bugün

yeni bir broadband atağı. tellcom firmasından geliyor. eğer başarılı olursa türkiye' de adsl sektörü kapanacaktır.

http://www.superonline.ne...ler/fiber/superfiber.aspx
http://www.tellcom.com.tr...t-hizmetleri/quiknet.aspx
100 mpbs internet hızını, 2 yıl boyunca kullanacağınızı taahhüt ederseniz 109 ytl ye size sunan tellcom hizmeti.
Bu hız ile 7-8 sn de bir dvdrip film indirilmesi mümkündür . Günümüzde 36 mpbs hıza sahip üniversite internetine sahip olanların : "offff yazık şu adsl abonelerine" , "baksana bir filmi 2 saatte indiriyor" , "benim internetim seninkinin 36 katı" gibisinden tt adsl abonelerine acınası laflar artık suya düştü dedirtecek olay .

Devir değişmiştir artık , devir adsl kullanıcılarının üniversite internetine sahip olan kullanıcılara laf atması devridir : "lan üniversitede kalıyorsun daha 36 mpbs internetin mi var?" , "lan benim internetim senin internetinin 3 katı" , "ben bir filmi 7 saniyede indiriyorum , sen kaç dakikada ?" ... Kısacası tebrik edilesi olaydır , her adsl kullanıcısının bu olayı incelemesi tavsiye olunur . Tebrikler tellcom ...
hızla yaygınlaşan, türk telekom'u batırmasını istediğim ve yapacak gibi gözüken tellcom
hizmeti.o kadar hızlı yaygınlaşmaktadır ki öncelerde bahçeşehir ve ataşehir de başlayan hizmet 1 yıl içinde beylikdüzü ne kadar gelmiştir.
evimin önünde kablosunun olduğunu öğrendiğimde sevinçten köpeğimi öldürdüğüm, en yakın zamanda edineceğim internet hizmeti. 100mbps internet olanağı sunmaktadır. hesaplarıma göre 100mbps ile 600mb lık bir dosya internetten 60sn de falan iniyor. 50 de olabilir tabi bu. o civarda yani.
biraz daha fazla bölgeyi kapsasa paraya para demeyecek adsl 2 hizmeti.
kendisini edinmiş olmama rağmen internetin hızında hiçbir değişiklik göremediğim tellcom hizmeti. * *
adana'ya bu yuzyilda gelmeyecek olan hizmet * hani olurda 2009 içinde gelirse birakin bu entry'i, gidip sunucunun harddiskini yerim.
ilk 2 ay 10 mbps kullanmamı sağlayarak hatlarını tehlikeye atmış şirket. ya benim gibi adama verilir mi bu internet hızı? hı?

ayrıca zamanlamasından dolayı kendilerini kutluyorum. 1 tb * hard disk aldığım güne denk getirdiler.

1 haftanın bilançosu ağır oldu; 200 e yakın film ve 50 ye yakın oyun indirdim. korsan tezgah açacak kıvama geldim. kendilerini öpücük yağmuruna tutmak istiyorum. çok memnun ettiler beni.
eğer kapsama alanını genişletirse türk telekom'un eceli olacaktır.
100 mb sınırsız 129 tl'dir.

http://www.tellcom.com.tr...cretlendirme/quiknet.aspx
superonline ile birleşmiştir.

(bkz: superonline fiber internet)
20 mbps limitsiz interneti ayda 69 TL'ye veren, ama bize vermeyen internet servisi! Verin artık şunu, genişletin kapsama alanınızı! Bıktık TTNet'in 1 mbps kesintili adsl'ine ayda 49 Lira vermekten!
(bkz: quiknet)
Dünyanın en hızlı interneti.
Şu an itibariyle yalnızca toplu konut bölgelerinde hizmet verecek,100 Mb hıza ulaşabilen fiber teknolojili internet.
Bir anlamda Turkcell Adsl diyebiliriz.Turkcell belli bölgelerde yer altına milyonlarca dolar ödeyerek fiberoptik kablolar yerleştirdi, ve bu kablolar apartmanların giriş katına yerleştirilen switchlere bağlanıyor. Bu switchlerden de apartmandaki dairelere kablo çekilmek suretiyle özel bir modem aracılığı ile sizi internete bağlıyor.Ücretsiz modem,kurulum ve sınırsız ücretsiz teknik servisi var.
çeşitli sitelerde, forumlarda, sözlükte; hakkında olumlu olumsuz bir çok yorum okuyup, en sonunda bağlattığım süper fiber muhteşem internet. bir telefonla, bir kaç saat içinde, hiç ücret ödemeden hıphızlı internete kavuştuğum tavsiye edilesi hede.
"sizin sitenize de fiber kablolar döşeyelim, altyapı kuralım böylece daha az paraya daha hızlı internet kullanın" önerileri, sitemizin yönetim kurulu tarafından reddedilen internet şeysi.

ulan babam ilk söylediğinde böyle böyle geldiler şu anda görüşüyorlar diye ne kadar sevinmiştim oysa ki.. neymiş, sitede inşaat olurmuş, yerler kazılırmış, gerek yokmuş.. kafam girsin böyle yönetim kuruluna, ttnet'in dandirik adsl hattına 49 lira vermeye devam..
yakında kullanmaya başlıyacağım hizmettir. sözlüğe özel torrent tracker'i ve ftp sunucusu kurma ihtimalim bile vardır.
bursa'da, yeşilşehir'den sonra ikinci olarak nilüfer ilçesinde kullanılması muhtemeldir.
istanbul, fatih'e 2010 yılının ilk yarısına kadar bireysel hizmet(apartmanlara) verilmeyeceğini öğrendim bugün. optik kablolar kapının önüne geçen senenin nisan ayında döşendi, bi yıldır boş boş yatıyor. eğer fatih'te bir sitede oturuyorsanız bu servisi almak için elinizden geleni şiddetle yapmanızı tavsiye ederim.
bu hızlı internetin sayesinde 9 saniyede mp3, 1 dakikada videoclip, 23 dakikada film indirebiliyorum.

mesela içeri gidiyorum, mısır patlatıyorum, tuzluyorum, tabağa koyuyorum, bir bakmışım ki o çok izlemek istediğim film inmiş. hem de ucuz. oh mis.
az önce telefonuma çektiği mesajda sel nedeniyle bağlantıda kesinti olabileceğini söylemiştir. sonra özür falan da diledi. aldım bi alt dudak affettim.
Fiber internet hangi bölgelerde hizmet veriyor?
Fiber internet hizmeti Türkiye'de hızla yaygınlaşmaktadır.
Ankara'da
Oran, Batıkent, Çankaya, Eryaman, Söğütözü-Çukurambar, Yenimahalle, Çayyolu, Bilkent
istanbul'da
Ataköy, Ataşehir, Bahçeşehir, Başakşehir, Beylikdüzü, Boğazköy, Çekmeköy, Çengelköy, Esenler, Halkalı, içerenköy, Kemerburgaz, Sarıgazi, Soğanlık, Soyak-Göztepe, Taşdelen, Topkapı, Ümraniye
izmir'de
75.Yıl, Buca, Kuzey Mavişehir, Mavişehir
Bursa'da
Yeşilşehir

şu an için sadece buralarda hizmet vermektedir.
ilk başlanılan yerlerden biri olan Ataşehir'in bazı bölgelerini hâla kapsamayan Superonline & Tellcom hizmeti! Yeter lan bıktım TTnet'e 49 TL bayılmaktan. Temmuzdan beri 1 ay sonra gelecek diye oyalıyorlar!
güncel Önemli Başlıklar