bugün

10. sezonuna an itibariyle başlayacağım dizi. hayatımda bu kadar çok ölüp dirilen karakterler görmedim. dizideki can sıkıcı iki noktadan birisi budur. bir diğeri ise her sezon mutlaka dean ile sam in yolları ayrılıyor. senaristin takıntısı var sanırım bu konuda.

ama bu dizi sırf sezon sonu bölümlerinde çalan kansas - carry on wayward son şarkısı için bile izlenir. eskiden dean' in chevrolet' te ne güzel glam glam müzikler çalardı. herhalde son dönemlerde justin bieber' cılar artınca "artık müzik çalmayalım abi bebeler bilmez bu müzikleri" demiş olmalılar ki artık çalmıyor.
son bölümde dean in ergen haline geri dönüşü aşırı komikti. hele de şu sam le yaptığı konuşma
sam: noldu
dean: motele gelirken bindiğim otobüste taylor swift in bir şarkısı çalıyordu ve hoşuma gitti sam, çok hoşuma gitti.
nasıl bir dizi olduğu merak konusu. yorumlara bakarak diyebilirim ki 4. sezondan sonra kötüye giden, türklerdeki gibi 100 sezon çekelim amua goym açgözlülüğü yüzünden 10 sezon çekilmiş bir dizi izlenimi bıraktı bende.
aslında dördüncü sezon ve sonrası daha iyi olan dizidir. gerçi 9. ve 10. sezonları savunamam.
Şeytanların, meleklerin insanoglu ile kanka olduğu, ölenlerin cennet, cehennem, araf gezdikten sonra canlari sıkılıp tekrar dunyaya dondukleri fantastik bir dizi.
en iyi sezonu 5. sezondur. mahşerin dört atlısı, gabriel, lucifer.
iyiden iyiye boka saran dizi. halbuki 8.sezon gayet güzel başlamıştı. demon dean bir sezon götürürdü, en kötü kabil markla bir sezon vahşet içerebilirdi. sıçtılar sıvayamıyor senaristler. nereye varacağı belli değil. eski bölümlerin hatırına izliyoruz.
Son bölümüyle (bkz: the james gang) (bkz: ashes the rain and i) gibi güzel bir şarkıyı hayatıma sokmuş, ikinci dövme olarak da anti possession yaptırmama vesile olacak dizidir.
Izlemeyenler ergen dizisi diye bok atsınlar.
ne kadar severek takip ettiysem de (teee ilk sezonundan beri) artik kabak tadi vermeye baslamis dizidir. bitirsinler diye bekliyoruz ama elemanlarin en iyi yaptigi sey oldukten sonra dirilmek. su tanriyi bi bulup öldürseler de biz de kurtulsak, diye düsündügümdür.
dizi öyle bir hal aldı ki, kimin amacı ne? kim iyi? kim kötü? şeytanlar aslında iyiler mi? aslında melekler kötü mü? tanrı var mı? var ise nerede? neden hiç bir şey yapmıyor? Sam ve Dean ölümsüz mü? kabil'in mührü ne olacak? .....

işler iyice karıştı artık. tabi yine de supernatural'sız olmaz ama kafamda da deli sorular.
ulan eskiden gün saydığım dizinin dün yeni bölümü çıktı unutmuşum izlemeyi. son sezonda biraz sapıtan dizi. ama yine de vazgecilmezim cunku cidden hayatimi bi nebze de olsa değiştiren dizi.
Çok sevdiğim bir dizi. 2012 den beri takip ettiğim. Ama aptal gibi paylaşımcı bir insandım. Ve bu diziyi ailede herkese yaydım. 24 saat spn oynuyo evde O zaman amk. Kuscaktim ama sıkılmıyorum da aşıktım diziye. En son eroin gibi ablamın sabah akşam verdiği diziyi aniden kesmesi ile yokluğa düşüp ulan izlenesi değil mi idi acaba dizi o sıkıldı ise bende sıkılmalıyım düşüncesi hakim olunca model ya amk bende izlememeye başladım. çobanım ya o benim. Bildiğiniz koyunm.
Ghostfacers adında yan dizisi vardır. Yerim.
10. sezonunun içinde olan, bittiği zaman herkesin gerçekten büyük bir boşluğa düşeceği dizidir. o kadar alıştık ki biz düzenli izleyicileri olarak, artık bittiği zaman ne yaparız bilememekteyiz. herhalde en kötü palyaçolu bölümlerini bile 500 kere izleriz. 2 başrol 2 de yardımcı baş rol var dizide ve hepsi erkektir. benim adamlarım castiel, dean, crowley, sam şeklinde gidmektedir. castieldeki oyunculuk hiçbirinde yoktur abi, dean karizma, crowley espiri ve sam de asiliğiyle ön plana çıkmaktadır. inşallah ben ölmeden bitirmezler diziyi.
Lisede 1 de izlemeye basladiğim efsanevi dizi ilk iki sezon sam'e aşiktim 3 ten sonra dean'i cekici bulmaya basladim. Kisacasi diziyi bu ikisi yürütüyor denebilir. Konusu baymistir. Bitmesi gerekir.
11. Sezon içinde anlaşıldığı haberini aldığım efsanevi dizidir. Her ne kadar aynı olaylar tekrar etsede sıkmamayı başaran ender dizilerdendir.
baymıştır efendim. dakikasında izlerdim eskiden. şimdi 4-5 bölüm geriden geliyorum. zaten topu topu 3 dizi takip ediyorum. the walking dead, supernatural ve south park. south park final yaptı aylardır yok. supernatural baydı. kala kala twd kaldı. o da bitecek, ne yapacağız lan. Son of anarchy izlerim belki.

edit: 4-5 sezon değil bölüm. o kadar da baymadı canım.
5. sezonunda zirveyi görmüş bir dizi olarak 10. sezonunda bayması normaldir. ancak kurtlar vadisi pusu gibi olmadan bırakması gerekmektedir.
artık bitsede gitsek dediğim dizidir. sırf lan bu kadar izledim bari sonunu getireyim diye 3 sezon daha izledim. herkes de sırayla öldü öldü dirildi yeter artık dedirtir adama.
Çok uzun olduğu için başlamaya korktuğum dizi.
Karakterlerin tarzlarıyla, müzikleriyle efsane bir dizidir.
yıllardır izlediğim efsane dizi. cidden baya anılarım var bu diziyle. ama 6 7. sezonlar gibi 10. sezonda çok durgun geçiyo ve sıkıcı. fragmanlarda baya güzel gibiydi.

--spoiler--
şu yeni gelen biri var ya dean i öldürmek isteyen heh o konuyu uzatmaları gerekirdi bence.
--spoiler--
10 yıl gibi uzun bir süredir devam etse de alışkanlık yaptığından bırakamadığımız dizidir.

belki de sırf alışkanlıktan izliyoruz. yoksa bir dördüncü, beşinci sezondaki hareketlilik ve heyecan yok.

bir de kendisi yerli ve yabancı diziler arasında takip ettiğim tek dizi ünvanına da sahiptir. bu da etkili olmuş olabilir.
Fena boka saran dizi, olm 4. sezondan sonra adamlar teolojiyi mahfetti lan ne fantastik şeyler oldu çok ciddi söylüyorum her izlediğim bölümden sonra acaba günaha giriyormuyuzdur diye ciddi ciddi düşündüm zaten sonradan bıraktım diziyi bi smallville bide bu sırf diziyi uzatabilmek için güzelim hikayeyi bok ettiler, yavşaklar.
öylesine geçiştirmelik bölümlerle(sezon 10) dönmeye başladı güzelim dizi. klasik taktik, muhteşem bir sezon finali verilecek ve diğer sezon için izleyici elde tutulmaya çalışacak. bakalım bu taktik nereye kadar devam idare edecek diziyi göreceğiz.
güncel Önemli Başlıklar