erkek ördek
bir bayan ismi
(bkz: cilgin ördek fahriye)
(bkz: suna pekuysal)
bir insan kızının ismini niye erkek bir ördeğin ismini verir ki?bunu da geçtim ismi tersten okunduğunda felaket doğuran bir isimin koyulması (bkz: anus) olsa olsa çocuğa duyulan kindendir.
unisex bir isim
Bilimsel ismi tadorna tadorna'dır. Boyu 58-71 cm'dir. Kanat açıklığı 110-133 cm'dir. Sulak alanlarda yaşar. Beyaz ağırlıklı gövdesi sayesinde kolay tanınan iri bir ördektir. Başı koyu yeşil, göğüs kuşağı kızıl, gagası ve bacakları pembedir.
engin ayça'nın senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı, türkan şoray'ın başrolünde olduğu, bugün gösterime giren film.
Büyük, yuvarlak, uzun gövdeli ve dik duruşlu bir ördektir. alacalı giysisi ve kırmızı bir gagası vardır.
bbg tarık'ın söylediği bir şarkıydı. sözleri karacaoğlan'a aittir.

Ateş olmayınca tütün mü biter
Ak göğsün üstünde diken mi biter
Vakti gelmeyince bülbül mü öter
Öter gider gözleri sürmeli

Sabahtan uğradım onun yurduna
Dayanılmaz fıragına derdine
Yıkılası karlı dağlar ardına
Aşar gider bir gözleri sürmeli

Sunayıda deli gönül sunayı
Ben uğruna terk ederim sılayı
Armağan gönderdim telli turnayı
iner gider bir gözleri sürmeli
tanıdığım suna'lar bazen kendilerine bile uzak, uzak olmasına rağmen sıcaklığı hissettirebilen, sakin, sessiz insanlardır. bir tane suna tanıdım ki bu tanımdan uzak gayet aşifte ruhluydu. fakat istisnalar kaideyi bozmaz diyerek suna'lar hakkındaki görüşlerimi koruma niyetindeyim.

deyişi güzel suna isminin erkek ördek olduğuna inanası gelmiyor insanın. derin anlamlar bekliyor ama basit ve açık işte erkek ördek.
yeşil başlı erkek ördek anlamına gelen suna ismi, yeşil başlı erkek ördeğin görünüşündeki zerafetten dolayı kız çocuklarına isim olarak konmuştur. isim olarak anlamı "boylu poslu genç kız; güzel kız" dır.
Herkesin unuttuğu ve benim tercih ettigim anlam uzun boylu selvi boylu demektir. Bir kız icin erkek ördek anlamı alay konusu olmaya yetmektedir.
Zıplasa asağı kata iner 150 kilo vardır * . Yaz günleri kulaklarınızin pasını silecek olan şarkıları turkuleri balkondan dinleyebilirsiniz. iyi bir opera sanatçisi olabilir. Aaaağğhhhhh asdfghj.
göl ördeği demekmiş.
göl ördeği demektir.