bugün

aslan parçası kendisine sunulan inanılmaz tekliflere kulak dahi asmamış ve takımını ve bizleri öksüz bırakmayarak, tam 2013 yılına kadar beraber yürüyeceğimize dair söz vermiştir.

asla yalnız yürümeyeceksin gerrard, seni seviyoruz.
afedersiniz ama hayvan gibi şut çeken insan,guzel golleri vardır.
liverpoolun 8 numaralı formasını giyen kaptanı. komple futbolcu tanımına uyan topçulardan biri. Küçükken bir everton taraftarı olmasına rağmen liverpoolun altyapısından a takıma çıkmıştır. 30 mayıs 1980 doğumludur. frank lamparda oranla defansif özellikleri daha iyidir. bu yüzden biraz defansif bir oyun stili vardır. buna rağmen sahanın neresine koyarsanır oynar. öldürücü şutları vardır. gole ihtiyac duyulduğunda sahneye çıkmakta tereddüt etmez. 25 mayıs 2005 milan liverpool maçında sahaya kaptan çıkıp gol atıp kupayı havaya kaldırarak kulübün tarihine geçmiştir.

Zannımca 8 numaralı formanın en çok yakıştı iki futbolcudan biri. * *
tanım: worldclass midfield

karakter: çok sadık

artıları:

+çok güçlü, kiminle olursa olsun omuz omuza pozisyonlarda ayakta kalır.
+topun nasıl oynanacağını bilir, oyun okuma yeteneği sayesinde takipten bir adım öndedir.
+topa çok sert ve isabetli vurabilir.
+liderlik vasfı vardır.

ayrıca, artılarına teknik, beceri ve bilimum futbol için gerekli şeyleri yazmıyorum. onlar olmasa zaten tanımı worldclass midfield olmazdı.

eksileri:

-profesyonelliği fazla gelişmemiştir, gerçek futbol taraftarı için eksi değil artı bir özelliktir.
-zaman zaman hırçınlığı başına dert açar.
çakma kabadayı ya tek bir el hareketi ile ağzının payını vermiştir.
Dut yemiş Bulgar götü gibi ötüyosun demek istemiş de olabilir..
o olmasaydı acaba liverpool şampiyonlar liginde liverpool bu kadar başarılı olabilir miydi diye düşünüyorum sonra şampiyonlar ligine bile ya gideceği ya gidemeyeceği aklıma geliyor. futbol zekası denilen hede bu amcamızda birikmiş maşallah. takımı oynatır kendi oynar gol atar attırır defansa yardım eder top kapar şut çeker gol olur. öyle bir adam kendisi. mütevazi bir kaptan. you'll never walk alone varsa bu adam sayesinde var. evet ben bu adamı fazla sevip abartıyor olabilirim farkında olmadan ama yıldız oyuncu olduğunu kabul etmeyen yoktur. zidane izlemekten haz alan bünyelerin zidane'dan sonraki ekmek kapısı. ailecek beğenerek izliyoruz.

ayrıca arsene wenger kupa kaldırmak istiyorsa bu adamı almalı yoksa rüyasında görür o kupayı.*
liverpool'dur. diğerleri de gerrard'ın yanındaki figüranlar. forvetleri mücadeleci ama büyük bir takımda oynayacak adamlar değildir lakin final oynar, büyük maçlara çıkar bu adam. efsanedir kısacası yaşayan efsane.
ingiltere milli takımında da banko oynayan,ortasahanın tüm yükünü çeken,bana göre patrick vieira'dan kesinlikle daha üstün olan futbolcu.kaptığı topları mükemmel biçimde hücuma dönüştürür.ayrıca füze gibi şutlar çeker,kaleyi bulduysa yüzde 70 goldür.farklı önde olsalar dahi maçın son dakikasında bile koşup,mücadele ederken görebilirsiniz.
imzali kitabina an itibarıyla sahip oldugum futbolcu.

görsel
çok çok sevdiğim futbolcu. ne bileyim böyle babacan bir futbolcu. Aynı pirlo, totti ya da alex gibi.. ben böyle oturaklı orta saha oyuncularını çok seviyorum nedense.
dünya nın en nitelikli sağ ayağına sahip büyük futbolcu. bir liverpool hastası olan ben onu sadece çıkış tünelinde görünce bile kendimden geçerim. kendisini ilk defa 2005 yılındaki olimpiyatta oynanan şampiyonlar ligi finalinde yaklaşık 20 metreden görüp aşık oldum.sattığım sosisli sandviçlerim adete yerle bir olacaktı. kendisiyle göz göze geldiğimizde bana göz kırpışını ise asla unutamam. hele o ilk yarı 3-0 bittiğinde * liverpool tribününde ki taraftarların kendilerine durun bakalım gerrard daha son kozunu oynamadı deyişleri ve birbirlerini motive edişleri senin liverpool için ne kadar önemli olduğunu anlamama yetti.

hele ki sen skoru 3-1 e getiren o golü attın ve takım arkadaşlarına elinle bi hadi beyler işareti yaptın ki neredeyse bayılacaktım.

büyük kaptan sen bi tanesin. ne messi ne ronaldo ne kaka ne de bi başkası belki çoğu senden yetenekli eyvallah ; ama sende ki yürek tüm futbol camiasının kini toplasak yine de tartı da ağır basar. böyle devam et kaptanım elbette ölmeden kaldırırsın premier lig kupasınıda dünya kupasınıda.
kebapçı mağdurunu bir de kendisi mağdur etmiştir.
kibirli terime haddini bildirmiştir. net.
france football a yaptığı açıklamada 2013 te futbolu bırakmayı düşündüğünü söyleyerek tüm sevenlerini kahretmiş dünyanın en müthiş kaptanı.

Dört sene sonra Liverpool ile sözleşmesi sona erecek olan Steven Gerrard, 2013 senesinde futbola veda edebileceğini söyleyerek sevenlerini üzdü.

Liverpool ile dört sene daha sözleşmesi bulunan ingiliz yıldız, kariyerini daha fazla uzatmamayı düşündüğünü söyledi.

France Football dergisine konuşan Gerrard Sözleşmem bittiğinde 33 yaşında olacağım ve sonrasında da futbola devam edeceğimi sanmıyorum. Eğer futbolu bırakırsam, tüm kariyerim boyunca aynı formayı giymiş olmaktan dolayı büyük gurur yaşayacağım. Gelecekte de başka bir takımın formasını giyeceğimi zannetmiyorum.
Futbol hayatım boyunca iki kez Liverpool dan ayrılmayı düşündüm. Özellikle 2005 senesinde Chelsea nin teklifi sırasında ciddi olarak kafam karışmıştı. Fakat takımda kalarak en doğru hareketi yaptığı şu an daha iyi fark ediyorum dedi.

1998 senesinden beri Liverpool forması giyen Gerrard, kariyeri boyunca iki Federasyon Kupası, bir Lig Kupası ve bir de Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırma şansını yakaladı.

Bir tek Premier Lig şampiyonluğu yaşayamayan Gerrard, önümüzdeki sezon için iddialı konuştu Bu sezon ligde mutlu sona ulaşamadık fakat kazandığımız tecrübeyle önümüzdeki sezon çok daha başarılı olacağız. Gerçekçi olmak gerekirse, Manchester United ın kadrosu bize göre daha geniş. Ama sezon başlamadan önce biz de iki üç tane kaliteli transfer yaparak, onların seviyesine ulaşabiliriz.