bugün

Tam ismi Silvia Horvathova olan güzel bayan..Bu arada Zaga değil Makina ya konuktur kendisi
sylvia plath'in hayatını anlatmaya çabalayan 2003 yapımı yönetmenliğini Christine Jeffs başrollerini Gwyneth Paltrow ve Daniel Craigin oynadığı film..
sylvia plath-ted huges ilişkisine, sylvia'yı popüler sinemaya maymun ederek değinmiş de olsa izlenebilir film..

''sylvia'yı anlama yetisinden uzak bir güruhun zırvalarını izlemek istiyorum, sylvia'yı anlamamak istiyorum, göz nizam ayarı olmayan ressamlarca çizilmiş, zaafları, kıskançlığı, verimsizliği yüzünden intihara sürüklenmiş bir kadın portresine iki saat boyunca bakmak, küresel ısınma görmemiş buzul misali, entel kadın pozları kesen gwyneth paltrow'un ordan oraya salınmasına anlamsız bakışlar atmak, filmin sonuna kadar bi paket sigara tüketip sinir küpüne dönmek istiyorum''diyorsanız kesinlikle izleyin!
der ki;

"We're not even two people. Even before we met, we were just these two halves, walking around with big gaping holes in the shape like the other person. And when we found each other we were finally whole. And then it was as if we couldn't stand being happy so we ripped ourselves in half again."
sylvia gibi bir kadına haklısızlıktır.

kıskançlık yüzünden, bencilce ölüme giden bir kadın
olmayan bu kadına bu "gerzek" yorum haksızlıktır.
tanınmayan sylvia.
ben bir sylvia saint bilirim gerisi ne tanır ne de tanımak isterim.
(bkz: sylvia saint)
(bkz: sylvia plath)
okuma bilenler için.
(bkz: sylvia ji)
Kedimin adı. (bkz: kara kedi)
yazar sylvia plath ve yine yazar ted hughes ile ilişkisinin anlatıldığı "yazmak" konulu bir film. kıskançlığın, yazamama ve yazdıramama üzerinde etkisi, güzel bir ilişkiyi yok etmesi hatta öldürmesi üzerine.

meraklısına yazmak konulu bazı filmler;
http://www.bagimsizsenary.../56367e8c0cf23796cd883183
benim almak isteyip te alamadığım nicki alan, ''bu kullanıcı adı kullanılmaktadır'' gibisinden bir ibareyle karşılaşmamı sağlayan yazardır. içten içe kin besliyorum kendisine. ilk fırsatta ayağını kaydırmak için pusudayım.