1. 1.
  lostu herkesin izlemesi, çok popüler olması ve herkes konuştuğu için hiç izlememe rağmen supernaturali diğer dizimsilerle karşılaştıracak olursam dizinin her şeyiyle harika olduğunu söyleyebilirim. sam ve dean winchester kardeşlerin hikayeleri gerçekten bağlayıcı ve sürükleyici.
  3 ... veys
 2. 2.
  supernatural diyorum.
  5 ... arkadan vermeyen kalmasin
 3. 3.
  ikisi de güzeldir. dağılın.
  4 ... spitneybears
 4. 4.
  (bkz: sözlükteki yaş sorunu)
  2 -2 ... obtainedenslavement
 5. 5.
  supernatural'in eze eze bitiremeyeceği bir rekabet.

  lost, "her şeyi bilimsel açıklayacağız." diye başladı, herkes bilimsel teoriler sundu bla bla. ancak 213123 sezon boyunca olan tek şey, pembe dizi kıvamında kim kimle nasıl tanıştı, nasıl sevişti olayıydı. son bölümlere doğru mısır mitolojisine sararak, bilimselliğin içine sıçtı. tıpkı türk dizileri gibi.

  supernatural ise aynı heyecanıyla tam gaz devam etti. sürekli olarak bir ana konusu vardı ve bu ana konunun yanında bonus kıvamında "yaratık avlamacılı" bölümler ağırlık kazandı. hiç baymadan devam etti.
  3 -1 ... what dreams never come
 6. 6.
  "gelecek yıllarda sam ve dean lost adasına gidip, jacob'u avlayacak" şeklinde şakalara sebep olacak karşılaştırma ...
  3 ... windofchange
 7. 7.
  sincity havasında bir melek şeyan kapışması, bir yandanda değiştirilmeye çaışılan kader, düşmüş melekler ve onların ele geçirmek istedikleri dünyadaki bedenleri, tanrıyı arayan bi melek, zaman yolculukları, hayaletler, cadılar, kıyamet, komik olaylar artık geriye ne kaldı. lost'tan transfer ediliş forvet oyuncusu lusifer'de oyunda...
  e daha ne olsun ?
  2 ... enochian
 8. 8.
  elmayla portakalı karşılaştırıyorsunuz.
  2 ... piyade1
 9. 9.
  adadakiler bir tane black smokela baş edemezken supernatural'de neredeyse her bölüm bir kaç tanesinin icabına bakılıyor.
  adada black smokea karşı kül kullanılırken supernaturalde tuz bu işi görüyor.

  diğer diziler ilk sezonlarıyla adlarından soz ettiriyor, sonraki sezonlarla düsüse geciyor.
  bu iki dizinin ortak ozelliği ise sonraki sezonları ilk sezonlardan daha zekice yazılmış daha başarılı diziler olması.
  bir diğer ortak nokta ise konuk oyuncular.
  black smoke ve beden ele geçirme gibi unsurların yanında supernatural Mark Pellegrino Jon Gries Titus Welliveri adadan transfer edip konuk ediyor.
  seviyoruz ikisini de.
  3 ... elijah snow
 10. 10.
  supernatural lost gibi kafa zikmiyor. izlerken zırt pırt durdurup burda neden böyle oldu diye düşünmüyoruz, dean'in geyiklerine gülüp eğleniyoruz, her bölüm başka başka hoş hamfendiler izliyoruz.

  lakin supernatural'da sadece kafalarına estiği zaman ve sezon sonuna yakın bölümlerde ciddi şeyler oluyor ve ana hikaye ilerliyor, geri kalan bölümler monografik bir düzen içerisinde basit olaylardan örülüyor. lost'un ise her bölümü dolu.
  3 ... mauro