sonrasının ne getireceğini bilmeseydim, ağaçlara tırmanırken düşeceğimi görmeseydim.