bugün

entry'ler (27)

mesut süre

Şirket etkinliğinde sohbet fırsatı bulduğum kibar insan.

en sevdiği mevsim kış olan insan

Kışın doğduğum için mi acaba bilmiyorum ama benim bu insan. Çizme giymeyi çok seviyorum ondan da olabilir. Bir de havanın erken kararmasını seviyorum.

yazarların okulda aldığı en düşük not

Fizik2 vize:01 final:03

mutlu olmak için nedenler

Başlığı görünce çok düşündüm de bir sebep bulamadım.

inşaat teknikeri

Mühendislerin sömürdüğü meslek grubudur. Çizim teknikere yaptırılıp, teknikerin 3 katı para kazanılır.

ben bu yazıyı ona yazdım

Ona olan sevgim biraz hastalıklı sanırım. Hatta bizzat o hastalık benim için. Öyle yerleşti ki içime, iliklerime işledi, hücreleri kadar işledi. Bana yer kalmadı bende..

ben bu yazıyı vefat eden kankama yazdım

tam 3 yıl olmuş sen gideli,günler geçmiş yılları sayar olmuşum ardından. 17 yaş sence de ölmek için çok genç değil mi? hafızam berbattır bilirsin ama ne sesini unuttum ne de o son bakışını. Gitar çalmaktan parmaklarım yara olurdu, en sevdiğimiz şeydi birlikte şarkı söylemek. Senden sonra dokunmadım gitara. Teoman'ın 17 şarkısını ne çok severdin, feleğin kahpeliği mi senin hissedişin miydi bilmem 17'nde gidişin..

alınan en güzel intikam

intikam için 1 yıl sabrettim ve o haz için kesinlikle değer.

ben bu yazıyı ağustos böceğine yazdım

bugün ilk kez ağustos böceği gördüm ve ardından bir kedi onu yedi. yani ağustos böceği benim için hep bahçeden gelen sesti, ilk kez görüyorum heyecanlanmışım üstüne doğanın acımasız kanunları hiç gitmedi.

sigara içen kız

benim, biliyorum benim gibi kızları pek kimse sevmez. sonuçta kadın sokakta öldürülebilir ama sokakta sigara içemez değil mi? kadına tecavüz edilir ama kadın sigara içemez,kadın aşağılanır,yok sayılır ama sigara içemez. hepinizin canı cehenneme,sıradaki sigaramı sizin için yakacağım.

dinlenince ağlatan şarkılar

hatırası varsa herhangi bir şarkı ağlatabilir. sözlerini dinlemez,müziğini bile duymazsın bazen; sadece ağlarsın. beni her ortamda, her ruh halinde ağlatan hozan beşir'in gelmiş bahar şarkısıdır. kürtçe bilmiyorum, anlamadığım için belki de kürtçe kısımları sözcüklere dökülemeyenleri anlatıyor gibi geliyor. şarkının en güzel kısmı ' halim çok perişan bağrım yaralı, bu dünyada bir yar sevdim el aldı' . bu sözlerin ağırlığını yaşayan bilir. https://www.youtube.com/watch?v=9BdSPLatZ6s

gergedan mevsimi

Etkileyici,psikolojisi ağır bir film. Filmin siyasi olduğu kadar duygusal yönleri de çok güzel ve derinden işlenmiş. Yılmaz erdoğan'ın aşık olduğu kadının rujunu ağlayarak öpmesi en derin sahnelerden biriydi.

üniversiteye kapak atayım yeter düşüncesi

Üniversitede çalıştığım kadar üniversiteye hazırlanırken çalışsaydım Türkiye derecesi yapardım.

ösym 2015 tercih sonuçları

inönü Üniversite'sini kazanan arkadaşlara yardımcı olunur

sözlük yazarlarının itirafları

sarı filtreli sigara sevmem ama bana seni hatırlattığı için marlboro içiyorum,bira sevmem sen seversin diye bomonti içiyorum. behzat ç. izlerken ağlar mı insan? senin en sevdiğin dizi,ağlıyorum. biz seninle iki ayrı yıldızız; uzaktan bakınca çok yakın, yakından bakınca çok uzağız..

yazarların kabuslarının ana teması

büyük binalarda kaybolmak.

devamsızlıktan kalmak

yerinize imza atacak dostlarınız olduğu sürece başınıza gelmeyecek durumdur.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

it's all smoke and mirrors

arka sokaklar polislerinin uyguladığı şiddet

arka sokaklar polis şiddetini tv yoluyla meşrulaştırmaya çalışan basit görünmesine karşın etkili bir projedir.

sözlük yazarlarının ruh halleri

yere atılıp üstüne iyice basılarak söndürülen izmarit gibiyim, pazarda kaybolan çocuk gibiyim, zayıflarla dolu ilkokul karnesi gibiyim..