bugün

Tam ismi Silvia Horvathova olan güzel bayan..Bu arada Zaga değil Makina ya konuktur kendisi
sylvia plath'in hayatını anlatmaya çabalayan 2003 yapımı yönetmenliğini Christine Jeffs başrollerini Gwyneth Paltrow ve Daniel Craigin oynadığı film..
sylvia plath-ted huges ilişkisine, sylvia'yı popüler sinemaya maymun ederek değinmiş de olsa izlenebilir film..

''sylvia'yı anlama yetisinden uzak bir güruhun zırvalarını izlemek istiyorum, sylvia'yı anlamamak istiyorum, göz nizam ayarı olmayan ressamlarca çizilmiş, zaafları, kıskançlığı, verimsizliği yüzünden intihara sürüklenmiş bir kadın portresine iki saat boyunca bakmak, küresel ısınma görmemiş buzul misali, entel kadın pozları kesen gwyneth paltrow'un ordan oraya salınmasına anlamsız bakışlar atmak, filmin sonuna kadar bi paket sigara tüketip sinir küpüne dönmek istiyorum''diyorsanız kesinlikle izleyin!
der ki;

"We're not even two people. Even before we met, we were just these two halves, walking around with big gaping holes in the shape like the other person. And when we found each other we were finally whole. And then it was as if we couldn't stand being happy so we ripped ourselves in half again."
sylvia gibi bir kadına haklısızlıktır.

kıskançlık yüzünden, bencilce ölüme giden bir kadın
olmayan bu kadına bu "gerzek" yorum haksızlıktır.
tanınmayan sylvia.
ben bir sylvia saint bilirim gerisi ne tanır ne de tanımak isterim.
(bkz: sylvia saint)
soy adı olmayan ama herkes tarafından bilinen bir kadı yada öyleymiş . tarkan gibi sting gibi seal gibi sadece adı olan soyadı olmayan bir kadınmış.
(bkz: sylvia plath)
okuma bilenler için.
(bkz: sylvia ji)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.