bugün

lost'un jacobu ve yakışıksız oyuncu....
Lost'a oynamasıyla bir anda yıldızı parlayan kişidir kendisi. ne zaman bir şey seyredecek olsam karşıma çıkmakta. The Mentalist'in yeni sezonunda bile 1 bölüm oynamıştır kendisi. Geçen de Ghost whisperar'da karşılaştım. Supernatural'ı söylemiyorum bile.
65 doğumlu olup hiç çaktırmayan oyuncudur. ayrıca * *.
dexter'da rita'nın eski manyak kocası rolünde de karşımıza çıkmıştır. yakışıklıdır kim ne derse desin. severek izliyoruz ama her yerde karşımıza çıkmasın. jacob'ın bir karizması vardı, yok etti gibi oldu.
böyle tabirleri pek sevmem ama karizmanın allahı olan adam. bi erkek olarak takdir ettim doğrusu. umarım gelecekte bi gay olarak takdir etmem.
heroes adlı dizide de oynamıştı vakti zamanında.
dexter'da paul bennett karakterini canlandırmış olan 9 nisan 1965 doğumlu aktör. yaşını hiç göstermiyor.
çok karizmatik bir oyuncu. ne zaman bir dizi izlesem karşıma bir şekilde çıkıyor. lost'taki o bayık bakışlarındaki babacanlık hala gözlerimin önünde. böyle bütün dizilerde oynaması beni korkutmuyor değil, hayat bu bir bakmışsın adam arka sokaklarda komiser olmuş.*
"sen ne tatlı, tavşanla geyik arası bişeysin, besleyeyim mi ben seni evde?" demek istediğimdir. o nasıl bir karizmadır, o nasıl bir oyunculuktur, o nasıl bir imdb'de bak bak bitmeyen oyunculuk özgeçmişidir...dizi olarak en son being human'ın usa versiyonunda vampirlerin başını canlandırmıştır. kadınların efendi adam yerine piç adam tercihlerini haklı çıkaracak düzeyde kötü adam performansı sergilemektedir. takip listemdesin jacob...
karizmanın bedene bürünmüş halidir. ulan bir adamın oynadığı her roldeki karakteri de mi bu kadar taşşaklı olur.
(d. 9 Nisan 1965; Los Angeles, Kaliforniya) Amerikalı film ve televizyon oyuncusudur. En çok Dexter'daki Paul, Lost'taki Jacob, Supernatural'daki Lucifer rolleriyle tanınır. Şu sıralar ise The Tomorrow People'da Ultra'nın başındaki Jedikiah rolünde oynamaktadır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mark_Pellegrino