bugün

Hep ünlüler mi güzellik sırrı verecek, herkese gün doğsun istedik.
Buyursunlar efendim

Öhömöhöm;
Meyve yemeyi sevmiyorsanız meyve kabuklarını yüzünüze gözünüze sürün. Tabiki meyvenin kabuklarını yüzünüze sürüp sonra komple atın demiyorum. O yemediğiniz meyveleri de bir sürahi suyun içine atarak değerlendirebilirsiniz. Aman dikkat yeni bir yaşam formu oluşturmayınız.
Öyle böyle sır değildir.

(bkz: Gören olmadı daha)
memelerim var.
Gul suyu. Daha bi suru sir var lakin ozel mesajla gelin paylasayim ucreti mukaabil zira uzmanlik alanim. Belese bilgi yok.
Burda uyduruk kaydırık bilgiler paylaşıp, ardından ne yaparsa yapsın benim kadar güzel olamaz dediğimiz durumdur.
Bal ve limon.
Şimdi geldik sevdiğim kısma
Hadi en damar noktadan dalıyım mevzuya. Siyah noktalar; hemen bir diş macunuyla tuz karıştırıp sorunlu bölgeye peeling uyguluyoruz. Ardından güzelce yıkayıp tonikliyoruz. Tecrübe konuşuyo. Ben bu surata tereyağından, balından, toprağından, dalından neler sürdüm. Ben ettim siz etmeyin...
yüzüme kan sürüyorum. bizde sülale sırrıdır bu. ninem de (bkz: Delphine LaLaurie) olur zaten.
sözlük kızlarının güzelliklerini borçlu oldukları şeydir. güzellik sırlarınızı bekliyoruz efendim.
Kendinize küçük sürprizler yapın.
Geceler uyuyor, sabahlar uyanıyorum, yemek yiyorum, çay içiyorum, Tuvalette sıçıyorum.
Siz de deneyin etkili.
süt banyosu yapıyorum.
Doğuştan efenim doğuştan dediğim durum.
yaz kış farketmeksizin güneş kremi kullanmam. bir de günde bir damacana su içiyorum neredeyse. bence bunlar
bir de iç güzelliğim var ki sorma gitsin.
Boyaları yüzüme değil tual ve bristollerime sürüyorum.
Kalanı biraz vurdumduymazlık.işte öyle.
Saçlarima sirke sürüp kirpiklerime zeytinyagi suruyorum cildime salatalik koyup g.tumede yumurta kiriyorum.
Ayda bir kere olmak üzere bakir erkek kurban ediyorum. Kanıyla da banyo yapıyorum, deneyin efenim pişman olmayacaksınız.
yüzüğe olan düşkünlüğüm şeklinde cevaplandırabileceğim sorudur.

görsel
genetik, bir şeye gerek yok.
görsel

Her gece yatmadan önce mutlaka bir kâse keçi yoğurdu tüketmeyi alışkanlık haline getirdim. Aşırı yağlı, tuzlu, şekerli, baharatlı ve işlenmiş gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum. Marka ismi vermeden,  Kullandığım cilt bakım ürünleri, yüz için keçi sütü sabunu ve kremi. Göz çevresi, alın, dudak kenarları, çene altı ve boyun için arı sütü kremi.

Hassas bir cildim olduğu için Kesinlikle zararlı kimyasal içerikli şampuan, saç boyası cilt temizleme, sıkılaştırma, fondöten vs. kullan(a)mıyorum.  Cildin doğal dengesine olumsuz etki ettiği için, Abartılı makyajdan da mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum. Onun yerine saf zeytinyağlı bitkisel doğal sabunlar, kremler, bitkisel yağlar, bitkisel tonikler, maskeler vs. tercih ediyorum. Yaş itibariyle, Yosun sabunu, yılan otu sabunu ve papatya sabunu en çok tercih ettiklerim. çesitli bitkisel yağ karışımlarını ve tonikleri cilt bakımında destek olarak kullanıyorum..

Yukarıda saydığım hususlara dikkat ettiğim sürece saçımla da ilgili problemle neredeyse hiç karşılaşmadım. Kalın telli ve normal yağlı bir saç tipim var. Alerjik bünyemin bana sağladığı en büyük faydası beni istemiyerek de olsa doğal ürünler tercih etmeme yönlendirmesiydi  diyebilirim. sağlık ve güzellikle kalın canlarım.. iyi geceler..
Yüzümü jelle yıkıyorum ve güneş kremini yaz kış kullanıyorum. Başka hiçbir şey kullanmıyorum.

Çok yağlı bir cildim var bu yüzden yaşımı duyan herkes çok şaşırıyor; Çünkü kırışmıyorum. Doğuştan şanslıyım.
elma sirkesi.

suyla yarı yarıya karıştırıp cam şişede muhafaza ettiğim karışımla yüzümü sabah akşam birer kere siler, nemlendiricimi öyle sürerim. piyasadaki hiçbir tonik tutamaz yerini. 15 senedir hiç yanıltmadı.

göz çevresi için de yazın üzüm çekirdeği yağı, kışın kayısı çekirdeği yağı. (soğuk sıkım olmalı.)

edit: yağlıya dönük karma ciltliyim.
Ben güzelliğimi yeni rakıya borçluyum. Kadeh sayısı arttıkça hem daha güzel oluyorum hem de sizleri daha güzel görüyorum..
güzellik sırrı adı altında kimi saç bakımını yazmış kimi göz altına sürdüğü şeyleri , yok yüzümü şunla yıkarım yok cildimi tonikle nemlendiririm , sizin güzellik anlayışınız bu mu yalnız yüz güzelliği mi ? peki ya aynaya baktığınızda görmediğiniz diğer yerlerinizi güzelleştirmeye çalışıyor musunuz? son olarak erkekler sizce saçın dolgunluğuna, gözün çevresine falan mı bakıyor bir kadında? somut güzellik dışındaki manevi güzellik konusuna hiç girmiyorum bile biri de çıkıp dememiş ki kitap okuyorum, gündemi takip ediyorum, iyi bir insan olmaya çalışıyorum.
erkeklerden uzak durmAk. bu gençlik sırrı da sayılabilir.