1. 1.
  --spoiler--
  uktecinin notu: flanker

  ukteyi veren: chocoholic (03.02.2007 20:37)
  --spoiler--

  rus sukhoi firması tarafından 680 adet üretilmiş, rus hava kuvvetleri, çin, ukrayna ve hindistan tarafından kullanılmış/kullanılan, 35 milyon amerikan dolarına mal olan ve nato tarafından flanker olarak adlandırılan sovyet savaş uçağıdır. mürettebatı 1 kişidir. uzunluğu 21.9 metre, kanat açıklığı 14.7 metre, yüksekliği 5.93 metre ve boş ağırlığı 16.380 kilogramdır. hızı saatte 2500 km'dir.

  kaynak: http://en.wikipedia.org/wiki/SU_27
  ... pyndemonium
 2. 2.
  abd'nin bir çok uçağına kontrapart olarak geliştirilmiş, aşmış bir tasarımı olan, ve zamanına göre hızlı olan bir savaş uçağı. dehşet menzili vardır, anlatılanlara göre. ülkemiz tarafından bu kadar ucuz maliyete çok daha pahalıya amerika'dan alacakları 3-4 uçağın yerine geçebileceği halde kullanılmaması ilginç, bir o kadar da düşündürücüdür.
  ... soul forged sin
 3. 3.
  şekilsel olarak f 14 tomcat'e çok benzer.
  ... ben sizofren degiliz
 4. 4.
  savaş uçağı tabirine en iyi uyan savaş uçağı. dizayn, aerodinamik, savaş yeteneği, menzili, üzerinde kullanılan materyaller, karakteristik, performans gibi özelliklerde eşsiz ve muhteşeme yakın özelliklerde bir savaş uçağı. ayrıca tam anlamıyla bir hava üstünlük uçağı, ki görev adı ve üretim amacı da bu şekilde geçer. abd nin f-18 hornet adlı uçağının rus muadilidir, ayrıca rakibi gibi de 2 motorludur. 1984 yılında hizmete girdiği halde bir çok ülkenin farklı ve daha gelişmiş varyasyonları ile halen uçurmaya devam ettiği, kolay kolay da vazgeçemeyecekleri savaş uçağıdır. türk devletlerinden kazakistan hava kuvvetlerinin de vurucu gücünü bu uçak oluşturmaktadır. 2100 mil gibi normalinde ötesinde bir menzile sahiptir, bu sebeple rus uçak gemilerinde havalanabilen türevleri de üretilmiştir. sürekli olan geliştirilen bu uçağın su-35 ve su-37 gibi türevleri vardır. hava yer bombaları için 10 adet taşıyıcı pilonu üzerinde bulundurabilir, bu da normal bir avcı uçağı için çok fazla vurucu güç ve çok çok fazla ağırlık demektir ve bu konuda ki performansını da çok iri gövdesi ve 2 adet al-31 satürn torbofan motora borçludur. rusya, endonezya, angola ve etiyopya da muharebe tecrübesi vardır.

  motordan bir kare:

  su 27

  yerde görünüşü:

  http://st.gdefon.ru/wallp...-vityazi_-suxoj_1600x1060_(http://www.GdeFon.ru).jpg

  su 27

  bizim f-16 lar ile arasındaki siklet farkı:

  su 27

  bir diğer yerden görünüşü, poposu havada halde:

  su 27

  tanıtım videosu:

  https://video.uludagsozluk.com/v/su-27-71739/  özellikle 1:40 tan sonra dikkatli izleyin:

  https://video.uludagsozluk.com/v/su-27-107911/  edit: son kaptığım bilgilere göre uçağın uçuş kontrol bilgisayarı g limiti +6,1 g'ye kadar. flc devreden çıkmış hali ile de +13 görebildiğinden bahsediliyor, ayrıca bu sistem devrede değilken kobra manevrasını yapabiliyor. ama anormal duruma düşme yatkınlığı artıyor haliyle bu sebeple genel olarak max. g 6,1 denilebilir. vay anasını.
  1 ... piskolata erkegi
 5. 5.
  http://www.youtube.com/watch?v=-fiI5b-8p44+

  iki dangalak ukraynalı pilotun gösteri izleyen binlerce insanın üzerine düşürdüğü rus savaş uçağı. kana ve sağa sola saçılmış onlarca insanın et parçalarına dayanamayacak kişilerin izlememesini tavsiye ederim.

  su 27
  1 ... piskolata erkegi