bugün

Sabah 9.30 otobüsüm var lakin her zaman ki gibi uykum yok uykumun olmayan düzenine sıçiyim!
Uykumu kovaliyorum.
Kaçan kovalanirmis.
Ama ben kovaladigim için kaçıyor.
Ya da siktir et felsefenin saati değil.
esniyorum sözlük. sabah erken kalkacağım, esniyorum ama uyumuyorum.

sabah olmasa da geceyi uzatma şansımız keşke olsa bir miktar daha...
babamın uyuyamıyor oluşu dolayısı ile benimde uyuyamıyor olmam.
evde dört dönüyoruz.
betonarme ödevi yapıyorum sözlük. bir de çamaşır makinesi dakikada bilmem kaç devirle donlarımı yıkıyor.
Kalorifer peteğine yan oturup, pencerenin buğusunu elimin tersiyle sildim. sokak lambası yanmayan sokagımın sessizligini dinlerken kahve yudumlayip sözlük okuyorum.

Az önce aklımdan acaba aynı karanlığa bakmasa bile, aynı sessizliği dinlerken beni düşünebilme ihtimalini düşündüm.

Sonra saate baktım, dördü çeyrek geçiyordu...

Güldüm kendi kendime, mümkün olabilir miydi hiç?
Hiç mümkün olabilir mi eşşek sıpası, uyursun sen, kalamazsın bu saate.

Ama kalsan düşünürdün dimi ?

Mümkün mü hiç.. hiç de değil artık.
Geceden beri geçmek bilmeyen migren, çatlayan bir baş ve istifra etmekten eriyen bir beden.
nefes alamama hissi. olum noluyoruz lan.
Valla bir baktım onlarca mesajlar atılmış özelden aranmışım kendime bir an özel hissettim hele o up uzun mesaj sanki birşeyler olacak gibi hissettirdi. Birde yataktan kalkamıyorum her yerim ağrıyor üşüyorum öksürüyorum bildiğin mideyi boşalttık.
mesaj geldi. hayırdır desem...napıyosun diye soracak. çok net!
başka bir sözlük yazarı tarafından ekilmek.
eski sevgilinin twitter sayfasını irdelemek.
Mobil oyunlara sarmış bir şekilde odanın ortasında oturuyorum, yanımda oda arkadaşlarımdan biri sevgilisiyle skype üzerinden twitter tartışması yapıyor, diğeri de horluyor.

Çok yalnız kaldım be !!
aptal kuzenimin kız kaçırdığı haberini aldım. akşama kız isteme merasimi var ey sözlüğümün ahalisi...
ukraynaya getirdigim gözümün nuru rakımı yarıladım kafam dönüyor sözlük.
Pallmall rocks cider rolls.
Mızıka çalmaya çalışıyorum, dudaklarım şişti hala hatırla sevgili bile çalamıyorum.. Ama bahçelerde rüzgar çalıyorum!
hoşlanılan kızın bülent ersoy çıkması.
Bu geceki son sigaramı ateşlemek.
Sıcaktan uyuyamıyorum.
saçlarımı topladım yetmiyor komple kesesim var.
çok sık yaşadığım bir olay olarak tabi ki siklenmiyorum.
kibar olursak yellendim veya gaz çıkardım. biraz argoya kaçarsak osurdum. tam argoya kaçarsak "abi ne yedim ben böyle! resmen karşımda oturuyor şu an. gözüm başım döndü yeminle!"dir.
yıllar sonra gelen yakışıklılık saçlarımı yıkayıp vaksın akmasıyla kanalizasyona karıştı. doğaya paraben türevleri bıraktım. bide hastayım bayağı. burnumu çekmekten nefes egzersizi yapmış kadar oldum. ve halen iş bulamadım.
yaklaşık bir saat önce...

camide yatsı namazından sonra sohbet varmış ben de katıldım. sohbet sırasında solumdakinin solunda olan benim yaşıtım birisi dizine başını koymuş uyuyordu, yorgun belli.

yanımdaki hava almaya çıktı. uyuyan arkadaş yaklaşık iki dakika sonra aramızdaki boşluğa çuval gibi devrildi hahahaahahaa.
ulan sanki sadece ben gördüm ya tek ben gülüyordum. ne kadar gülmemeye çalışsam da omuzlarım sekmeye başlayınca çıkmam gerektiğini anladım.

tam çıkacakken camidekilere dönüp, olum bu da mı komik değil ruhsuzlaaaarrrrr diye bağırasım geldi.