bugün

entry'ler (99)

kitap önerisi

son günlerde okuduklarımdan bazılarını önereyim.
ernest hemingway - güneş de doğar (hemingway'in diğer kitaplarından daha aşağıda bulduğumu söyleyebilirim. bir hemingway çılgını olarak çok da beğenmedim.)

yapraklar evi - mark z. danielewski (postmodern bir roman. okuması zor ama belki de hiç tatmadığınız garip bir okuma duygusuna kapılabileceğiniz ağır, olayları paralel olarak anlatan bir roman. fiyatı tuzlu ama değer.)

tolstoy - anna karerina (tolstoy'un başyapıtıdır bence. savaş ve barış'tan daha çok beğendim.)

hermann hesse - bozkırkurdu ve siddhartha (bu adamla bu kadar geç tanıştığım için epey üzüldüm.)

stalin - anarşizm mi sosyalizm mi? (stalin'in anarşistlere verdiği cevaplardan oluşuyor. bence okunmalı.)

antalya iltem antik sahaf

ilhami ve erdal abi'nin baktığı muhteşem bir yerdir. türkiye'nin en büyük sahaflarından birisidir. kedisi de boldur buranın. kitapların üstünde yatan kedicikler görürseniz korkmayın, sevin!
çayınızı alırsınız, gezersiniz kitapların arasında. gezdikçe kaybolursunuz ve kayboldukça aslında bir şeyleri bulduğunuzu fark edersiniz.
gidin görün efendim.
askerlik şubesinin karşısındadır tam.

umberto eco

okumadığım için eksiklik duyduğum büyük yazar.
https://www.idefix.com/Ki...oman/urunno=0001765328001
bu set ile başlamayı düşünüyorum kendisine.

kamuran akkor

underrated bir kraliçedir. şarkılarını dinlerken mutluysanız bile hüzünlenirsiniz. böyle bir ses, böyle bir yorum, böyle bir duygu olamaz.
"bilseydim hiç sever miydim?"

sevgilisine yasaklar koyan tip

gözümde diktatördür. sevgilin senin kölen değil: ona sahip değilsin. nasıl olur da yasaklar getirme cüretinde bulunuyorsun?

1 birayla sarhoş olmak

en azından 2-3 tane birayı nefessiz içmek lazımdır. yoksa bir birayı kulağınızdan dökseniz yaramaz.

hoşlanılan kişinin başkasına mesaj attığını bilmek

en zor evrelerden birisidir. için içini yer, bağırmak, çağırmak, haykırmak istersin fakat bir gerçeği bilirsin: kız senden hoşlanmamaktadır...

özgüven sahibi olmak için gerekenler

alkol. iki kadeh votka salla cidden iyi özgüvenin oluyor.

bilinmeyen bir kadının mektubu

az önce bitirdim. dumur etti beni. her sayfada nefes alışverişlerim hızlandı.

--spoiler--

r.'ye de çok kızdım. insan nasıl hatırlamaz... gerçi kendisi epey çapkın.

--spoiler--

kendi takımın dışında sevdiğin takım

liverpool, liverpool, liverpool.
(bkz: you ll never walk alone)

ilk defa bir kıza açılacaklara tavsiyeler

açılmak falan bahane. iki tarafta birbirini seviyorsa zaten bir süre sonra kendiliğinden oluyor olaylar: iyice samimileliyorsunuz, artık birbirinizi farklı görüyorsunuz, buluşunca farklı konuşuyorsunuz... en sonunda da konuşmaya gerek kalmadan eyleme dönüyor iş.
emile zola'nın da dediği gibi kelimeler yerine fiili hareketler oluyor.

erkeklerin telefonlarının olmazsa olmazları

vpn'dir. *

20 nisan 2017 beşiktaş olympique lyonnais maçı

fransız'a vuracağımız maç. fenerli olarak beşiktaş atkısıyla izleyeceğim.

germinal

zola'nın en iyi kitabıdır bence. bir diğeri için: (bkz: meyhane)

--spoiler--
150.sayfadan sonra kitabı resmen ayakta okudum. işçilerin o umutları beni hırpaladı.
aslında sosyalizm, kapitalizm dışında kitap bize insanların ne kadar da ikili olduğunu anlatıyor.

--spoiler--

sözlük yazarlarının favori tatlıları

soğuk şekerpare.

siyasi görüşünüzü tek görselle açıklayın

görsel

binali yıldırım

kendini yerinden edecek bir referanduma destek veren(kukla) başbakandır.

bir savunma mekanizması olarak dostum diyen kız

sizi beğenmemiş olan veya hazırda sevgilisi olan kızdır.

evlilik programları

hükümet bunları niye kaldırsın? insanlar bunları izlemekten ne bir şey okumaya ne bir şey izlemeye vakit buluyor. koyun varken niçin düşünen insanlar istesin hükümet?

gecenin pink floyd şarkısı

the final cut.