Mülteci değil sığınmacı.
Esed'den kaçtılar burada depremden kaçamayacaklar. Depremden kaçsalar Corona'dan kaçamayacaklar. Finansal kriz de var.

Şanslarına Türkiye'nin en iyi yılları denk geldi. Bundan sonra öyle olmayacak muhtemelen.

Not: artık gitmeleri lazım. Bahsettiğim finansal krizin başlıca nedenlerinden biri de bu mültecilerdir.
Katliamdan kaçan kardeşlerimizdir. Onları basit işlerde istihdam etmemek hükümetin ayıbı. Keşke uygurlar da kaçabilse idi.
Bu övgü yağdıranlar kaçına bakıyor çok merak ediyorum. Mezhep konusuna hiç girmiyorum.
bazıları sessiz sedasız hepsi kurşuna dizilmeli demiş. hatta bu dünyada yaşamayı haketmiyorlar demiş. peki nereden geliyor bu kin ve nefret hiç merak ediyor musunuz? mesela osmanlı devleti'nde hangi millet nerede çoğunluksa orada kendi devletini kurabilecek diyen ingilterenin bu sözünün arkasından kurtuluş savaşı'nda cephede devletini savunanların eşlerine, kızlarına, annelerine tecavüz edip evlerini yağmalayarak katleden mezhep faşisti sivas koçgiri aşiretini ve kendi mezheplerinden olan diğer aşiretlerle bize yaşattıklarını biliyor musunuz? evet, koçgiri isyanı'ndan bahsediyorum, hani şu şahkulu, celali isyanını yapanlarla eşdeğer canilikte şeyler yapanlardan. en azından şu yollayacağım linke bakarak bir şeylere daha geniş bir açıdan bakabilirsiniz. ama lütfen bakın.
bknz.(#42869636)
ülkemizde, hırsızlık, kavga, küfür, hakaret, tacizcilik gibi gibi daha bir çok olay bu pisliklerden çıkmasına rağmen, halâ bunları savunan türk vatandaşlarına ne demeli? yok onlar da insan, işte savaş var, onlara da yazık bilmemne. değil arkadaş. kendi ülkesinden göt korkusuna savaştan kaçıp, bizim ülkemize sığınıp, ülkemize, vatandaşlarımıza pislik yapanlar benim için insan değildir. defolup gitsinler artık diyeceğim, ama yok arkadaş. gitmiyorlar, sülük gibi yapıştılar lan. onlara da hak veriyorum ha. rahatlığı gören hangi insan gitmeyi ister? pardon insan dedim, ama bunlar sadece insan müsvettesi.
görsel
https://eksiup.com/v/394885622

ülkemizdeki ak kefenli ümmet kardeşlerine tokat gibi sözler sarf etmişlerdir. üstteki linke tıkla tıkla seninde hoşuna gidecek korkma.

görsel
Koronavirusune karsi umursamaz tavırlarıyla insani hayrete düşürenlerdir. Birbirlerine sarilmalarindan tokalasmalarina hatta sakalasmalarina kadar sanki dünya dışı yaşam surmeleri ciddi ciddi sıkıntı meselesi.

Belki kendilerine olan guvenleri olabilir. Belki gencliklerine guveniyorlar da olabilirler. Fakat bari Her gün içiçe yaşamak zorunda olduklari bizlerin haklarina saygi gostermelerini rica ederiz. Sizler belki bu sekilde mutlusunuz ama kendi adima ben degilim. Sizlerin bu konudaki umursamazliginiz beni rahatsiz ediyor.
Bu orospu çocukları ülkeye giriş yapmadan önce dolar 1.60 tl'ydi şimdi ise 7.05.
Elbette doların 7 tl olmasının tek nedeni onlar değil ancak en büyük nedeni onlar.
mülteci değil artık ülkemizin insanları yani kardeşlerimizdir.
eğer gram hakkım varsa helal olsun kendilerine. benim canımdan alıp onlara versin tüm yüce spiritüal güçler. ben onların kanı, canı için varlığımı armağan etmeye razıyım. bu insanların çektiği acıları göremeyen sözde hümanistler utansın. ben bu insanların için kanımı, canımı vermeye ve onlar için canlı kalkan olmaya hazırım her an. bunu ciddi anlamda söylüyorum. o kadar seviyorum kendilerini. çünkü osmanlı dönemi şahkulu, celali, koçgiri isyanlarını yapanların tüm iran devşirmesi şiileşmiş torunları bu insanlardan nefret ediyor ama siz anlamıyorsunuz. hatta biz bu adamlar sayesinde iran'a bağlı özünü kaybetmiş türkçe bilmeyen bir topluluk olmaktan kurtulduk.

(bkz: beşar esed halkını bombalayan bir haindir/#43236879)

bu adamlar ilk geldiğinde w.h.t. squires yalanı çıktı ilk olarak sosyal medyada, savaşmıyorlar denildi ama en azından bir akrabaları, tanıdıkları suriye türkmen ordusu, suriye milli ordusu ve de hamza özel kuvvetler tümeninde bizimle birlikte savaşıyordu. hatta barış pınarı harekatı'nda 250 şehit verdiler, şuan içimizdeki 250 mehmetçik sağ ise bu insanlar sayesinde.

yok kendi ülkesini kurtardı, kendi ülkesi için savaşıyor zaten demeyin. adamlar hep önden canlı kanlı kalkan oluyor bizim birliklerimize.

şuan libya'da bile binlerce suriyeli şehit kardeşimiz var bizim için orada canını veren. şu saniyede bile savaşıyorlar.

ayrıca bu insanlara karşı aşılanan nefretin asıl nedenini tarihsel olarak açıklamak istemiyorum ama milliyetçilik duygularımızla oynanarak konsantrasyonumuzu yaşadıkları acılar yerine onlara nefret aşılamamız için kullanan mezhep faşisti bir kitle sözde atatürkçü vardı. hani bu atatürk'ün ismini kirletenlerden...

adamlara savaşın diyorsunuz savaşıyorlar görmezden geliyorsunuz, gitsinler diyorsunuz gidiyorlar hala laf ediyorsunuz. ben bunda farklı bir neden aramayanlara şaşıyorum.

sanki iran kökenliyiz, sünni araplardan şii olduğumuz için nefret ediyoruz gibi davranmayı bir kenara bırakıp onların acılarını anlayabilsek her şey daha güzel olabilirdi aslında.

bir diğer yalan ise suriyeliler bizim ekmeğimizi yiyor, 1800 tl maaş alıyor yalanı...

türkiye'de kiraya verdiğim bir evde suriyeli bir aile yaşıyor, aslen türkmen kökenli, bayağa kültürlü bir aile, aile babası mühendis, iskandinav gibi bembeyaz ten renkleri var, hiç kira ödemeyi geçiktirmediler, türkiye doğumlu kiracılarım ise hep geciktiriyor ama bundan 6 ay öncesinde 1500 tl'ye bone-galoş paketlemede çalışıyordu adamcağız.

e o zaman ben türkiye'deyken 1000 tl maaşa çalıştırılan suriyelileri, çırak diyerek saati 5 tl'ye çalıştırılan suriyelileri, bodrum denmeyecek mağara kıvamında evlerde 900 tl'ye kirada oturan suriyelileri görmezden geleyim de manipüle ettiğiniz zavallılar gibi saldırayım öyle mi?

insanların milliyetçi duygularıyla oynayıp zaten doğuştan milliyetçi olan bizlerin konsantrasyonunu başka yöne çekerek bu insanlara acımamız, üzülmemiz gerekirken nefret etmemiz sağlandı aslında.

adamlara sürekli saldıran iftira atan kitle yüzünden bunların oyununa gelen sürü psikolojisi mağdurları da işin içine katılınca adamlar türkiye cumhuriyeti'nde yaşayan her 3 kişiden 2'sinin kendilerinden nefret ettiğini sanar oldu. tek nedeni ise mezhep faşisti bir kitlenin sevgili esadlarının bu insanları babasının yaptığı gibi dört duvar arasında sıkışmış bir şekilde katledememesiydi. inandırıcı gelmiyor biliyorum, çünkü bize imkansız geliyor bu kadar mezhep faşisti olmak. ama soruyorum. "idlib'ten gelenlerin tamamı terörist" derken, esad'ın öldürdüğü milyonları görmezden gelenler kimlerdi?

burada uzun bir şekilde babasının yaptıklarını anlattığım bir entry yazdım ama kimse umursamadı. görse de görmezden gelindi. neden? çünkü onlar "sünni araplar" idi. "muaviye soyları" "yezid torunları" diyen mezhep faşisti kitle atatürkçülük maskesi altında milliyetçi duygularla oynarken tek düşündükleri tabii ki onların "çomar, arap, yobaz, koyun" dedikleri mezhepten olmalarıydı... bu arada ateist bir atatürk ve vatan sevdalısı olarak bu yapılanları uzaktan izleyen ben "keşke tarih bilmeseydim de bunların oyununa alet olsaydım, zaten durduramıyorum bu atatürkçülüğü maske olarak takınan mezhep faşistlerini" diyerek üzüldüğümde oldu.

keşke benzeri başımıza gelse de onların halini anlayabilsek.

ayrıca nefret nefreti doğurur. bu adamlar bizim ülkeyi nasıl bundan sonra nasıl beğensinler?

sonuçta adamlara insan gibi mi davrandılar? bin bir yalan ve iftirayla adamlara karşı nefret aşılayan bir kitle vardı. w.h.t. squires gibi yalanlarla halkın milliyetçi duygularıyla da oynayarak konsantrasyonunu onların çektiği acılar yerine nefret aşılamak için kullanan şu herkese "çomar, yobaz, arap" diyen dhkp-c mezhep faşizmi kafasındaki kitle...

başımıza benzeri bir olay gelse aramızda avrupa vatandaşlığı olmayanları alacak tek bir ülke yokken bu kadar kin ve nefret dolu olmanız bizlerin sahte hümanizminin ve misafirperverliğinin kanıtıdır.

dünyada tek bir avrupa ülkesi görmemiş teni, bakışları ortadoğu kokan insan kitlelerinin bu insanlardan nefret etmesi olayını bir türlü anlamadım.

çok saçma. ama bir dakika ya dünya'da tek bir dostu olmayan ülke türkiye'ydi değil mi? e haliyle ezecek birilerini buldu halk içindeki bu yalnızlığın acısını türkiye şiilerininde sürü psikolojine uyarak çıkarmaları pek normal. doğru.

babasının yaptıklarını biraz olsun okumak isteyen olursa da uzun uzun yazdığım entry'i bırakacağım. bakın isterseniz. buraya kadar okuduysanız da teşekkür ederim.

görsel
savaştan kaçarak geldikleri ülkede dur durak bilmeden ürüyorlar burada http://www.esasbilgi.com/...yeli-say%C4%B1s%C4%B1.jpg yer alan rakamlara göre ilerleyen yıllarda sayıları çok daha büyük rakamlara ulaşacak gibi duruyor.
corona sayesinde gündemden düşen konudur.

akp en son "10bin suriyeli ülkemizi terk etti" falan diyordu. an itibariyle ülkede 3 milyon 583 bin suriyeli mevcut, kendilerine 40 milyar dolar harcama yapmışız.

öte yandan pandemi süresince kendi vatandaşlarına sadece 10 milyar tl yardım yapması da ayrı bir konu.
1998 senesinde savaşın eşiğine geldiğimiz ülkenin halkına bu kadar yardım yapılması. Hatta ülkeye alınması çok yanlıştı. Alıyorsan bile avrupa kapılarını ilk günden açık bırakacaktın. Bu adamlarda bu ülkede durmayacaklardı zaten. Artık avrupa kapılarını açsa bile hepsi burada yuvasını kurdu daha gitmezler... alırken avrupa ilede konuşmadık hiç. Alıp avrupaya para karşılığı koz olarak kullandık. Bu hataları çocuk bile yapmazdı ama gel görki devletin başındakiler yaptı
Sahi sınırdaki mültecilere ne oldu? Kapıları açtıydık. Üstüne corona geldi tek satır haber yok.
Zamanında PKK'yı besleyip büyüten ülkenin vatandaşlarıdır.
Avrupa'ya geçmeye çalışınca türkiye ne beh salak saçman ülke avrupada kral gibi yaşayacağım derler yunanistan'dan odunu yiyince türkiye tek vatan diye bu sefer de rrr yaparlar. Böyle de dönektirler çoğu.
ülkeyi 10 yılda mahveden bakterilerdir.
öyle ki doğum oranları kürtleri bile geçmektedir siz düşünün 20-30 yıla neler olacağını.
artık suri kökenli vatandaşlardır.
virüs bir bunlara yaradı, arada kaynadılar, millet canının ve malının derdine düşünce.

lübnanda bile hiç türkiyeye gelmemiş surilere vatandaşlık verilmeye başlanmış. 2023 te oy kaybını belki böyle kapatırız düşüncesindeler.

bunları alan, alınmasını savunan herkes haindir.
Beyler bi 10 yıl sonra yönetimi devralacaklar din kardeşlerimiz.
yavruluyolar ilerde Türkiye'yi içten fethetcekler.
Kış geliyor umarım başlarını sokacak bir yer bulurlar.
Türkiye gibi devlet mi olur Avrupa on numara burada her şey pahalı deyip Yunanistan'dan paparayı yiyince tekrar Türkiye'ye gelip vay vay vay Türkiye can can diyecek kadar da alçakgönüllülerdir. Evet.