bugün

sabah saatlerinde o kadar top kaybetmesine rağmen, bu maçta kötü olan, normal şartlarda daha iyi üç sayı ortalaması yakalamasına rağmen, cleveland'a karşı serinin ikinci maçında 32 ,sayı, 10 ribaunt, 11 asist yaparak trible double yapmış müthiş yetenek.
görsel
Son yıllarda adından söz ettiren efektif nba oyuncularından.
2017 finalinde lebronla karşı karşıyadır.
clevelanda koydukça, etkileri türkiye'den hissediliyor belli ki. seviyorum seni şef.
şef bu sezon yüzüğü takacak.
Büyük büyük dedesi köri sosunu bulmuş. Öyle diyorlar.

Bir basketbolcu.

Basketbolu da hiç sevmem ne o öyle 10 kişi bir topun peşinde.
o dişliğini ağzından çıkarıp gevelemeye başladığı anda, sağlam bir yumruk çakmayı hayal eden bir tek ben değilimdir umarım.

zira her türk bunu hayal eder!
mvp olamayacak bebe.
bir winner değil. fakat bir loser da değil.

şunu anlamak lazım. bazı takımlar vardır bir süper yıldız etrafına kurulur. fakat bu dönem kobenin emekliliği ve günümüz golden state inin doğuşu ile kapandı. şimdi san antonio ya da baksan bu sistemli basketbolu göreceksin.

bu sebeptendir basketbol batıda oynanıyor ve yıldız çevresinde dönen takımlar (oklahoma, houston vb) bir kişinin çılgın istatistikler yakalaması sonucunda hezimete uğramaktan kaçamıyor. (finallerde cavs)

basketbol değişiyor. evriliyor. güzelleşiyor.

michael jordan ın parlattığı topu ona verin o yapacağını bilir devri kapanıyor yerine sistemli hücumlar takım hücumları geliyor.

curry ise bu yeni sistemin en can alıcı faktörlerinden biri olan dış şutlar mekaniğini epey geliştirmiş bir oyuncu. bir lider değil fakat olmak zorunda da değil.
görsel
Tam bir ergendir. Hem de piçtir. Tavırları davranışları NBA'e yakışmıyor.
Aynı şey gibi,
Hani basket oynarken siz bir çocuk gelir. abi beraber oynayalım mı der. Tamam dersiniz. Çocuk üzülmesin diye %100 oynamazsınız. Çocuk sizden top çalar, 1 saat ehehehe nasıl çaldım ama heheeheheheh diye bağırır kaçar ve piç gülüşünü yapar.
Heh bu adam da aynı öyle. Gerek tipinden gerek hareketlerinden bu belli oluyor zaten. O ısırdığı dişliği götüne tek tek sokası geliyor insanın.
Aile babasıdır,bebek yüzlüdür,aşırı egoist değildir takım arkadaşı mvp olduğu için onun adına sevinebilir,öyle kendini beğenmiş basın açıklamaları yapıp insanları tahrik etmez,saha içinde sinir bozucu hareketler yapıp rakip oyuncuları tahrik etmez.ama buna rağmen insanlara antipatik bir piç gelebilen oyuncu.helal olsun size.
5 yıllık yeni sözleşme imzaladığı Golden State Warriors'tan toplam 201 milyon dolar kazanacakmış.
Nba tarihinin en iyi şutörlerinden. 2010-11 sezonundan bu yana hep aynı çizgi üzerinde ilerleyen nadir oyunculardan. Basket oynadığımda topu elimden hızlıca fırlatır halde şut atmamın sebebi olan oyuncu.
Harvey kasırgasında zarar gören kişilere 118 bin dolarlık bağış yapmış.
olum şöyle ad soyad şeklinde başlık açmayın amk. öldü zannediyorum sonra.
insan değil.
Melez baba ile melez annenin oğlu,dünyanın en iyi basketbolcularından birisi.
bu adamı her izlediğimde yetenek denen kavramın ne olduğuna canlı kanlı şahit oluyorum.

muhteşem bir basketbolcu. allah adama vermiş arkadaş, bize de izleyip keyif alması düşer.
nba tarihinin en iyi şutörü. hadi şut atıyorsun eyvallah da o handling nedir arkadaş. o kadar güzel kendi şutunu yaratıyor ki inanılmaz.

tarihe tanıklık ediyorsunuz, keyifle izleyiniz.
Nba izleme tarihi beş yıl olan kişiler tarafından efsane olarak nitelendirilen basketbolcu. Kaçak göçek basketbol oynar, hiçbir mücadeleye girmeden boş bulduğu yerden şut sallar, savunma nedir bilmez. Şu anki nba'de savunma sanatı unutulduğu için bu ve bunun türevi silikler efsane olarak adlandılıyor. Keşke kana susamış bir detroit takımı veya rodman gibi bir zebaniye oynadığını görebilseydik. Muhtemelen parkeden jiletle kazırlardı.
Sevmiyorum neden bilinmez. Overrated desem değil şimdi gerçekten iyi oyuncu ama sevemiyorum.
görsel
bugün oynanan nba batı konferansı yarı final 6. maçının ilk yarısını 0(sıfır) sayıyla bitirmesine rağmen devre arasında tarihin en iyi şutörü olduğunu hatırlamış olacak ki ikinci yarı 33 sayı bularak takımını konferans finaline çıkartmış olan oyuncu. ayrıca 33 sayının 23'ünü son periyotta atmak gibi bir çılgınlıkta yapmıştır.
Sakatlığından sonra nba izlenmeleri nerdeyse yüzde 40 düşmüş babyface assassin. Lakers şampiyonluğuna kasayı iteledim 1.35 oran idare eder.