bugün

sayının manidar olduğu harcamadır. suriyelilere harcıyoruz size de 31 kalıyor gibi.
zıknabıt yesinler.

zıknabıt : adana dili ve edebiyatı'nda " zehir gibi acı " anlamında kullanılandır.
(bkz: suriyelilere 31 milyar euro harcadık)
4 kişilik bir aileye yaklaşık olarak 7750 lira ekstradan yük demektir.
31 x 5 = 155 milyar tl yapar.

155 milyara neler yapılır ?
sorulması gereken soru budur.

ben bu soruyu sormuyorum. olayın özeti olan bir twit bırakıyorum.
görsel
Ekoniminin buhrana girme sebeplerinden sadece birisinin itirafı.
Anasını satayım sanki Kanada'da yaşıyormuşuz gibi nasıl rahat davranabiliyorsunuz? Suriyelilere yapılan yardımı eleştirmemiz Suriyelileri sevmediğimiz anlamına gelmesin. Hümanist her insan Suriyelilerin durumuna üzülür ve yardım edilmesini doğru bulur zaten. Olay kendi vatandaşları açlık sınırının altındayken bunca yıl hiçbir şey yapmamış hükumetin, sırf oy gelecek diye 150 milyar tlyi Suriyelilere harcaması. ikiyüzlülüktür bu. Yoksa Suriyelilerin boğazından geçen lokmalarla değil bizim işimiz.
0:00 1:04
Haram olsun.
31 olsanız çekilmezsiniz, orospu çocukları.
ne hakkım geçmişse haram olsun.

çoluk çocuğunuzun canından çıksın.

suriyelilerin değil akabelilerin.
sonra "doların yükselmesinin sebebi ekonomimize dış odakların, üst akılların yaptığı sabotajlardır..." filan falan!

sen hesapsızca para harca, daha da kötüsü paran olmadığı için şikayet ettiğin o odaklardan borç alarak harca, sonra oymuş da buymuş...
ondan sonra para bitince şeker fabrikalarını sattık, varlık fonunu boşalttık, işsizlik fonundaki paraları da yedik.
şimdi götümüzü parmaklıyoruz.
Bunlardan sonra gelecekler ne yapacak onu çok merak ediyorum.
bu kadar cari açık varken bir de üzerine bu kadar ağır bir ''yardımseverliğe'' koşmak çok da normal gelmiyor bana. normal gelmediği gibi inandırıcı da gelmiyor.
Iyi bok yediniz. Ha bu cehennemin limiti olsaydı bunlar gibilerinden bize asla sıra gelmezdi. Neyse hak ettiginiz gibi yönetilmeye devam.
haram zıkkım olsun hepsine denilesi gereksiz harcamadır.
Sübliminal mesaj içerir.

Siz hala otuzbire devam.
31 milyar ama ben sadece dilenirken görüyom suriyelileri sokakta uyumak onlara zevk mi veriyor yada cok az maaşa sabah aksam çalıştırılıyorlar nereye gitmiş bu 31milyar?
harcanan buysa
gördüğümüz nedir?
suriyeli zenginler aynı hayat standartını sürdürüyor.
suriyeli ihtiyaç sahibi aileler hala sokaklarda, çocuklar sersefil, aileler mağdur. bu kadar masraf edilmiş görünmüyor.

hangi suriyelilere yardım edildi ki acaba?
her sabah bulunduğum ilin adliyeye giden en bilindik yolunda seyrediyorum. hiç şaşmaz 8 de çıksam evden sabah trafiği derken en geç 8.30 da büroda olurum. bu yarım saatlik dilim içerisinde merkeze indiğim vakitte yol kenarında duvar diplerine çökmüş gelen geçen büyük küçük hiç fark etmez kadınlarımızı kızlarımızı izleyen, arkadasından laf atan, gülen, bazen yollarına çıkan, çoğunlukla arkasından takip eden insanlar bunlar. suç işliyorlar yargılayamıyorsun, taciz ediyorlar durduramıyorsun, çalıp çırpıyorlar engel olamıyorsun üstüne bir de haraç kesmeye başlamışlar ki durum zaten vahim halde. şimdi siz söyleyin benim canımı dişime takarak çalışıp kazandığım paranın vergisi neden onlara milmem kaç milyonluk yardım olarak gidiyor ? haram zıkkım olsun. sen daha kendi ülkendeki aç ve açıkta olanlara sahip çıkamıyorken, kendi vatanını savunmaktan aciz olan adamlara yedirme derdi nedir?
Kaç para almıştı rte Balkan rotasından ? 3 milyar mıydı ?
Güzel iş . Avrupalıların harbiden aklı çalışıyor .
bana öyle geliyor ki paranın çoğu tek bir suriyeliye akmış.

(bkz: ben suriyeliyim eşim arap)

yok ya böyle değildi bu.
31 milyarı ceplerine dolduran politikacıların yalanı, 31 milyar euro ile ne yapılabildiğini bilmiyor muyuz sanıyorlar,

T: büyük hırsızlık.
yani 3 milyon kişiye her ay 1500 lira yardım yapılmış. ekmek elden su gölden hesabı 3 yıldır 3 milyon suriyeli ayda 1500 lira almış devletten. vay mk bizde kyk borcu ödemek için saati 6 liradan çalışıyoruz.